Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cel mai bun spital/centru oncologic pentru radioterapie?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
dahlia

dahlia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 02.12.2014
Pentru radioterapie - clinica Gral din Bucuresti (in zona Dristor).

#74
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
La Neolife stie cineva cat ar fi pretul pentru o sedinta? Ar fi vorba de 25-28 de sedinte. Multumesc!

#75
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Revin tot eu cu raspunsul, 9000 de lei pentru 28 de sedinte.

#76
Dear_Watson

Dear_Watson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.12.2006
Care a fost experienta cu Neolife? Cum ti s-au parut?

#77
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005
Ziua bună.

Cine care a avut experiențe cu Oncofort și NeoLife ne poate face o scurtă comparație, vă rog? Condiții, atenția și priceperea personalului, aparatură, performanțe etc

#78
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Scriu si aici deoarece vad ca mai sunt persoane interesate: tatal meu a facut pana la urma radioterapie la Neolife. Totul a fost ok, au respectat programarile, s-au tinut de cuvant, s-au purtat frumos. Calitatea actului medical in sine este greu de apreciat, tumora s-a micsorat intr-adevar, insa e greu de spus daca si-au facut sau nu bine treaba. Nu au aparut nici un fel de probleme (in ceea ce priveste aparatura) in timpul procedurilor.
Per total experienta a fost pozitiva. Nu pot sa compar cu Oncofort, pot doar sa spun ca la momentul in care ne-am interesat noi preturile erau similare.

#79
Dr_O

Dr_O

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2013

 Tepesh, on 12 mai 2015 - 10:39, said:

Ziua bună.
Cine care a avut experiențe cu Oncofort și NeoLife ne poate face o scurtă comparație, vă rog? Condiții, atenția și priceperea personalului, aparatură, performanțe etc
Mai bine mergi direct la medic cu dosarul, primul centru are gratuitati la consultatia de radioterapie. Dupa ce ai un plan de tratament tb sa te bazezi pe centrul care are o echipa de tumor board de exceptie.

#80
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,795
  • Înscris: 25.07.2004
La neolife alearga doar dupa bani. Am fost cu cineva si am intrebat daca-s fonduri sa faca radioterapia gratuit. Mi s-a spus ca sunt fonduri si sa stea linistita. A inceput procedurile fiind inscrisa la ei atat la radio cat si la oncologie. A facut rmn, ct plus simulare ct, apoi a fost sa i se  dea reteta pt chimio. A luat pastilele, spunandu-i-se c-o sa incepa radioterapia. Toate aceste lucruri au durat 3 saptamani. Apoi i s-a spus..nu sunt fonduri chiar daca la inceput i s-a spus sa stea linistita ca sunt. A fost la oncolog sa intrebe ce sa faca mai departe, dar oncologul se pare ca pleaca de la ei. Prin urmare are pastilele luate de chimio dar nu mai exista oncolog sa-i dea alta reteta, iar radioterapie nu mai pot face ca nu-s fonduri....Astia sunt cei de la neolife. Practic, a pierdut 3 saptamani din viata. Acum trebuie sa o ia cu  alta clinica de la capat.

Multumesc neolife

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate