Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Vacanta in Portugalia

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Imi poate spune cineva care a circulat cu masina in Portugalia cum se platesc autostrazile la ei. De unde se iau acele device-uri de plata a autostrazilor. Voi face un trip de la Porto la Algavre. As vrea sa stiu daca este mai convenabil sa merg pe drumurile nationale sau pe autostrada? Voi sta si douazile in Lisabona! Au si porti unde poti plati cu cardul?

Edited by Barboso, 29 September 2022 - 09:21.


#74
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
Eu am avut  dispozitivul de la firma de rent a car (Europcar) montat in parbriz. Am facut cam 1100 de km (Lisabona si imprejurimi, Lisabona-Algarve si retur) am mers doar pe unde m-a dus waze, adica aproape numai autostrazi si am platit vreo 50 de euro taxe de drum. Gasesti aici info  https://www.portugal...gal-toll-roads/

Edited by MiG29, 05 October 2022 - 14:18.


#75
mondo_76

mondo_76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 08.02.2011
Corect, masinile inchiriate au acel dispozitiv in parbriz, iti vor opri ulterior de pe card banii aferenti. Dar, poti plati cash sau cu cardul, doar cu cardul noaptea, fiecare tronson de autostrada pe care mergi. Cand intri pe autostrada iei un tichet, se ridica bariera, cand parasesti autostrada, bagi tichetul, iti apare cat ai de plata, bagi cardul si gata, se ridica bariera. 1500 km am mers in Portugalia, autostrazile nu sunt ieftine, gen 7 e un drum Nazare Lisabona pe sens, adica cca 120 km.

#76
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007
Atentie ca in Algerve nu se pot plati altfel decat cu acel dispozitiv.
Daca mergeti pe acolo neaparat sa-l inchiriati impreuna cu masina, altfel primiti amenda.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate