Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Logitech MX1000

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat? as vrea sa-mi iau un mouse, si ma bate gandul la mx1000.

http://www.bestcompu...tech-MX1000.htm

acum am microsoft intellimouse 4.0 . E dragutz, dar nu e wireless (si nici laser)

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
cauta-l pe Tyby, el si-a luat recent unul

#3
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
da, si sunt foarte multumit de el ... Practic, e cel mai bun soarec din cati am avut pana acum, si am avut doar scule OK (MS & Logitech). Singurul lucru care nu-mi place e - culmea! - autonomia acumulatorului. 21 de zile MY ASS! Daca ma tine 3, e bine. E drept, sta deschis non-stop, si e folosit aproape la fel. Si cu receiveru' ceva mai ascuns.

In rest - nota 10. vezi ca s-a mai scris pe aici de el:

http://forum.softped...57503&hl=mx1000

http://forum.softped...46017&hl=mx1000

#4
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002
ma speriasem, si eu care credeam ca am probleme cu acumulatorul...
eu am luat de la diverta cu 265 lei, era cel mai ieftin (culmea!) acum vreo 2 luni.

#5
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Tyby, cateva intrebari in plus  :D ... 1. cam cat dureaza reincarcarea acumulatorului? 2. se simte bine de tot diferenta dintre laser si raza optica?

#6
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Alice, daca il folosesti la fel de criminal ca si mine, nu te speria ...

WizzBizz: reincarcarea full dureaza sub 2 ore (cred ca intr-o ora - de fapt - se termina de macinat la liniute, dar - ce am observat: daca il lasi mai mult, parca se incarca "mai bine". Oricum, din momentul in care trece in "rosu" (are 3 leduri verzi, care se duc pe rand ... ultimul nu se stinge, practic, decat cand s-a terminat de tot bateria, insa se face rosu la critical) mai poti folosi scula aproape o ora fara probleme (poate mai mult, in functie de nevoi). Iar o reincarcare de 10 - 15 minute de la "mort" (puza de o tigara) iti mai da cel putin o ora de functionare.

Nu am fost pus in situatia neplacuta de a trece o perioada la cel cu fir pana acum, chit ca am uitat de cateva ori sa-l pun in craddle.

Mai e o chestie care m-a deranjat: sigla Logi de sus s-a sters destul de repede la contactul cu mana ... Practic, acum se mai vede doar ca o umbra in lumina  :deadtongue:

Si DA, se simte diferenta. Ca precizie e sensibil mai bun decat ceilalti soareci pe care i-am folosit ... Iat intr-un shooter sau in Photoshop chiar "face" diferenta. Plus ca merge CHIAR pe ORICE suprafata.

Cat despre delay-uri, acestea NU exista. Nu am sesizat nici un fel de lag, nici in jocuri, nici in aplicatiile curente. Explicatia e data de frecventa radio mai mare decat cea a USB-ului  :rolleyes:

Edited by Tyby, 28 September 2005 - 08:35.


#7
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
thanks tyby. cred ca m-ai convins. o sa dau zilele astea o tura pe la magazine, sa-l tin in mana pt ca n-am avut ocazia pana acum, si cred ca o sa pun la bataie bursa pe 3 luni  :P

#8
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

alin179, on Sep 30 2005, 00:56, said:

thanks tyby. cred ca m-ai convins. o sa dau zilele astea o tura pe la magazine, sa-l tin in mana pt ca n-am avut ocazia pana acum, si cred ca o sa pun la bataie bursa pe 3 luni  :P

<{POST_SNAPBACK}>



mda, e scump. Indeajuns incat sa trebuiasca sa faci eforturi mai mari decat ai fi obisnuit pentru un "simplu" soarec.

La mine a fost mai simplu, eram deja obisnuit sa ma "slabesc" de 80, 90, ba chiar 160 RON pe mausi ... Dar tot s-a simtit ... erau - totusi 300 RON (atunci).

Daca se merita 100 USD ? Greu de spus. Pur rational, nu, nu merita banii. Totusi, tehnologia si confortul puse la dispozitie pot zdruncina ratiunea ...

In cazul meu a meritat. Fie si numai pentru faptul ca mi-am facut o dambla, desi chiar imi e de un real ajutor (si asta in conditiile in care nu sunt mouse-addicted, ba din contra).

Ca sfat: hotararea trebuie sa fie BRUSCA si DEFINITIVA!  :rolleyes: De regretat NU cred sa regreti.

#9
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
de 2 zile sunt fericitul posesor al unui mouse mx 1000. sincer nu sunt prea incantat de el. in primul rand scroll-ul face ca al unui muose din piatza din ala cu 100 000. eram obisnuit cu microsoft, care era foarte silentios.  in rest e ok. sper sa fiu la fel de multumit si in viitor

#10
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Alte opinii? Ma bate si pe mine gandul sa iau unul. Dar sa dau 3 milioane de aiure, nu prea m-as risca.

#11
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Mai bine un mouse pe bluetooth.
Si inca ceva... daca nu esti gamer inrait, diferentele sunt insesisabile.

#12
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Se merita mousul MX1000 dar are niste dezavantaje :
-e cam greu
-e cam scump

#13
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
nu sunt gamer deloc, cu atat mai putin inrait.

#14
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View PostZazie, on Oct 23 2005, 15:07, said:

Mai bine un mouse pe bluetooth.
Si inca ceva... daca nu esti gamer inrait, diferentele sunt insesisabile.

Zazie, vorbesti in cunostinta de cauza? Sau doar erai in trecere?! :angry:

PS: nu sunt gamer decat ocazional. Iar diferentele ca gamer pentru mine au fost destul de insesizabile. Insa in lucrul de zi cu zi chiar se simte. IN BINE!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate