Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vrei sa te intalnesti cu ingerii?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008
Locuri care trebuiesc neaparat vizitate!!

Attached Files

  • Attached File  rai.jpg   68.51K   470 downloads
  • Attached File  rai2.jpg   95.22K   405 downloads
  • Attached File  rai3.jpg   62.13K   463 downloads


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Ce suprafata e?

#3
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

View PostAnn0nyym0us, on 29th August 2011, 23:56, said:

Ce suprafata e?

Este cel mai mare desert de sare din lume, cam 11.000 km.p. Cand ploua si se acopera de apa devine cea mai mare oglinda naturala si apar asemenea senzatii ireale de parca cerul se uneste cu pamantul.

#4
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Acolo nu sunt curenti de aer?  :huh:

#5
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

View PostBobby_ro, on 30th August 2011, 00:04, said:

Acolo nu sunt curenti de aer?  :huh:

In loc sa te bucuri de priveliste, tu...   :rolleyes:

Probabil ca au prins un moment de acalmie

#6
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Asa, au prins un moment de acalmie si o ploaie care probabil cade o data la vreo cateva sute de ani.



Atentie cum va planificati excursia! :D

#7
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Eu n-am vazut niciodata asa ceva :( Ca idee... cam cat ar costa o mica excursie acolo ? Macar asa, sa nu raman prost :(

Edited by w3room, 29 August 2011 - 23:26.


#8
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

View PostBobby_ro, on 30th August 2011, 00:13, said:

Asa, au prins un moment de acalmie si o ploaie care probabil cade o data la vreo cateva sute de ani.



Atentie cum va planificati excursia! :D


Zi bogdaproste ca nu sunt ploi musonice acolo ca s-ar umple zona imediat cu gratare si mici  :naughty:

Oricum, nu e asa secetoasa zona, din aprilie pana in noimebrie e sezonul secetos dar in rest mai da cate o ploaie care inunda suficient de mult incat sa iti cada plombele din gura daca te nimeresti p-acolo.

View Postw3room, on 30th August 2011, 00:25, said:

Eu n-am vazut niciodata asa ceva :( Ca idee... cam cat ar costa o mica excursie acolo ? Macar asa, sa nu raman prost :(

http://www.dcnews.ro/2011/08/raiul-pe-pama...a-galerie-foto/

#9
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Pana ajungi in Bolivia faci 13 ore. :frust:

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
oricum o dai, tot un loc feeric este

#11
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 28.09.2009
Incredibil cum arata!
Foarte frumos!  :)

#12
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postbarbarian, on 29th August 2011, 23:53, said:

Locuri care trebuiesc neaparat vizitate!!
superbe poze,imi doresc sa ajung acolo,mi-am planificat o vacanta in America de Sud pentru la anul,o sa fie Peru plus o alta tara,Bolivia sau Ecuador :coolspeak: ,pe unde ai mai ajuns in Bolivia?
as vrea sa stiu daca ai mai vazut si alte locuri din Bolivia,cu siguranta da,dar care sunt?ma intereseaza daca este o tara sigura,eu o sa calatoresc singura,oare nu este periculos?am fost in Argentina anul trecut dar m-am simtit in siguranta,sigur Bolivia nu este o tara tot asa de sigura,dar totusi....

#13
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

View Postmoschino, on 2nd September 2011, 03:04, said:

superbe poze,imi doresc sa ajung acolo,mi-am planificat o vacanta in America de Sud pentru la anul,o sa fie Peru plus o alta tara,Bolivia sau Ecuador :coolspeak: ,pe unde ai mai ajuns in Bolivia?
as vrea sa stiu daca ai mai vazut si alte locuri din Bolivia,cu siguranta da,dar care sunt?ma intereseaza daca este o tara sigura,eu o sa calatoresc singura,oare nu este periculos?am fost in Argentina anul trecut dar m-am simtit in siguranta,sigur Bolivia nu este o tara tot asa de sigura,dar totusi....

Sunt poze luate de pe net. Dar mi-ar place si mie sa ajung acolo.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmoschino, on 2nd September 2011, 03:04, said:

superbe poze,imi doresc sa ajung acolo,mi-am planificat o vacanta in America de Sud pentru la anul,o sa fie Peru plus o alta tara,Bolivia sau Ecuador :coolspeak: ,pe unde ai mai ajuns in Bolivia?
as vrea sa stiu daca ai mai vazut si alte locuri din Bolivia,cu siguranta da,dar care sunt?ma intereseaza daca este o tara sigura,eu o sa calatoresc singura,oare nu este periculos?am fost in Argentina anul trecut dar m-am simtit in siguranta,sigur Bolivia nu este o tara tot asa de sigura,dar totusi....

Si eu o sa merg acolo la anul, inca ma gandesc daca sa o fac organizat (gen GAP Adventures) sau semi-organizat, ajung acolo si iau cu agentii locale la fata locului tururi in zona. Plecarea vreau sa o fac din Madrid pentru ca sunt mai ok tarifele de zbor spre Peru/Bolivia. Ma gandeam la 3-4 saptamani. Daca esti interesat(a) si mai stii persoane care doresc sa mearga poate organizam ceva impreuna.

#15
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008

View PostMembruAnonim, on 5th September 2011, 20:21, said:

Si eu o sa merg acolo la anul, inca ma gandesc daca sa o fac organizat (gen GAP Adventures) sau semi-organizat, ajung acolo si iau cu agentii locale la fata locului tururi in zona. Plecarea vreau sa o fac din Madrid pentru ca sunt mai ok tarifele de zbor spre Peru/Bolivia. Ma gandeam la 3-4 saptamani. Daca esti interesat(a) si mai stii persoane care doresc sa mearga poate organizam ceva impreuna.

ca sa traversezi oceanul cu iberia mai ieftin te poti uita la zboruri cu plecare din milano sau roma, nu doar madrid
ce avantaje ai daca folosesti o agentie gen gap ? ms

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pun si alea la cautare oricum :) Stiu ca sunt oferte bune si de acolo , platforma matrix e ft tare http://matrix.itasof....com/search.htm , sus la departure puneti aeroporturile cu virgula intre ele de ex MAD, BCN, MIL, ROM, FRA, OTP, PAR si face cautare catre destinatie din toate orasele de mai sus odata. Zborurile cele mai ieftine sunt cu Avianca cu oprire in Bogota din Spania (asta pentru Lima si Quito).

Avantajul folosind o firma gen GAP, Tucan, etc. ar fi ca , calatoresc in grup, in varianta in care nu gasesc parteneri pentru calatorie. Si cum sunt foarte multe sanse sa nu gasesc pe nimeni dispus, ma vad apeland la o firma de genul.

#17
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008

View PostMembruAnonim, on 6th September 2011, 01:00, said:

Pun si alea la cautare oricum :) Stiu ca sunt oferte bune si de acolo , platforma matrix e ft tare http://matrix.itasof....com/search.htm , sus la departure puneti aeroporturile cu virgula intre ele de ex MAD, BCN, MIL, ROM, FRA, OTP, PAR si face cautare catre destinatie din toate orasele de mai sus odata. Zborurile cele mai ieftine sunt cu Avianca cu oprire in Bogota din Spania (asta pentru Lima si Quito).

Avantajul folosind o firma gen GAP, Tucan, etc. ar fi ca , calatoresc in grup, in varianta in care nu gasesc parteneri pentru calatorie. Si cum sunt foarte multe sanse sa nu gasesc pe nimeni dispus, ma vad apeland la o firma de genul.
da, bun softul ala, imi dau seama ca-l am pe android dar nu l-am folosit cu adevarat pana acum.
asa e, inteleg perfect ce zici in leg cu varianta grupului
momentan la iberia cel mai ieftin bilet care traverseaza spre america latina e la caracas din mxp sau fco, la putin sub 600 eur

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Eu ma gandeam pentru sfarsit de primavara Mai/Iunie la anul, dar trebuie facut planul din timp. Durata: 1 luna, Peru si Bolivia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate