Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
summerlover

summerlover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.08.2011
Who's Afraid of Virginia Woolf? is a 1966 American drama film directed by Mike Nichols. The screenplay by Ernest Lehman is an adaptation of the play of the same title by Edward Albee. It stars Elizabeth Taylor as Martha and Richard Burton as George, with George Segal as Nick and Sandy Dennis as Honey.

#2
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Filmul meu preferat. :coolspeak: Nu ma asteptam sa deschida vreodata cineva un topic despre el pe Softpedia. :)

#3
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Deschis ca deschis...dar sa zica ceva personal despre el, asta era frumos...nu copy/paste patetic in engleza.
Multumim mult, summerlover.

#4
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Hai ca incep eu o discutie, ca nici mie nu imi plac copy paste-urile. Elizabeth Taylor, in filmul asta, cel mai bun rol feminin inregistrat vreodata sau nu?

#5
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Cu siguranta ii vine rolul ca o manusa...si dupa mai multe cercetari si comparatii mintale cu actrite din trecut si prezent, aceasta a avut un rol extraordinar de puternic si memorabil si e o interpretare pe masura dar nu stiu daca l-as numi cel mai bun rol feminin. Pana la urma e o chestie de obiectivism pentru ca fiecare a avut un moment deosebit...bine, poate nu chiar toate dar macar cele care te fac sa-ti aduci aminte de rolul lor cand le citesti numele.

Edited by M0n0, 07 September 2011 - 14:33.


#6
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

Quote

Cu siguranta ii vine rolul ca o manusa...

Asta asa e. Intotdeauna facea o treaba foarte buna cand trebuia sa joace un personaj mai sharp-tongued, vezi filmul asta sau Cat on a Hot Tin Roof sau Suddenly, Last Summer sau The Taming of the Shrew.

Quote

dar nu stiu daca l-as numi cel mai bun rol feminim

Pentru mine e. Poate cand o sa vad mai multe filme o sa imi schimb opinia, insa acum e acolo sus, urmaat de Bette Davis in All About Eve sau Shirley MacLaine in The Apartment sau Vivien Leigh in A Streetcar Named Desire sau... :bigwhitegrin:



Anyways, sunt singurul caruia nu i-a placut deloc A Man for All Seasons, filmul care a castigat in '67 Oscarul pentru cel mai bun film (in defavoarea celui din titlu) ?

Edited by kastor, 04 September 2011 - 21:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate