Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Bucuresti/ CCNA/ VMWare

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
subnetting

subnetting

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.08.2011
Salutare,

In ultima vreme ma batea gandul sa ma mut in Bucuresti cu jobul, adica sa incep sa imi caut ceva pe acolo. Lucrez de 3 ani in IT - parte de servicii si support.
Are cineva idee cam care ar fi salariile?
Mentionez ca am terminat Politehnica - Calculatoare, am o certificare CISCO - CCNA, un VMWare si in urmatoarea perioada vreau sa dau si un LPIC.

Mersi,

P.S. Am un amic care a plecat la MS in Bucuresti. Din cate am auzit, acolo pe first line salariile sunt cam intre 30 si 45 (propabil in functie de vechime si experienta) - daca minte el mint si eu.  :)

#2
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
Stiu pe cineva cu CCNA care are 3500 lei in Bucuresti si alta persoana care n-are nici un fel de certificare dar experienta de vreo 15 ani si are de vreo 3 ori mai mult :)
Depinde de noroc, am avut un coleg la fostul loc de munca, avea CCNP, CCSP si statea tot pe 3500 lei. Bine, asta in Timisoara la o multinationala.
Sfatul meu e sa te orientezi spre firmele mai micute, e alta viata. Parerea mea si-atat!

#3
subnetting

subnetting

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.08.2011

View PostHuza, on 7th August 2011, 21:19, said:

Stiu pe cineva cu CCNA care are 3500 lei in Bucuresti si alta persoana care n-are nici un fel de certificare dar experienta de vreo 15 ani si are de vreo 3 ori mai mult :)
Depinde de noroc, am avut un coleg la fostul loc de munca, avea CCNP, CCSP si statea tot pe 3500 lei. Bine, asta in Timisoara la o multinationala.
Sfatul meu e sa te orientezi spre firmele mai micute, e alta viata. Parerea mea si-atat!


Da pai din cate stiu eu un CCNP full time nu cred ca si-l permite oricine. Vorbeam cu un tip de la BancPost si imi zicea ca ei au doar 2 CCNp... probabil pe care ii platesc full time.

#4
sybex2000

sybex2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.06.2011

View Postsubnetting, on 7th August 2011, 19:30, said:

Da pai din cate stiu eu un CCNP full time nu cred ca si-l permite oricine. Vorbeam cu un tip de la BancPost si imi zicea ca ei au doar 2 CCNp... probabil pe care ii platesc full time.
salut.daca doresti materialele de studiu pt ccnp(videos,certification guides etc) te pot ajuta.am luat examenele fara nici un fel de curs dar cu multa practica in gns3.arunca o privire pe site la cisco sa vezi care sunt noile cerinte pentru ccnp.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate