Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Imagine peste o imagine dinamica

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
BOZ93

BOZ93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.04.2009
Am creeat un site in care introduci niste date si iti genereaza un userbar dinamic in funtie de acele date.

Exemplu: [ http://gadict.com/clan/clan.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am tot incercat sa pun peste imaginea aceea deja generata inca o imagine, un logo. Gen in loc de acel capac galben sa pun eu o imagine dintr-un link.

Nu gasesc instructiunea care sa aplice o imagine peste alta imagine deja generata.

Intrebarea mea este: Exista o astfel de functie? daca da, care este si cum o aplic. Un mic exemplu va rog.

Multumesc anticipat.

#2
LucaG

LucaG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.12.2010
Apeland $google->search( 'php image overlay' ) am obtinut http://911-need-code...th-another.html.
Daca ai nelamuriri uita-te Aici (de la mama lor) sau ne spui ce probleme ai intampinat.
Bafta!

Edited by LucaG, 12 August 2011 - 19:05.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate