Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1153
RozSandor

RozSandor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.06.2020
Buna ziua, am si eu o intrebare, ce parere aveti despre blocurile construite de Iris din tractorul?

#1154
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
A cumparat cineva in cosmopolitan zenit? Ma intereseaza daca apartamentele au centrala individuala si care ar fi costurile lunare la un apartament de doua camere? Eu locuiesc in Bucuresti si as vrea sa investesc intr-un apartament de vacanta in Brasov. Stie cineva daca cosmopolitan percep taxa de administrare lunara la blocurile lor?

Edited by ffm, 11 August 2020 - 22:37.


#1155
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Proiectul  Cosmopolit Zenit  include 2 blocuri, unul dintre ele avand 2 scari.Momentan pe respectivul teren se afla cateva cladiri in stare de dezafectare(demolare)
In urma  cu cateva zile am fost la discutii cu dl.Zoltan, reprezentantul de vanzari la sediul din Mihai Viteazul nr.6. cerand mai multe informatii despre apartamentele cu 2 camere.Am inspectat si un apartament din Ansamblul Cosmopolit Mihai viteazul 1, inaugurat in urma cu 4 ani.Intr-adevar finisajele arata foarte ok, la capitolul compartimentare arata bine, dar e loc si de mai bine.De remarcat este faptul ca la ei pretul apartamentelor creste progresiv cu cel putin o mie si ceva de euro odata cu urcarea catre un nivel superior.Conform informatiior de pe pagina lor, folosesc materiale de foarte buna calitate.....se lauda cumva si folosesc in mod repetitiv termenul "premium".La fel si zona, conform aceluiasi reprezentant de vanzari, e considerata zona centrala.Preturile sunt acceptabile iar daca nu va dereanjeaza ca va veti muta la finele lui 2022, poate fi o varianta de luat in seama.
Preturile si disponibilitatea apartamentelor se poate gasi si pe site-ul lor,vad ca nu prea se inghesuie lumea.
Cum orice lucru frumos are si parti mai putin frumoase, nu pot sa nu remarc faptul ca pe site-ul lor locul de parcare(suprateran) este de 5000 eur+tva insa in realitate pentru locatarul de rand aceste parcari nu sunt dsponibile, ele fiind rezervate detinatorilor/chiriasilor spatiilor comerciale sau de birouri aflate la parterele imobilelor.In acest caz sunteti "obligat" sa va achizitionati in subteran.
8000 eur+tva.
N-am batut palma.Pentru moment inca mai adun informatii despre proiect dar si despre alte proiecte,alti dezvoltatori,alte zone.
Cu respect.

#1156
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Cu 8000 de euro se vind parcari in subteranele blocurilor comuniste din zona centrala construite acum 50 de ani, deci nu mi se pare scump.

#1157
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015

 dann778, on 27 decembrie 2020 - 23:23, said:

Proiectul  Cosmopolit Zenit  include 2 blocuri, unul dintre ele avand 2 scari.Momentan pe respectivul teren se afla cateva cladiri in stare de dezafectare(demolare)
In urma  cu cateva zile am fost la discutii cu dl.Zoltan, reprezentantul de vanzari la sediul din Mihai Viteazul nr.6. cerand mai multe informatii despre apartamentele cu 2 camere.Am inspectat si un apartament din Ansamblul Cosmopolit Mihai viteazul 1, inaugurat in urma cu 4 ani.Intr-adevar finisajele arata foarte ok, la capitolul compartimentare arata bine, dar e loc si de mai bine.De remarcat este faptul ca la ei pretul apartamentelor creste progresiv cu cel putin o mie si ceva de euro odata cu urcarea catre un nivel superior.Conform informatiior de pe pagina lor, folosesc materiale de foarte buna calitate.....se lauda cumva si folosesc in mod repetitiv termenul "premium".La fel si zona, conform aceluiasi reprezentant de vanzari, e considerata zona centrala.Preturile sunt acceptabile iar daca nu va dereanjeaza ca va veti muta la finele lui 2022, poate fi o varianta de luat in seama.
Preturile si disponibilitatea apartamentelor se poate gasi si pe site-ul lor,vad ca nu prea se inghesuie lumea.
Cum orice lucru frumos are si parti mai putin frumoase, nu pot sa nu remarc faptul ca pe site-ul lor locul de parcare(suprateran) este de 5000 eur+tva insa in realitate pentru locatarul de rand aceste parcari nu sunt dsponibile, ele fiind rezervate detinatorilor/chiriasilor spatiilor comerciale sau de birouri aflate la parterele imobilelor.In acest caz sunteti "obligat" sa va achizitionati in subteran.
8000 eur+tva.
N-am batut palma.Pentru moment inca mai adun informatii despre proiect dar si despre alte proiecte,alti dezvoltatori,alte zone.
Cu respect.
Stii ceva de costuri de intretinere?Eu am cumparat un apartament in spate la Universal 14500+tva costa locul de parcare..

#1158
WonderWoman2021

WonderWoman2021

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2021
Buna, Stiti pe cineva care si-a luat apartament de la Karpatenhaus, pe Carpatilor? Ma interesa o parere despre dezvoltator sau ce experiente ati avut cu ei pana acum. Multumesc!

#1159
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
Imi par foarte scumpe .. cum sa dai 112.000+Tva pentru un apartament de 3 camere !?

#1160
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
A luat cineva la Dynamic Residence 2? Proiectul mi se pare foarte interesant si as fi vrut sa cumpar insa:

1) am cerut o oferta detaliata pe email si nu mi-a trimis nimeni nimic
2) pe grupul de facebook lumea zice ca trebuia sa se faca predarea in Decembrie 2019 pentru scara A de la blocul 1 si nu e gata nici acum
3) le-am lasat comentarii pe pagina de fb, mi le-au sters in cateva minute si m-au banat din pagina (comentarii normale, de genul "nu trebuia predat in 2019?")

Au o atitudine de tot rahatul din ce vad. Pacat de proiectul asta, chiar era de luat in calcul.

Asadar, inca un proiect care merge pe calea lui Camarzan. Acum ca vine criza cred ca vor fi tot mai multi.

Edited by mafiott92, 24 February 2021 - 19:43.


#1161
Gabriel966

Gabriel966

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2021
Salut ,
Doresc sa imi cumpar un apartament de 3 camere sau un penthouse in Brasov ,mentionez ca nu locuiesc in brasov
Initial m am orientat catre construtiile noi de la marginea orasului dar din ce am mai citit sunt cam in dubii tinand cont ca fiecare vine cu problema lui si cu viitoarele probleme pe viitor si tinand cont ca este vorba de o suma destul de mare as dori sa iau cea mai buna decizie sau ma rog cat mai buna .
Ce credeti ca este mai indificat ? Sa cumpar un apartament cu 3 camere intr o zona centrala in blocurile mai vechi ? Sau sa cumpar de la blocurile noi de la marginea orasului gen Tractorul etc ...
Multumesc !

#1162
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Depinde de ce iti doresti.Raspunsurilor la aceasta intrebare le prevad pline de subiectivism.
Si....hai sa incep eu primul.
Eu NU as lua o vechitura din anii 70...80 pentru nimic in lume.E adevarat va blocurile vechi comuniste(daca mi se pemite expresia) sunt muuult mai bine antifonate fonic.Mult mai bine decat cele noi.Placile de beton folosite in acea perioada dau un randament mai bun fata de muuult prea laudatele Porotherm, Ytong'uri si ce naiba a mai aparut acum.Pe parte de izolatie termica pot spune ca blocurile noi sunt mult peste tehnologia folosita in urma cu 40 de ani.Chiar daca iti vei cumpara unul vechi....sa zicem la bani putini si vei baga o avere sa il readuci la adevar, un bloc vechi va ramane uzat moral nu numai fiizic.Mi-e greu sa cred ca toti locatarii din acel bloc investesc averi ca sa le readuca la adevar.
Dar asta nu inseamna ca trebuie sa demolam toate blocurile vechi si sa ridicam altele noi.
E strict parerea mea, de aceea  eu as merge pe un bloc nou. Cu respect.

Edited by dann778, 05 March 2021 - 19:02.


#1163
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Exclus bloc vechi, chiar dacă unele ofera o poziție bună, gen racadau.

Sunt destule opțiuni noi, fie de la dezvoltator fie la liber. Un buget ai?

#1164
Gabriel966

Gabriel966

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.03.2021
Bugetul meu actual este maxim 80.000 euro + sa zicem ca mai pot împrumută 20.000 deci un total de 100.000 euro si as prefera 3 camere dar este greu sa ma lămuresc cu aceste complexe de la marginea orașului în general.
Am văzut pe internet ca, cele mai multe anunțuri sunt din zona Tractorul dar aici am auzit ca, chipurile "nu mai este  loc de construit in Bv... partea din Tractorul ce  se construiste acum...este in dreptul Aeroportului, pistei de delocat/aterizat avioane ...miros mereu de kerosen, si zgomot...multi se muta de acum din zona...ca vor scadea preturile"  si la celelalte am mai auzit multe alte discuții. Nu cred in perfecțiunea unei lucrări dar ceva sa fie OK si sa se merite investitia deoarece inițial doresc sa locuiesc acolo si ulterior poate sa închiriez.

#1165
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018

 Gabriel966, on 07 martie 2021 - 15:01, said:

Bugetul meu actual este maxim 80.000 euro + sa zicem ca mai pot împrumută 20.000 deci un total de 100.000 euro si as prefera 3 camere dar este greu sa ma lămuresc cu aceste complexe de la marginea orașului în general.
Am văzut pe internet ca, cele mai multe anunțuri sunt din zona Tractorul dar aici am auzit ca, chipurile "nu mai este  loc de construit in Bv... partea din Tractorul ce  se construiste acum...este in dreptul Aeroportului, pistei de delocat/aterizat avioane ...miros mereu de kerosen, si zgomot...multi se muta de acum din zona...ca vor scadea preturile"  si la celelalte am mai auzit multe alte discuții. Nu cred in perfecțiunea unei lucrări dar ceva sa fie OK si sa se merite investitia deoarece inițial doresc sa locuiesc acolo si ulterior poate sa închiriez.
Intra pe gmaps si ai sa vezi pista ca apare , nu are nici o legatura cu tractorul , este pe directia halchiu-ghimbav.Eu daca as sta prin ghimbav deja mi-as face bagajele ca o sa treaca pe deasupra toate avioanele.

#1166
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
He he aeroportul e destul de departe de oras ca sa poata afecta cu ceva.

La 100k 3 camere, 84mp singura optiune e la Alphaville.

Dami un mesaj cu nr tau de telefon si te sun sa iti dau mai rapid detalii.

#1167
MarGri

MarGri

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.03.2021
Buna seara. Sunt nou pe acest forum si rog frumos pe cei ce au achizitionat in Urban Plaza  (sau au informatii) sa ne impartaseasca din experienta lor. Ma refer la apartamentele noi  (2 - 3 camere), respectiv calitatea finisajelor, intretinere, caldura, conditii pe scara, calitate vecini, loc parcare, costuri ascunse / suplimentare etc.  Multumesc anticipat.

#1168
MarGri

MarGri

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.03.2021
Sau comparativ (vezi mesajul de mai sus), cu Noua Residence și Transilvania Residence.

#1169
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018

 V A L I, on 16 ianuarie 2021 - 17:53, said:

Imi par foarte scumpe .. cum sa dai 112.000+Tva pentru un apartament de 3 camere !?
LA banii aia erau pomana, mergi acum la ei sa vezi ca in proiectele din centru 3 camere incep de la 200k euro :))

#1170
maximilian11

maximilian11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.08.2021
Buna ziua, ce parere aveti despre complexul Privilegio de pe strada Traian (construit in 2011)- am vazut ca preturile sunt destul de ridicate, undeva la 1500-1700 eur/m2 ce a mai fost scos la vanzare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate