Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Teapa cu fotoliu de masaj

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#55
catt2

catt2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.08.2008
Respectand ,,reteta,, data de Ela si cu sprijinul ei si a altui forumist, am reusit sa recuperez banii.

#56
gogu5

gogu5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.08.2010
Buna ziua! Daca aveti cunostinta despre locatiile viitoare in care firma Vero Medical va face prezentari, am rugamintea sa postati pe forum sau sa-mi trimiteti un mesaj privat.
Multumesc.

#57
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Aveti careva vreo poza cu scaunul minune despre care este vb aici in topic? Si parintii mei si-au luat unul anul trecut, a costat in jur de 1000 de euro, sunt curios daca e teapa sau nu.

#58
gogu5

gogu5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.08.2010

 0101010, on 11 martie 2013 - 18:12, said:

Aveti careva vreo poza cu scaunul minune despre care este vb aici in topic? Si parintii mei si-au luat unul anul trecut, a costat in jur de 1000 de euro, sunt curios daca e teapa sau nu.

http://www.okazii.ro...dare-a124373051

#59
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Mda, e clar, e vb de acelasi produs. Thx.

#60
inginer007

inginer007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.10.2006
Astazi tatal meu a participat la o prezentare de acest gen la Arad. A iesit si el "castigator" la asa zisa loterie, prin care a castigat marele premiu fotoliul de masaj cu rezonanta, in valoare de 12000 ron, urmand ca prin castigarea loteriei sa achite "doar" 5500 ron!! Pe langa asta a mai primit si un purificator de apa gratuit. A semnat si un contract, urmand ca maine sa fie livrate produsele acasa, momentan achitand doar suma de 50 ron (Doamne multumim!). Cautand pe net numele firmei SC PLUSOMAX SRL, nu am gasit mare lucru, dar cautand dupa CUI si nr de inreg la registrul comertului am gasit ca firma Plusomax de fapt se numea inainte SC Vero Medical srl http://www.firme.inf...rl-cui29487703/ . De aici am gasit mai departe si fata reala a acestei firme, inclusiv acest topic si m-am gandit sa precizez si noul nume adoptat, ca altii sa fie la curent cu miscarile lor. Ma bucur ca am depistat la timp aceasta inselatorie si sper ca altii sa ia aminte la experientele altora.
Pentru cei care se mira cum poti fi inselat in asemenea hal si fac comentarii gratuite, tin sa precizez ca tatal meu nu este o persoana usor influentabila in a strica banii, si nu ma asteptam ca tocmai el sa cada in plasa, dar cei care fac aceste prezentari sunt foarte bine pregatiti, au ca si public tinta in special persoane peste 65 ani, si se folosesc de tot felul de argumente, cum ar fi niste analize facute pe loc, inainte si dupa folosirea acestui scaun minune si combina aceste "dovezi" cu emotia castigarii unui concurs/loterii. Ca si marketing au nota 10 din partea mea, dar in sine ceea ce fac ei este inselatorie mascata.
Asa ca atentie la "Medi Konig", "Miller Medical", "Vero Medical" sau "Plusomax" sau alte denumiri care au mai fost precizate in acest topic! Numai bine.

Edited by inginer007, 22 May 2013 - 23:22.


#61
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 inginer007, on 22 mai 2013 - 23:14, said:

Pentru cei care se mira cum poti fi inselat in asemenea hal si fac comentarii gratuite, tin sa precizez ca tatal meu nu este o persoana usor influentabila in a strica banii,

Si atunci cum ma rog  cum a inghiti pastila in ceea ce priveste reducrea substantiala de la 12 000 lei la 5 500 lei? Crezi ca in lumea asta ii pasa cuiva de tine, de mine de altu? Crezi ca astia sunt fundatie de caritate? Ce naiba?!!? Adica crezi ca reduceau aia pretul scaunului ca sa iasa ei in pierdere?

Un om care cunoaste cel putin valoarea unui obect nu se arunca cu capul inainte. Daca iti zic ca am o paine facuta din grau crescut pe luna si iti fac reducere de la 100 euro/suta de grame la 30euro, tu ai sa cumperi pt ca te gandesti asa cu capusorul ala al tau: "ba frate, astia imi fac reducere de la 100e la 30e!!! Ce afacere am sa fac!!"

Lacomia este factorul principal care duce la astfel de erori pe care le fac oamenii cand cumpara obiecte supraevaluate.



Stiu cum e omul: ba daca e reducere cumpar, nu conteaza ca nu am nevoie de el!! Ce dracu, e redus la jumate de pret deci trebuie sa cumpar.

Edited by shadowgign2, 25 May 2013 - 11:30.


#62
inginer007

inginer007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.10.2006

 shadowgign2, on 25 mai 2013 - 11:27, said:

Si atunci cum ma rog  cum a inghiti pastila in ceea ce priveste reducrea substantiala de la 12 000 lei la 5 500 lei? Crezi ca in lumea asta ii pasa cuiva de tine, de mine de altu? Crezi ca astia sunt fundatie de caritate? Ce naiba?!!? Adica crezi ca reduceau aia pretul scaunului ca sa iasa ei in pierdere?

Un om care cunoaste cel putin valoarea unui obect nu se arunca cu capul inainte. Daca iti zic ca am o paine facuta din grau crescut pe luna si iti fac reducere de la 100 euro/suta de grame la 30euro, tu ai sa cumperi pt ca te gandesti asa cu capusorul ala al tau: "ba frate, astia imi fac reducere de la 100e la 30e!!! Ce afacere am sa fac!!"

Lacomia este factorul principal care duce la astfel de erori pe care le fac oamenii cand cumpara obiecte supraevaluate.



Stiu cum e omul: ba daca e reducere cumpar, nu conteaza ca nu am nevoie de el!! Ce dracu, e redus la jumate de pret deci trebuie sa cumpar.
Am precizat mai sus, au ca tinta oameni batrani care nu au o imagine corecta sau nu pot evalua obiectiv produsele ce li se ofera. In plus, reducerea de la 12000 la 5500 a fost motivata prin acea LOTERIE. Deci nu oricine ar fi putut beneficia de acea oferta, ci doar cei extrasi la asa zisa loterie. Nu degeaba au ca tinta oamenii peste 65 de ani. Daca erai tu sau eu, nu cred ca pica nimeni in plasa lor. Eu zic ca e destul de clar mecanismul lor, scopul acestui topic nu e sa lamurim scepticii, ci sa ajutam lumea care a intrat in contact cu asemenea firme...

#63
CADARDANIELA

CADARDANIELA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.06.2013
In legatura cu acest aparat de masaj.am tras si eu o teapa ,l-am achizitionat saptamana trecuta pe data de 05.06.2013 la Satu-Mare.Va rog daca stie cineva unde au urmatoarea prezentare acesti excroci din Targu Mures,firma se numeste acum SC.PULS+MAX SRL .Voi urma informatiile care le-am gasit aici  maine voi trimite denuntarea de contract cu recomandata si pe urma ma intereseaza o prezentare foarte urgent daca stie cineva mai aproape de satu-mare.
Uite asa li se intampla celor care nu se informeaza inainte de a face ceva precum eu de data aceeasta.Am intrat pe net sa ma interesez de firma producatoare  dapa ce l-am luat si surpriza!  ...am aflat de la uni foarte inspirati ca am luat o teapa!
Acum o sa incerc sa-mi recuperez bani 4300 ron. desi nu stiu cum o sa mai dau de ei.Voi urmari aici ,va rog din suflet sa scrieti daca stiti de vreo prezentare apropiata de domiciliul meu..      va multumesc!

#64
CADARDANIELA

CADARDANIELA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.06.2013
va rog daca stie cineva o prezentare a acestei firme  sc.puls+ max co srl din Targu-Mures sa scrieti aici pentru ca ma intereseaza  ,sunt din Satu-Mare.
   Va multumesc!

#65
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Da'... scuze... dar unde ai fost? Nu te-ai putut interesa despre aceasta chestie in avans.
Doamne... nu imi vine sa cred.... de ani intregi se discuta despre aceasta teapa si inca multe altele, dar tot isi iau plasa cei care cauta "reduceri substantiale" si oferte super.
Chiar nu pot sa inteleg.

Vrei o prezentare a firmei? Nu exista, nici online nici altfel, doar la "sediul" lor si nici nu va exista vreodata...
Succes, iar celor care ii incanta acest "aparat de masaj minune" la un pret redus, sa se foloseasca de el la un pret si mai redus

#66
CADARDANIELA

CADARDANIELA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.06.2013
ELA,multumesc pentru ajutorul acordat neconditionat,aici pe forum pentru ca am putut recupera bani ptr. fotoliu eu si alti binenteles.Nu pot sa nu-i spun si lui bonygy ca a fi arogant si plesnitor nu e o mandrie!...daca nu poti si nu vrei sa ajuti pe cineva atunci,lasa-l in pace nu-l mai necaji.

#67
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
DANIELA, nu sunt arogant, poate un pic sarcastic.
Imi pare rau de teapa luata de tine, dar ma gandeam ca de atatia ani de cand se tot dau tepe cu fel de fel de produse "ieftine", masini, locuri de munca, excursii, ma gandeam ca romanul a invatat cate ceva.
Eu cand ma gandesc sa cumpar ceva, indiferent de obiect, ca tot romanul, caut ceva ieftin si bun, desi mai rar se gaseste asa ceva. Chiar si in aceasta situatie, "masor de sapte ori si tai o data", ca tepe sunt pe toate drumurile.
PS: Am luat si eu tepe, nu chiar asa de mari...

Aaa... Felicitari pentru recuperarea pagubei si pazeste-te mai bine pe viitor. Succes!

Edited by bonygy, 17 June 2013 - 15:59.


#68
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Azi am fost si eu la o "prezentare" SC PLUSOMAX SRL - in Buc la Rin Hotel.
Oamenii chiar sunt buni, stiu sa fraiereasca batranii. Nu mi-a venit sa cred cand ii vedeam cum alearga cu
"cartoanele castigatoare" sa fie primii pe lista.
Am castigat si eu fotoliul minune, ca de altfel toti din sala Posted Image  Trebuia sa platesc doar 5.499 ron si primeam
zdruncinatorul electric care vindeca si bataturile si AVC si mai primeam bonus un set de oale de 6.000 ron.
Ahhh ce afacere am ratat....Posted Image
Din pacate, au fost cativa care s-au inscris sa-l cumpere. Pacat...batranii nostri nu merita sa-i lasam sa fie umiliti de niste sarlatani.

#69
CADARDANIELA

CADARDANIELA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.06.2013
Buna, maine firma SC. PULSOMAX SRL.  are o prezentare la Satu-Mare ,hotel DANA ,ora 9.30,va dati seama eu abia am scapat de fotoliul ...minune si mi au trimis iar invitatie.,nesimtire totala... nici macar nu se uita pe cine suna .

#70
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Pai, acum ca stii povestea, poti merge si sa iti bati joc de ei...

#71
CADARDANIELA

CADARDANIELA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.06.2013
Da chiar asa trebuia sa fac numai ca nu am avut timp de ei...

#72
amnesia20

amnesia20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.07.2013
Inselaciune, Teapa!!! S.c R & R SERENDIPITY SRL si echipa CARPE DIEM . Cine a cumparat de la ei sa apeleze urgent la PROTECTIA CONSUMATORULUI sa va recuperati banii pana nu e prea tarziu. Si noi am fost la o asemenea prezentare unde asa zisul "Doctor"ne-a pacalit. NE-am interesat dupa doctorul respectiv care cica preda la Universitatea Din Bucuresti dar nimeni nu a auzit de el. Dupa asta ne-am uitat mai atent si la produsul pe care l-am cumparat si totul e doar o chinezarie ieftina pe care l-am luat la un pret de 10 ori mai mare. Aduc totul din strainatate si schimba ambalajul, poate nici ala. Daca cautati pe internet gasiti produsele la un pret de 10ori mai mic. Noi inca nu ne-am primit banii inapoi desi si Protectia Consumatorului ii forteaza. Inselaciune,escrocherie,teapa !!! Locul lor este in puscarie!! In spatele lor sunt niste mafioti si dupa ce ai semnat contractul cu ei incep sa te ameninte. E o inselaciune si faptul ca te cheama sa faca nu stiu ce analize medicale pe care oricum nu le fac,invoca tot felul de motive. Sa evitati de departe firmele din Harghita(Zetea):  S.C R&R SERENDIPITY SRL si CARPE DIEM .

Atveres !!! SC R&R Serendipity SRL vagy Carpe Diem csapata is!!! Aki
vasarolt toluk barmien termeket gyorsan forduljon a fogyasztovedelmi
hivatalhoz, hogy amig nem keso visszakapja a penzet! Ugyanis mi is
voltunk egy ilyen eloadason ahol egy Doktornk mondott valaki jol
bepalizott minket. Utana erdeklodtunk ilyen orvosrol nem  is hallottak
a ukaresti egyetemen ahol allitolag a mai napig is tanit!! Ezek utan
jobban meneztuk a vasarolt termeket es minden szar kinai amit 10x es
aron lehet megvenni toluk ! Mindent kulfoldrol hoznak , atcsomagoljak
vagy meg azt sem . A neten egytized aron megtalalhato a termekuk ha
valaki utana nez. Mi a penzunket mar jo ideje nem kaptuk vissza, pedig
a fogyasztovedelmi hivatal is kenyszeriti oket.Ez megtevesztes ,
csalas!! Bortonben a helyuk!! Egy mafia all a hatterben , es ha
alairsz veluk egy szerzodest , fenyegetnek ! Becsapas az is , hogy
telefonon meghiv egy eloadasra ahol analizist iger , de azt sem
csinaljak meg . Mindenfele kibuvot keresnek! Mindenki meszze kerulje
el ezt a serendipity srl -t. Vagy Carpe Diem srl. Harghita Zetelaka -i ceg.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate