Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Noi oferte la U.P.C.!

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
[ http://img40.imageshack.us/img40/9540/20110901232218.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img204.imageshack.us/img204/1149/20110902000956.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img854.imageshack.us/img854/1149/20110902000956.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/705/20110902001820.jpg/][ http://img705.imageshack.us/img705/8300/20110902001820.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by megafanro, 13 September 2011 - 10:36.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Cam tarziu, eu am plecat de la ei !   :rolleyes:

#3
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Oare cat ii dau lui Horia Brenciu sa se maimutzareasca in halul ala?

Eu inca sunt la ei, stau pentru net. N-am nici un motiv sa plec inca, merge totul exemplar.

#4
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
89 de lei cu TVA sau fara?

#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
probabil ca fara. daca e cu tva, trec si eu la pachetul asta   :D   are cineva idee cand apare promotia si pe site-ul lor si daca pot trece la acest pachet, fiind deja client?

Edited by born2lose, 13 September 2011 - 00:15.


#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postborn2lose, on 13th September 2011, 01:12, said:

probabil ca fara. daca e cu tva, trec si eu la pachetul asta   :D   are cineva idee cand apare promotia si pe site-ul lor si daca pot trece la acest pachet, fiind deja client?

Poți să treci, acum sunt mai flexibili. :D

#7
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010

View PostDaniellone, on 12th September 2011, 23:06, said:

89 de lei cu TVA sau fara?


este fara..
dar oricum pretul este super..
Practic ai netul de 120Mbps gratis si routerul Wifi  !!!  :w00t:

Edited by aurelmanu, 13 September 2011 - 05:59.


#8
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

View Postborn2lose, on 13th September 2011, 01:12, said:

probabil ca fara. daca e cu tva, trec si eu la pachetul asta   :D   are cineva idee cand apare promotia si pe site-ul lor si daca pot trece la acest pachet, fiind deja client?
din data de 15.09.2011 conform Facebook

#9
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Scump nene , scump , dincolo este mai ieftin si mai multe si hd free

#10
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View PostDaniellone, on 13th September 2011, 01:06, said:

89 de lei cu TVA sau fara?

Daca nu se specifica, TVA-ul este inclus in pret. deci este 89 cu TVA.

#11
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
mi-au facut acum oferta, pretul e cu tva inclus.

#12
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postflorianro, on 13th September 2011, 12:06, said:

Daca nu se specifica, TVA-ul este inclus in pret. deci este 89 cu TVA.
89 cu tva e bine....la pretul asta ma mut si cu netul si telefonul....in prezent dau 44 ron la rcs+ 68 la upc...deci ies mai ieftin ....trebuie doar sa mai astept cateva luni sa-mi expire contractul cu furnizorul actual de net :naughty:

#13
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 15.10.2010
Daca e cu TVA atunci se poate bate cu oferta similara de la RDS (tv maxim cu un SD+1 HD, fix+mobile asociate+net maxim+stick asociat la 99 cu TVA). La UPC ai viteza de net mai mare dar ca sa beneficiezi de ea trebuie sa ai placa de retea la calculator de 1 Gb. Iti dau in schimb router-ul wireless de care RDS-ul inca nu a auzit. Tot la UPC ai la televiziune cu DVR pe care RDS nici nu il miroase pentru moment. La RDS ai canalele de sport cu Liga becaliana a lui Miticuta Blatomir dar daca nu te pasioneaza in asa hal sportul si in special fotbalul mioritic asta nu mai e un mare avantaj. Ai si canalele lor de filme care sunt destul de slabute, in special Digifilm-ul, dar daca nu dai bani pentru el sa fie primit. La RDS ai avantaj ca poti sa ai un mobil asociat la fix dar se pare ca RDS-ul nu prea mai investeste in reteaua de mobil pe care o cam lasa in paragina. Pe un mobil poti sa ai si net asociat care merge sontac, dar daca nu il platesti e si asta OK. La RDS ai pe partea de net avantajul clar de net mobil, care nu merge el stralucit, dar daca e moca e bun + wifi daca te nimeresti pe undeva unde exista. La telefonie fixa UPC iti da un telefon mai rasarit fara fir, Philips daca nu ma insel, RDS-ul iti da o chinezaraie mai butucanoasa, dar si ala e bun. La minute, daca ai abonament mai vechi la RDS ai sute de minute in retea si Romtelecom, daca e abonamentul mai nou s-au cam evaporat minutele astea. La UPC iti dau 100 de minute oriunde, asta insemnand probabil in orice retea. Pe partea de HD sunt cam la fel, desi la RDS HD-ul de multe ori nu prea e HD. RDS-ul lasa deocamdata unele canale la liber, inclusiv HD, dar nu se stie pentru cat timp la UPC nu vezi nimic fara STB.
Cam asta e o comparatie la prima mana intre oferte. Asa ca fiecare isi alege ce i se pare mai bun pentru el si ce are in zona...

Edited by mardan66, 13 September 2011 - 11:57.


#14
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Prima oferta este foarte buna! Daca le-ai lua individual, te-ar costa asa:


tv digital maxim cu dvr + maxpak + filmbox = 80,2 ron
internet 120 + wi fi = 71,92
telefon alo 100 = 18,6 ron


UN TOTAL DE 170,72 CU TOT CU TVA.  Practic este o reducere de 42 % din pretul standard!

#15
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Se poate pune link-uri directe catre aceste oferte ?
Nu de alta , fiindca vad ca cititi/comentati doar ce scrie mare si colorat ca de obicei , insa unul dintre cele 2 randuri scise marunt/de o schioapa scrie altceva :

- Oferta este valabila in perioada 12 Sept. - 31 Oct. 2011, pentru o perioada contractuala de 12 luni
- Pachetul include Internet Fiber Power 20 Mbps , in orasele care nu au acoperire Fiber Power 60

Deci ce sa mai zic/scriu despre Internetul de 120Mbps , care este doar valabil in 14 orase din tara : Bucuresti, Bacau, Buzau, Constanta, Braila, Galati, Roman, Focsani, Timisoara, Deva, Curtea de Arges, Ploiesti, Cluj Napoca si Iasi
In plus pt. a beneficia si de Maxpack, FilmBox mai platesti inca 13 lei ajungand la un total de 102lei/luna

Se compara cu :

- 35 lei/luna Digital baza
-  7 lei/luna pachetul HBO
-  6 lei/luna pachetul Cinestar
-  3 lei/luna pachetul DigiFilm
- 39 lei/luna FiberLink 2 ( 100 Mbps )/ internet pe mobil/stick internet mobil si nu numai in 14 mari orase
-  5 lei/luna telefonie fixa/mobila cu 2000 minute in reteaua rds si 100 minute nationale

Total = 95 lei/luna ( - 7 lei/luna = o sticla de bere la 2/2,5 litri ) pt. 116 prg. tv sd/hd , internet pe orice device ( pc, laptop, mobil , wi-fi in Bucuresti/spoturi ) , telefon mobil 3G si fix ( chiar daca e chinezarie )

Asta fiindca sa mai facut o comparatie mai sus de catre cineva

#16
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006

View Postmegafanro, on 13th September 2011, 01:48, said:

Poți să treci, acum sunt mai flexibili. :D

eu nu am vazut flexibilitatea. am luat pachetul cocktail hd la 90 lei + tva. in acel pachet am internetul la 20 mega. acum doresc netul la 120 mega si i-am sunat sa-i intreb daca nu pot trece la acel abonament platind diferenta de la 25 la 50 ron/luna. doamna de la call center mi-a spus ca se poate sa trec la netul de 120, dar apoi se vor taxa toate serviciile (tv, net si tel) separat pierzand toate reducerile date in pachetul promotional. deci nu voi plati doar diferenta la net, voi plati diferenta si la tel si la tv, doar ca acolo raman la aceeasi configuratie. nelamurirea mea este, daca sunt "flexibili" de ce nu accepta sa trec la un abonament mai mare la net si sa platesc diferenta doar la acel abonament? de ce trebuie sa-mi anuleze tot pachetul? inteleg ca asa a fost promotia, dar putina flexibilitate nu strica, mai ales ca ma duc catre un pachet superior, deci dau bani in plus, nu le iau bani.

#17
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postlupull, on 13th September 2011, 13:48, said:

...
Se compara cu :

- 35 lei/luna Digital baza
-  7 lei/luna pachetul HBO
-  6 lei/luna pachetul Cinestar
-  3 lei/luna pachetul DigiFilm
- 39 lei/luna FiberLink 2 ( 100 Mbps )/ internet pe mobil/stick internet mobil si nu numai in 14 mari orase
-  5 lei/luna telefonie fixa/mobila cu 2000 minute in reteaua rds si 100 minute nationale

Total = 95 lei/luna ( - 7 lei/luna = o sticla de bere la 2/2,5 litri ) pt. 116 prg. tv sd/hd , internet pe orice device ( pc, laptop, mobil , wi-fi in Bucuresti/spoturi ) , telefon mobil 3G si fix ( chiar daca e chinezarie )

Asta fiindca sa mai facut o comparatie mai sus de catre cineva

vezi ca ai uitat de miuta lu' mitica... :)

#18
linxul

linxul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.04.2008

View Postlupull, on 13th September 2011, 13:48, said:

Se poate pune link-uri directe catre aceste oferte ?
Nu de alta , fiindca vad ca cititi/comentati doar ce scrie mare si colorat ca de obicei , insa unul dintre cele 2 randuri scise marunt/de o schioapa scrie altceva :

- Oferta este valabila in perioada 12 Sept. - 31 Oct. 2011, pentru o perioada contractuala de 12 luni
- Pachetul include Internet Fiber Power 20 Mbps , in orasele care nu au acoperire Fiber Power 60

Deci ce sa mai zic/scriu despre Internetul de 120Mbps , care este doar valabil in 14 orase din tara : Bucuresti, Bacau, Buzau, Constanta, Braila, Galati, Roman, Focsani, Timisoara, Deva, Curtea de Arges, Ploiesti, Cluj Napoca si Iasi
In plus pt. a beneficia si de Maxpack, FilmBox mai platesti inca 13 lei ajungand la un total de 102lei/luna

Se compara cu :

- 35 lei/luna Digital baza
-  7 lei/luna pachetul HBO
-  6 lei/luna pachetul Cinestar
-  3 lei/luna pachetul DigiFilm
- 39 lei/luna FiberLink 2 ( 100 Mbps )/ internet pe mobil/stick internet mobil si nu numai in 14 mari orase
-  5 lei/luna telefonie fixa/mobila cu 2000 minute in reteaua rds si 100 minute nationale

Total = 95 lei/luna ( - 7 lei/luna = o sticla de bere la 2/2,5 litri ) pt. 116 prg. tv sd/hd , internet pe orice device ( pc, laptop, mobil , wi-fi in Bucuresti/spoturi ) , telefon mobil 3G si fix ( chiar daca e chinezarie )

Asta fiindca sa mai facut o comparatie mai sus de catre cineva


Asa cum bine arata si proverbul "Lupul isi schimba parul, dar naravul ba".

Se pare ca vizualizarea caracterelor de'o schioapa este una, iar intelegerea lor este alta. La oferta de 89 RON (fara TVA) scrie F. CLAR:

TV Digital Maxim* (STELUTA) + DVR ...., unde steluta inseamna CITEZ "INCLUDE PACHETELE MAXPACK si FILMBOX).

Cei 13 RON (fara TVA) la care faci referire cu nerusinare se refera la extraoptiunea HD 3D.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate