Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Probleme cu o imprimanta HP Deskjet 5740

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
In urma cu vreo 4 luni, am achizitionat de la un magazin de calculatoare din apropiere o imprimanta HP Deskjet 5740. Am venit cu ea acasa, am instalat-o ca la carte, a mers sa trag perfect cu ea pana acum cateva zile, cand ma trezesc cu o mica eroare cand incerc sa printez ceva... aceasta eroare am primit-o in Microsoft Word 2003... aham... "There is a problem with the Left Print Cartridge" (cel color adica)... "At least one of the print cartridges currently installed is not intended for use in this printer." ... cunosc engleza bine si inteleg ce vreau sa-mi spuna aceasta eroare, dar cartushul care (cica) nu este in regula e de fapt cartushul cu care eu am printat atata timp, nu a umblat absolut nimeni in imprimanta mea. Astfel intind un semnal de ajutor celor care se pricep la imprimante mai bine ca mine, ca sa inteleg si eu ce trebuie facut. Multumesc anticipat

#2
mariusmaxx

mariusmaxx

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.07.2005
Cei de la Hp au programat imprimantele de acest gen in felul urmator:
la un anumit numar de pagini sa anunte utilizatorul sa schimbe cartusul respectiv (color/negru) pentru a nu se lista eronat fotografiile(chiar daca acel cartus mai are 20-25% cerneala in el...banuiesc ca imp. ta poate face si fotografii...am patit cu un client, zice domnul respectiv ca nu a fost reincarcat decat de 2 ori si nu mai scoate poze la aceeasi calitate ca, cu un cartus nou.
Am contactat HP si ce am scris eu mai sus asta mi`au spus si ei.


Solutie: Un nou cartus si scapi de probleme.

Pe viitor  poate gasesti o imp. Hp seria 900 alea sunt cele mai reusite de la HP.
Sa ma anunti ce ai rezolvat.
Bafta

#3
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Sincer sa fiu, nu cred ca imi permit un cartush nou... cam la ce pret as putea gasi? Si astfel va trebui sa cumpar un cartush nou de fiecare data cand se consuma ? :((

#4
mariusmaxx

mariusmaxx

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.07.2005
Teoretic da, daca vrei ca sa poti lista fotografii la aceeasi calitate ca si cum ar fi noua.

#5
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Treaba e ca eu nu o flosesc pentru a printa poze, ci doar pagini care sa includa cateva secvente color (ex: carti de vizita).

#6
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Chiar nu mai am nici o alta varianta decat sa cumpar alt cartush ?

#7
mariusmaxx

mariusmaxx

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.07.2005
singura solutie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate