Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

anticonceptionale help me please

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
oanaluciana

oanaluciana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.09.2011
iau de 3 ani de zile anticonceptionale jeanine,nu am facut deloc pauza la ele,ciclul il aveam intr o luna de 3 zile in alta luna 1 zi sau 2,si redus,dar luna aceasta nu mi a mai venit deloc decat 2 - 3 picaturi si o usoara secretie usor maronie,nu am uitat nici o pilula de pe blister,am tot avut dureri de ovare si senzatia aceea de dinainte de ciclu dar nu a venit.mi e f teama sa nu fiu insarcinata dar nu inteleg daca as fi de ce pentru k nu am omis nici o pilula si le am luat corect nu am luat nici una alt medicament,am fost doar plecata la mare altceva nu mi s a intamplat deosebit.va rog spuneti mi daca vi s a intamplat vreodata am mai citit ca e posibil sa se instaleze o amenoree post pilula dupa un anumit timp ca se subtieaa endometru dar mie mi e frica doar sa nu fiu insarcinata

#2
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
Ai facut un test de sarcina ?

Edited by oaspetele, 04 September 2011 - 12:12.


#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
1) cumperi de la farmacie diferite teste de sarcina, ca sa fii tu sigura !

2) dute la o CLINICA si fa-ti analizele sa vezi daca ai ramas gravida/insarcinata  :newblush:

#4
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
nimic nu este 100 % sigur, nici macar prezervativele!

#5
drsim

drsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 05.07.2011
daca le ai luat in mod corect nu sunt posibilitati de sarcina, problema de ciclu poate fi de alta natura, viziteaza un medic ginecolog  :naughty:

#6
oanaluciana

oanaluciana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.09.2011
am facut 2 teste de sarcina amandoua negative,ma tot dor ovarele.daca as fi facut o anexita posibil si din cauza asta sa nu fi aparut menstra?si pstilele le am luat corect,nicio nu am uitat nici o pastila.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate