Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Acelasi meniu in toate paginile htm

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Salut.Doresc sa realizez un soft educational ce cuprinde mai multe appleturi Java.Am gasit un script pentru realizarea meniului insa am intampinat o problema.Am atasat o arhiva pentru a intelege mai bine despre ce este vorba.Daca deschid fisierul demo.htm imi pare sus meniul.Cand dau click pe link-ul Demo2, sunt directionat catre pagina demo2.htm.Doresc ca in demo2.htm sa adaug sus acelasi meniu ca si in demo.htm.As putea sa copiez codul din demo.htm in demo2.htm pentru meniu insa daca voi avea multe fisiere (demo3,demo4,.......)  ar trebui sa fac de fiecare data schimbari cand voi modifica meniul din demo.htm.Cu alte cuvinte meniul care este in demo.htm sa fie acelasi mereu si in celelate fisiere fara a fi nevoit sa modific de fiecare data fisierele cand modific demo.htm.Sper ca am fost clar in explicatii.Am incercat cu iframe sa inserez pagina demo.htm in demo2.htm dar sunt probleme la derularea meniului.Multumesc anticipat pentru raspuns.

Attached Files



#2
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Foloseste php.
Attached File  www.rar   37.9K   6 downloads

#3
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006

 w3room, on 6th August 2011, 21:44, said:

Foloseste php.
www.rar
Multumesc pentru raspuns.Totusi as dori ca fisierele sa fie in html.Stiu sa instalez un server pe care sa rulez fisiere php insa cei care vor folosi aplicatia in general au putine cunostinte in ceea ce priveste instalarea unui server localhost.Am gasit o solutie relativa si anume fisierul demo2.htm sa contina doar Home si sa faca directionarea catre demo.htm.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate