Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Imitare efect steroizi prin mancare

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
Urmez de 3 sapt. programul acesta si a fost ok,adica faptul ca mi-am obisnuit corpul sa manc la ore fixe mi se pare foarte ok,dar nu inteleg un lucru dupa 5 zile cu mancare saraca in carbo,urmeaza 36 de ore bogate in carbo,dar nu inteleg ce o sa manc in urmatoarele 12 ore pana se termina ziua a 7.Sau in ziua a 7 dupa ora 12 sa reiau programul cu 5 zile slabe in carbo?

#2
TdK-Vlad

TdK-Vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 24.04.2010
5 zile si jumatate + 36 ore = o saptamana

#3
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Voua vi se pare normal sa bagati substante din cutii si batoane cu x prostii in ele in voi ?
Bine frate am inteles ideea vrei sa ajungi la un nivel, ai un scop, etc.
La efecte adverse te-ai gandit ?
La ficatul vostru va ganditi ? La rinichi?Credeti tot ce gasiti pe internet?Sau tot ce scrie pe ambalaje?
Peste 20 de ani de steroizi sau prafuri si alte prostii cum o sa arati ?

Nu aruncati cu pietre dar eu tind sa gandesc din punctul de vedere al unui om obisnuit.

#4
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Eh, poate unii nu vor speranta de viata. La asta te-ai gandit ? :)

Daca incep pe la 20-30 de ani or trai cat un om normal si nu conteaza cum vor arata cand vor muri, ci cum au aratat toata viata.

Poate unii traiesc mai pe extreme, ai performante dar ai si efecte adverse. Sportivii foarte buni din alte domenii nu crezi ca le au pe amandoua ? Mai gandeste-te.

Eu nu practic sportul asta, doar le-am acordat credit celor care il fac.

Edited by AdiTwism, 29 August 2011 - 13:38.


#5
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Eu cred ca sportivii foarte buni nu baga in ei toate prostiile.

#6
asyx

asyx

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,059
  • Înscris: 14.06.2008

 v3lsatis, on 29th August 2011, 14:41, said:

Eu cred ca sportivii foarte buni nu baga in ei toate prostiile.
gresit.nu exista unul,de performanta ,care sa nu bage in el nimic.nu s-ar mai face recorduri mondiale

#7
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

 asyx, on 29th August 2011, 16:27, said:

gresit.nu exista unul,de performanta ,care sa nu bage in el nimic.nu s-ar mai face recorduri mondiale
Baga in ei, dar nu PROSTII.

#8
asyx

asyx

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,059
  • Înscris: 14.06.2008

 enoxcj, on 29th August 2011, 16:35, said:

Baga in ei, dar nu PROSTII.
absolut de acord.au medici,fac analize etc

#9
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007
oameni buni daca nu faceti cel putin 1 an sala si nu aveti vreo experienta nu va bagati in seama va rog!

NU am zis nici unde ca iau steroizi!! Pur si simplu "imit" de la departare efectul steroizilor,dar natural cu mancare "naturala",nici mancarea nu o mai poti denumi azi naturala,am trait 15 ani intr-un sat destul de retras de orase si de poluare,acolo era ceva mult mai natural,dar de cand stau in TImisoara,de 3 ani si ceva,manc numai prosti.

Credeti ca pe la 40-50 de ani nu o sa resimtiti efectele de la shaorma si pizza romaneasca?

Quote

5 zile si jumatate + 36 ore = o saptamana
  
  Nu am zis 5 zile si jumatate asta e faza,sa inteleg ca cei de pe situ acela vor sa se refere la 5 zile +noaptea care urmeaza(7)+36 ore+ noaptea din a 7 zi(4-5 ore)=7 zile

#10
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

 dfani511, on 29th August 2011, 22:30, said:

Credeti ca pe la 40-50 de ani nu o sa resimtiti efectele de la shaorma si pizza romaneasca?
Nu, ca sunt mancate de toata lumea, drept urmare sunt mult mai bune decat "prafurile si alte prostii".

Unii ar trebui sa se abtina daca nu stiu diferenta intre suplimente nutritive si steroizi, intre antrenament pentru masa musculara si inot sau intre Mr. Olympia si omul obisnuit.
Cat despre topic in sine, nu vad cum un consum ridicat de carbohidrati e sinonim cu o crestere a secretiei de testosteron. Eu zic sa pastrezi doar prima parte din dieta (mai putin aia cu inghetata inainte de culcare).

Edited by Chrisforever, 30 August 2011 - 12:59.


#11
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007

 Chrisforever, on 30th August 2011, 13:58, said:

Nu, ca sunt mancate de toata lumea, drept urmare sunt mult mai bune decat "prafurile si alte prostii".

Unii ar trebui sa se abtina daca nu stiu diferenta intre suplimente nutritive si steroizi, intre antrenament pentru masa musculara si inot sau intre Mr. Olympia si omul obisnuit.
Cat despre topic in sine, nu vad cum un consum ridicat de carbohidrati e sinonim cu o crestere a secretiei de testosteron. Eu zic sa pastrezi doar prima parte din dieta (mai putin aia cu inghetata inainte de culcare).
pai eu cam vad rezultate sincer,de cand merg pe asta am slabit cam 6 kg (1.73 m 73 kg) si as putea spune ca sunt mezomorf,sunt mult mai definit acum nu mai sunt asa "umflat".

Am sa mai merg 2-3 sapt pe alimentatia asta sa vad ce ce si cum si daca se simte ceva.

Pai e normal sa fie mai ok decat prafurile,dar si pizza  contine unele E-uri care nu fac prea bine la organism desi nu au un efect in prezent sau viitorul apropiat pentru acea persoana.

Mancarea de azi nu e sanatoasa in mare parte.

#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,086
  • Înscris: 09.01.2007
Titlul vrea sa spuna ca omul urmareste un efect anabolizant, la asta se refera.

#13
dfani511

dfani511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 10.02.2007

 overseas, on 31st August 2011, 15:18, said:

Titlul vrea sa spuna ca omul urmareste un efect anabolizant, la asta se refera.
pai nu stiu,voi vreti sa faceti colectie de comentarii sau ce?

Singurul lucru pe care vreau sa il inteleg e ce vor sa spuna cei de pe situ acela vor sa se refere la 5 zile +noaptea care urmeaza(7)+36 ore+ noaptea din a 7 zi(4-5 ore)=7 zile.

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,086
  • Înscris: 09.01.2007
Dieta suna ketogenic cu perioada de incarcare, nu as zice ca e pentru acumulare masa musculara ci pt reliefare.

#15
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

 dfani511, on 31st August 2011, 15:03, said:

Pai e normal sa fie mai ok decat prafurile,dar si pizza  contine unele E-uri care nu fac prea bine la organism desi nu au un efect in prezent sau viitorul apropiat pentru acea persoana.
Era o ironie pentru "vanatorii de prafuri", nu ai inteles ce am vrut sa spun.
Poate ai rezultate asa, nu zic nu, dar poate te lasi impresionat de dieta si omiti cantitatea, calitatea alimetelor. O dieta Very Low Carb High Fat da rezultate bune din cate am vazut, iar acele zile in care ti se spune sa consumi cantitati mari de carbohidrati pot trece neobservate.

#16
Disconnect-R

Disconnect-R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 05.07.2010
Salut ! Am si eu o intrebare. Care este diferenta intre steroizii luati pentru cresterea masei musculare (despre care se spun ca grabesc inchiderea cartilajelor de crestere => o stagnare in crestere) si steroizii care sunt folositi la tratamente pt cresterea in inaltime la persoanele cu probleme (cei ce au nanism) ?

#17
xxl man man

xxl man man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 05.08.2007
Pai tu ai zis diferenta; cei care sunt folositi pt a creste masa musculara o cresc iar cei care te ''lungesc'' te ajuta sa cresti in inaltime...

#18
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010

 Disconnect-R, on 25th March 2012, 17:52, said:

Salut ! Am si eu o intrebare. Care este diferenta intre steroizii luati pentru cresterea masei musculare (despre care se spun ca grabesc inchiderea cartilajelor de crestere => o stagnare in crestere) si steroizii care sunt folositi l. tratamente pt cresterea in inaltime la persoanele cu probleme (cei ce au nanism) ?

Ptr crestere in inaltime nu se folosesc steroizi, se folosesc hormoni de crestere (HGH).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate