Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1189
aGVsbG8

aGVsbG8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.11.2020
Are cineva informatii despre blocurile din TopCity construite de Melsam ?

#1190
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Is mizerbile. Dacă nu ma crezi, mergi pana în zona sa te convingi.

#1191
aGVsbG8

aGVsbG8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.11.2020
Am fost zilele astea si am vazut un apartament. In stadiu actual, tinand cont ca sunt finalizate, mi s-a parut greu sa-mi dau seama despre calitatea constructiei. Sunt unele taieri de costuri evidente - geamuri cu 2 foi de sticla, faianta retro/oldies Posted Image, glafuri pentru geamuri acolo unde calci sa iesi in balcon, fiecare apartament e facut cu alta gresie/parchet de zici ca au gasit diferite loturi la oferta, 2 lifturi schindler dar au butoane separate, boxe din plasa de gard (la fel ca la Maurer), poate si alte lucruri. E evidenta distanda redusa dintre blocuri dar asta e deja norma si la case mai mari - si aici ma uit la Urban Plaza Posted Image, probleme cu parcarile (aici ce sa zic, rusine si primariei ca le da autorizatie de construire). Ochiometric, nu pare o calitate mai slaba decat celelalte deja construite. E in normalul lor.
Astea evidente ti le poti asuma si traiesti cu ele. Sunt curios daca stiti ceva si de lucruri care nu se vad - gen cum a fost facuta instalaria electrica, sanitara, etc.

De asemenea sunt curios daca pot sa fie probleme cu pastrarea temperaturii in incaperi tinand cont ca sunt facute poate 80% din beton si 20% din BCA. Stiu ca sunt multe blocuri vechi facute din placi de beton dar nu cunosc pe nimeni care sa-mi zica cum e.

#1192
theuser_

theuser_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.09.2021
Guys, m-ar interesa un apartament in zona "Calea Poienii" cu view spre oras? Ceva recomandari?

#1193
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Haiducie la Brasov: https://stirileprotv...imobiliari.html

#1194
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,024
  • Înscris: 09.05.2006

View Postluise_adriana, on 25 februarie 2019 - 19:52, said:

Nu prea! ai putea sa te uiti la Grandis Residence.

Grandis Residence a ajuns Cosmar Residence...

https://bzb.ro/stire...-brasov-a179170



Focus // Coşmar Rezidence: Un nou episod de la Braşov
Coşmar Rezidence: Un nou episod de la Braşov
Autor: Marius BOERIUPublicat la 28 sepembrie 2022
Au plătit şi 18.000 de euro avans, blocul e aproape gata, dar dezvoltatorul nu mai vrea să le dea apartamentele


#1195
master_clas

master_clas

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.11.2016
Are cineva informatii despre blocurile de la Casa Nobel? Pareri?

#1196
gibex

gibex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.10.2005

View Postmaster_clas, on 29 septembrie 2022 - 16:07, said:

Are cineva informatii despre blocurile de la Casa Nobel? Pareri?

Casa nobel a construit grandis si alte proiecte. Vezi linkul de mai sus cu problemele expuse de cumparatori.

#1197
Anuca8888

Anuca8888

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2022
Buna ziua

ce parere aveti de blocurile cu  8 etaje de la Mosaic Residence?A cumparat cineva? sunt intabulate?

#1198
aGVsbG8

aGVsbG8

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 14.11.2020
Nu stiu unde sunt blocurile dar te pot invata cum sa afli singura daca sunt intabulate

Intri pe https://geoportal.an...bile/Harta.html, in dreapta sus scrii adresa, selectezi ce te inreseaza si apoi astepti sa se incarce (exemplu: https://imgur.com/a/FoIzb2k ). Daca pe teren vezi un patrat rosu pe care scrie C1 atunci e intabulata. Chiar daca e intabulata cladirea e posibil sa nu fie facuta inca apartamentarea.

#1199
cora-andrei

cora-andrei

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 31.01.2021
Bună ziua!

Ce părere aveți despre Mosaic Residence de pe strada Nicolae Labiș? Am văzut că au deja câteva blocuri finalizate cu CF, finisajele interioare mi s-au părut destul de bune.

Ca și zona am văzut că sunt stații de autobuz în zona, una chiar la 230 de metri de ansamblu. Există asfalt dar nu și trotuare.

Întreb în ideea de a cumpăra un apartament pentru a fi dat în chirie.

Mulțumesc!

Edited by cora-andrei, 08 November 2022 - 18:24.


#1200
Dj Favorit

Dj Favorit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 06.01.2006
ziua una tututor, am tot cautat pe net si pe softpedia, insa nu am gasit nimic legat de VIVAMUS, locuieste cineva acolo?
am tot vazut ca promoveaza ideea cu vata bazaltica in caramida peretilor comuni ca izolator fonic
chiar izoleaza? (desi nu cred)

daca poate va rog cine locuieste acolo sa ofere mai multe informatii, multumesc frumos

#1201
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Vivamus e pe camp cu vedere la centura si acces neasfaltat plin de gropi. Plus bonus vesnic aglomerat pe 13 dec spre sanpetru.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate