Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

paxum, modalitate de plata online

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
GreaterArt

GreaterArt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.01.2007
Paxum- este o nouă modalitate de plată online, și din câte am citit este o alternativă mai ieftină la Payoneer. Eu folosesc acest paxum de câteva luni și mi se pare super ok.  Dar aș vrea să știu și părerile altor utilizatori (dacă mai există), se merită? Ca și comisioane, este cred cel mai ieftin serviciu de plata online de până acum.
Mulțumesc :)

#2
MPower

MPower

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 23.11.2006
Ca si raposatul epassporte, payoneer, sau alte servicii de genul, comisioanele sunt mari. Daca vrei sa oferi posibilitatea de plata online, pe langa credit card charge direct, paypal inca este o alternativa decenta (daca produsele/serviciile tale sunt acceptate de ei).

#3
GreaterArt

GreaterArt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.01.2007
Mulțumesc pentru răspuns, și îmi cer scuze pentru acest reply întârziat :)
Folosesc paxum în cadrul unor programe de afiliere, (nu eu ofer posibilitatea de plată online), aveam de ales între paxum, payoneer, și nu mai știu ce, payout parcă.   Dintre toate, paxum mi s-a părut cel mai ok legat de comisioane. Până acum n-am avut probleme...

#4
MPower

MPower

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 23.11.2006
Aham. Inseamna ca am inteles eu gresit intrebarea :)
Cat despre pareri in legatura cu paxum: cam jeapca la drumul mare, costa destul de mult pentru niste transferuri de bani. Sunt in continuare pe piata nu datorita transferului intre utilizatori, gen paypal, sau datorita altor activitati e-commerce/e-currency. Ce ii mentine in viata sunt platile pentru affiliates in mare - programe care nu pot opta pentru plata afiliatilor prin paypal si au nevoie de o metoda de plata in plus, pe langa uzualele check si wire. Iar cum pentru un european sa primesti wire din US cam costa, iar sa incasezi un cec costa si mai si dureaza gramada, multi sfarsesc prin a folosi paxum/payoneer. Bottom line: neavand de ales altceva, e bun si asta, iar atat timp cat retragi repede tot ce primesti, nu o sa ai probleme (gen epassporte anul trecut).

#5
ALISA28

ALISA28

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2020
Buna a mai primit cineva utilizator de card paxum actualizarea informatiilor? Gen inclusiv cati bani intra in cont lunar si cat se extrage?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate