Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

vreau sa mi fac o casa in comuna berceni

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#109
kronoss_K

kronoss_K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.07.2014

View Postmiakygeorge, on 05 iunie 2014 - 11:42, said:

Salut.
Nu am reusit sa negociez cu propietaru.
Nu vrea sa lase nem din pret.
Mai caut Wekend
Am ochit 2 terenuri dar aseara erea prea tarziu sa-l mai sun pe propietar.
Pana atunci am dat comanda sa-mi construiesc un gratar Posted Image
Sper ca dupa ce iau terenul sa mai am bani sa cumpar niste halci de carne si cativa zeci de mititei Posted Image sa facem petrecere ca ne bagam la datorii Posted Image

Salut,

Si eu mi-am cumparat teren in comuna Berceni, in Cartierul Nou( imediat ce treci de centrura). Pentru ca in zona, pe langa curent exista si gaze . Acum ma gandesc sa dau unul dintre loturi ( 1064 mp)
cu ocazia asta imi si aleg vecinii :)) si-mi completez si bugetul pentru constructie.
Daca te intereseaza da-mi un PM.

#110
Oryyy

Oryyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2014
Buna !Sunt interesata de achizitionarea unui teren in comuna Berceni!Va rog sa mi spuneti care sunt preturile si care este zona in care pot gasi parcela sa aiba utilitati trase aproape.Sunt la inceputul cautarilor si am mare nevoie de sfatul celor care au achizitionat in zona!Va multumesc!

#111
miakygeorge

miakygeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.05.2014

View PostOryyy, on 17 iulie 2014 - 09:58, said:

Buna !Sunt interesata de achizitionarea unui teren in comuna Berceni!Va rog sa mi spuneti care sunt preturile si care este zona in care pot gasi parcela sa aiba utilitati trase aproape.Sunt la inceputul cautarilor si am mare nevoie de sfatul celor care au achizitionat in zona!Va multumesc!

teren cu utilitati 40 euro
fara utilitati 10-12 euro

#112
Oryyy

Oryyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2014
Multumesc,de saptamana viitoare o iau la picior prin comuna!Daca ai mai putea sa mi dai un sfat in legatura cu strazile spre care sa ma orientez!Ca sa intelegi ,mi ar conveni sa fie o strada pe care se construieste,sa nu fiu singura in mijlocul campului..!In legatura cu achizitionarea sa ma indrept spre ceva agentii sau nu?Gasesc propietari in comuna care vand ?

#113
kronoss_K

kronoss_K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.07.2014

View PostOryyy, on 18 iulie 2014 - 10:19, said:

Multumesc,de saptamana viitoare o iau la picior prin comuna!Daca ai mai putea sa mi dai un sfat in legatura cu strazile spre care sa ma orientez!Ca sa intelegi ,mi ar conveni sa fie o strada pe care se construieste,sa nu fiu singura in mijlocul campului..!In legatura cu achizitionarea sa ma indrept spre ceva agentii sau nu?Gasesc propietari in comuna care vand ?

Eu zic ca ar fi bine sa vezi toate zonele ca sa-ti faci o idee. La cate vizionari am fost eu am dat de aproximativ aceeasi oameni sau daca ma intalneam cu o persoana necunoscuta pana la urma ajungeam sa discut cu acelasi proprietar.

Sa-ti dau un exemplu:

Am vorbit cu un tip( nu mai tin minte numele) care cica era "Varul" proprietarului ( am vazut ca gradul asta de rudenie se foloseste des :) ) si cu o tipa pe nume Mary. Am vazut niste loturi si cu "varul" si cu Mary( separat). Cand am zis ... ok , hai sa discutam de bani si am ales sa merg cu "Varul" la biroul proprietarului... surpriza ... acolo era si Mary :))) .  

Din cate mi-am dat seama exista 2-3 persoane care au luat mai mult teren le-au trecut in intravilan si au inceput sa construiasca gen Eco land ... etc. O sa intalnesti des numele de Catalin :)

Am gasit niste postari pe softpedia si cu tepe.. ( e vorba de terenul care este pe langa herghelie). Cica niste persoane ( nu mai stiu exact cine) au luat teren in rate in zona si ca erau utilitati( curent) dar erau doar stalpii).
Asa ca au inceput sa plateasca ratele iar cablurile de curent dupa 3 luni nu s-au tras. Cand i-au intrebat pe proprietari cand se trage curentul cica mai dureaza ( curent era tocmai la herghelie). Au ramas cu ratele respective date, au abandonat si si-au luat in alta parte.

AM un prieten care si-a luat pe str. Independentei si a sta un an !!! pana sa faca intarusarea ..asta din vina vanzatorului.

Eu o sa imi depun singur actele pentru curent si utilitati( sper sa am totusi niste vecini in zona ca sa impart costurile) ce naiba e asa greu sa depui documentatia. Depui la ENEL pentru ATR ( Aviz tehnic de racordare) si gata.

Sfatul meu e sa ai grija, si iti doresc succes.

Daca am batut campii sau aveti completari le astept cu drag.

Nu stiu cat de concret am raspuns la intrebarile tale. Trebuie sa mergi personal ca sa-ti faci o idee. Mie cum spuneam mi-a luat 6 luni si pana la urma am avut noroc. :)

#114
Oryyy

Oryyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2014
Multumesc frumos pt sfaturi!

#115
miakygeorge

miakygeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.05.2014

View PostOryyy, on 18 iulie 2014 - 10:19, said:

Multumesc,de saptamana viitoare o iau la picior prin comuna!Daca ai mai putea sa mi dai un sfat in legatura cu strazile spre care sa ma orientez!Ca sa intelegi ,mi ar conveni sa fie o strada pe care se construieste,sa nu fiu singura in mijlocul campului..!In legatura cu achizitionarea sa ma indrept spre ceva agentii sau nu?Gasesc propietari in comuna care vand ?

Pe strada Macului mai sunt terenuri de vanzare au curent la teren fara gaze.
Strada Fabrica de mobila teren gaze+curent lot 350 mp 14000 euro.
Strada Vrajitotului sunt si acolo ceva loturi nu stiu pretul.
strada independentei in capat gaze+curent in apropierea terenului.
Pe strada independetei stiu ca unul di propietari il cheama Droana puteti intreba de el.

#116
kichitrosuuu

kichitrosuuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.09.2005
Buna ziua,
Numele meu este Cristian si sunt unul dintre vanzatorii de teren din comuna Berceni.
Va stau la dispozitie cu orice detalii legate de teren, pozitie, utilitati, acte, etc....
Tot ce inseamna proiecte Ecoland 1, 2, 3, 4 , 5, 7, Eroilor, Ciulin, Fabrica de Mobila sunt in portofoliul Nostru PROPRIETATI PERSONALE.

Va multumesc !

#117
bogdanmihaibirsanescu

bogdanmihaibirsanescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.12.2014
In proiectul Ecoland 4 am cumparat  doua loturi  si mare teapa...current promis la lot  si acum cand mai am o luna sa termin casa am aflat ca trebuie sa platesc aproape triplu pentru a ma conecta la reteaua electrica . Promisiuni multe :  Iluminat stradal  , drum pietruit , current electric la lot....doar vorbe nimic mai mult .  Nu stiu daca este permis pe forum sa faci anti reclama dar tare imi doresc asta . Nu fac parte din concurenta celor de la Ecoland-uri  sunt doar unul care a cumparat promisiuni nimic mai mult  .

#118
Gabriela2015

Gabriela2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.07.2015
Bun gasit tuturor!

Nu prea cunosc comuna Berceni, dar as vrea sa stiu cam ce magazine, ce surse de aprovizionare exista pe acolo, si daca cursele 418, 419 intra pe strada Independentei.

Cum este iluminatul public seara, cum se sta la capitolul deszapezire, cum se procedeaza cu gunoiul menajer, cine il colecteaza , etc, etc.

va multumesc.

#119
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

View PostGabriela2015, on 26 iulie 2015 - 17:59, said:

Bun gasit tuturor!

Nu prea cunosc comuna Berceni, dar as vrea sa stiu cam ce magazine, ce surse de aprovizionare exista pe acolo, si daca cursele 418, 419 intra pe strada Independentei.

Cum este iluminatul public seara, cum se sta la capitolul deszapezire, cum se procedeaza cu gunoiul menajer, cine il colecteaza , etc, etc.

va multumesc.
Vrei sa te muti in Berceni ?

#120
Gabriela2015

Gabriela2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.07.2015
Da, ma voi muta acolo. De aceea as vrea sa stiu cam ce se gaseste prin zona.

#121
ionut1993

ionut1993

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2015
Salut , as dori sa achizitionez un teren in comuna berceni ,ma poate ajuta cineva cu sfaturi despre zona avantaze/dezavantaje si preturi(am vazut ceva preturi pe "olx" si ceva site-uri de anunturi dar in general sunt cam aceleasi persoane/agenti ) eu as inclina putin catre cartierul nou dar sunt deschis la idei si zone noi .  multumesc anticipat

#122
th3viper

th3viper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.01.2013
Buna ziua,
Readuc la viata acces topic pentru a pune cateva intrebari legate de Com. Berceni.
Dupa mai multe cautari mi-a facut cu ochiul o parcela aici https://goo.gl/maps/AHP2qY5STV42 deoarece imparteala este deja facuta, tocmai se montase un transformator (deci curent sigur va fi) si am vazut pe un zid ceva petitie pentru gaze.
Din ce am inteles unele din parcele deja s-au vandut...este cineva care deja a cumparat? Sunt ceva dedesubturi ce trebuiesc stiute?
Cam cat dureaza traversarea centurii?

Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate