Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Care sunt cele mai populare forumuri din Romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Exista forumuri dedicate anumitor "probleme" (specializate) unde exista mai mari sanse sa obtii raspunsurile pe care le cauti...

Un ghid al forumurilor romanesti (unde este inscris si Forum Softpedia) gasesti la http://www.forumuri....ro/forumuri.php
Acolo se poate face si o evaluare a numarului de articole si a membrilor inscrisi pentru fiecare forum...

#38
DianaNadia

DianaNadia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.01.2014
Buna,

Ma intereseaza parerea voastra despre domeniul educational, mai exact despre invatamantul superior.
Ce valoare are o diploma universitara?

ps: cum doamne iarta-ma postez intrebarea intr-un nou topic, cum initiez unul nou? Posted Image

Edited by DianaNadia, 04 January 2014 - 00:59.


#39
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostDianaNadia, on 04 ianuarie 2014 - 00:57, said:

Buna,

Ma intereseaza parerea voastra despre domeniul educational, mai exact despre invatamantul superior.
Ce valoare are o diploma universitara?

Buna si bine ai venit pe acest forum! Ai nimerit pe cel mai popular forum din Romania...

Educatia romaneasca este in impas pe toate nivelurile (preuniversitar, universitar, postuniversitar).

Valoarea unei diplome depinde atat de domeniul de profil/ specializare ales cat si de aptitudinile, respectiv de nivelul de pregatire "reala" a fiecarui absolvent. Valorizarea unei diplome universitare depinde de Universitatea aleasa (Universitate de stat cu vechime care mentine anumite standarde de calitate sau Universitate particulara care ofera diplome mai mult sau mai putin de valoare).
Existenta unei diplome universitare reprezinta un criteriu de selectie sociala, pe piata muncii s.a.m.d. Nu ar trebui ignorata, pentru ca cine depune efortul de a se forma devine mai "credibil" comparativ cu o persoana care s-a specializat intr-un anumit domeniu ca autodidact.

View PostDianaNadia, on 04 ianuarie 2014 - 00:57, said:

ps: cum doamne iarta-ma postez intrebarea intr-un nou topic, cum initiez unul nou?

In partea de sus a oricarei pagini de pe Forumul Softpedia apare calea catre subaria, aria sau lista ariilor forumului. Daca nu iti apare lista de arii, atunci apasa in stanga pe Forumul Softpedia si deschide link-ul care ti se pare cel mai potrivit pentru topicul pe care doresti sa-l deschizi. Daca aria in care intri cuprinde mai multe subarii, atunci o cauti pe cea mai adecvata intentiilor tale. Dupa ce ajungi in locul cel mai potrivit pentru deschiderea unui topic, apesi butonul "Subiect nou" (din dreapta-sus), dar nu inainte de a citi mesajele 'sticky' lasate de moderatori (in partea de sus) privind regulile de postare in arie. Daca doresti ca subiectul sa aiba un chestionar, atunci apesi pe "Modifica chestionarul subiectului" si introduci itemii chestionarului, bifand, eventual, optiunea "Foloseste voturi publice?" (optiunea "Subiect" nu trebuie bifata, altfel nimeni nu va putea posta comentarii la subiect). Titlul pe care il dai subiectului si subiectul introductiv trebuie sa fie cat mai relevante. Dupa ce termini de redactat apesi butonul "Publicare subiect nou" si verifici mesajul/ testezi chestionarul. In situatia in care ceva ti se pare ca nu este in regula ai un anumit timp la dispozitie pentru modificarea mesajului introductiv sau a chestionarului prin apasarea butonului "Editeaza". Pentru rezolvarea altor probleme poti apela la unul dintre moderatorii ariei (numele lor iti apar in partea de jos a fiecarei arii/ subarii).

In alta ordine de idei, aceasta discutie nu prea isi are rostul aici, asa ca iti recomand sa o continui intr-o arie potrivita a forumului.

#40
GabrielaNeb

GabrielaNeb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.09.2013
Cele mai populare forumuri sunt si cele mai vizitate . In ultimii ani se simte un oarecare declin datorita retelelor de socializare, sper sa nu gresesc facand aceasta afirmatie . Activez de aproape un an pe softpedia si roportal, si de mai bine de 6 ani pe un forum de sport, http://www.onlinespo...forum/index.php .

#41
ohoratiu

ohoratiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.08.2006
http://www.tigergami...outs-guaranteed

#42
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006
SPAM !

Edited by florinbad, 14 February 2015 - 22:21.


#43
gamerxgambler

gamerxgambler

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.09.2015
Pe locul 1 e fara indoiala Softpedia.  Nu e doar util pe partea de Soft si Professional Zone din ce observ de cateva saptamani de cand sunt inregistrat  , dar si foarte folositor pe partea de generalitati: multimedia, pasiuni comune, E-opinions, Life & Entertainment.  Dar se sta rau   la partea de "Jocuri", cel putin pe forum pentru ca acolo nu prea discuta  mai nimeni sau se discuta rareori. Site-ul insa e cel mai bun pentru cei care vor sa citeasca recenzii si sa descarce aplicatii utile.  Cat despre useri, am gasit varietati: si buni, si rai, dar cel putin, e bine ca se mentin discutii pe limbaj decent, indiferent de opinii si convingeri. Fata de alte forumuri, moderatorii chiar sunt ok.

Pe locul 2 e clar PC Garage, cel mai bun forum pe Hardware fara alte discutii.

Pe locul 3 e Computer Games,  care e folositor   doar strict pe aria Gaming si in mica parte,  pe partea de Tech.
Sau era candva.....

Pana cand adminii sa o dea in patima cu  LoL , Starcraft si CS  de parca alea ar fi singurele jocuri , era un forum de jocuri foarte ok. In ultimele luni , pe aria Gaming, numai despre LoL  si CS  se discuta. Doamne fereste sa spui ceva rau sau  bun de un joc ca imediat te trezesti cu hateri sau cu fanboy care sar ca niste sacali pe tine.
Pe Generalitati e jale mare:  flameri, trolli, carcotasi la greu,   off-topic si jigniri  in veselie , mai ales pe sectiunea de Politica  ,  iar moderatorii, de partinitori ce sunt,  se fac ca nu-i observa, dar ii sanctioneaza pe  aia fraieri care atrag atentia .
Aria de Publicitate e de evitat pentru ca e plina de bisnitari. Sub nicio forma nu cumparati si nu vindeti acolo pentru ca sunt multi care si-au luat teapa si majoritatea nici nu si-au mai primit banii inapoi.  
Adminii au cam lasat forumul de izbeliste si nu mai intervin decat atunci cand baneaza spamerii si trolii (din ce observ mai nou, forumul e invadat de spammeri coreeni). La aria de sugestii si reclamatii poti sa te plangi cat vrei pentru ca forumul ruleaza greu sau ca te-a jignit cineva, nu-ti raspunde nimeni, iar respectivul care te-a jignit ramane nesanctionat.  Cei care nu si-au facut inca cont pe acolo, nu le recomand  sa se inregistreze. Nivelul discutiilor nu ating  nici macar nivelul unui bazaar.
Pe site nu se mai fac recenzii de doi ani incoace. Pana in 2013 mai difuzasera videostiri, live stream-uri,  tombole de key-uri pentru jocuri.........acum doar mai publica niste stiri traduse  si  cu titluri puse in stil Cancan si mai  organizeaza Dream Hack prin tara periodic. Site-ul mai traieste doar de pe urma unora care se injura si se cearta la usa cortului pe sectiunea de comentarii si stirilor despre PC  vs Console care atrag audienta .   Si cand ma gandesc ce era inainte, acum cativa ani,   si ce a ajuns.  Trist! Nu mai e decat o umbra a ce a fost inainte.

Edited by gamerxgambler, 29 September 2015 - 19:33.


#44
gamerxgambler

gamerxgambler

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.09.2015
ok, dupa aproape o luna  de stat pe aici , pot sa afirm ca m-am inselat......Softpedia e la fel de naspa ca CG, dar si cu mai multi  trolli iritanti  si flameri  si de 10 ori mai multi fani Antonescu, nostalgici dupa Ceasca  si simpatizanti PSD.

in concluzie, mai bine ma mut pe forumurile americane, australiene sau britanice.

Edited by gamerxgambler, 24 October 2015 - 23:53.


#45
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postboghy933, on 19 iulie 2011 - 00:08, said:


Cenzura ? ce cenzura ? eu nu ma simt cenzurat...
ban-uri ? daca esti nesimtit da mi se pare normal :) eu dc nu am primit ban ?
advertismente ? se mai intampla sa mai faci si ceva gresit ;) de exemplu sa postezi in alta arie ca iti era prea lene sa citesti regulamentul..
tu poate nu aperi o cauza

#46
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postalex2010, on 18 iulie 2011 - 23:17, said:

Softpedia e cel mai popular forum din Romania datorita userilor care contribuie la dezvoltarea lui. In schimb, moderatorii lasa de dorit(cenzura la greu, ban-uri si avertismente fara numar). Dar deh, o data ce ajungi in top nu-ti mai pasa daca banezi 10-15 useri pe zi, poti sa traiesti si fara vizitele lor Posted Image)

Te contrazic :

ARTICOLUL 30
(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.

#47
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View PostMalineanu, on 03 aprilie 2022 - 12:18, said:



Te contrazic :

ARTICOLUL 30
(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.
Am luat avertisment o zi pe forum din cauza că în aria de dezbatere al războiului am zis ,,au cucerit ăștia Kievul deja?,, Citisem un fake news pe internet și de asta intrasem aici. Am luat ban cică pentru troll. Problema este că eu am întrebat sincer. La mn pe Facebook se poate vedea că susțin Ucraina. Degeaba.. avertismentul a ramas

#48
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Postdanidica, on 18 noiembrie 2022 - 17:45, said:


Am luat avertisment o zi pe forum din cauza că în aria de dezbatere al războiului am zis ,,au cucerit ăștia Kievul deja?,, Citisem un fake news pe internet și de asta intrasem aici. Am luat ban cică pentru troll. Problema este că eu am întrebat sincer. La mn pe Facebook se poate vedea că susțin Ucraina. Degeaba.. avertismentul a ramas

Nu ai ce face. Nu ai voie sa comentezi decizia moderatorului. Regulamentul e Biblia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate