Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Care sunt cele mai populare forumuri din Romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
softpedia, clar :) unde te trimite google cel mai des cand cauti ceva? :P
in ultima vreme e fabrica de bani, se inmultesc reclamele..

Edited by MembruAnonim, 19 July 2011 - 00:00.


#20
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Pentru reclame este Addblock.:D
ontopic: Si in cazul meu, inainte sa-mi fac cont, multe cautari google duceau pe softpedia, asa ca mi-am facut si eu cont. O fi avand multi useri, dar ca orice lucru, are partile bune si rele.

#21
boghy933

boghy933

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 16.10.2009

View Postalex2010, on 18th July 2011, 23:17, said:

Softpedia e cel mai popular forum din Romania datorita userilor care contribuie la dezvoltarea lui. In schimb, moderatorii lasa de dorit(cenzura la greu, ban-uri si avertismente fara numar). Dar deh, o data ce ajungi in top nu-ti mai pasa daca banezi 10-15 useri pe zi, poti sa traiesti si fara vizitele lor :))
Cenzura ? ce cenzura ? eu nu ma simt cenzurat...
ban-uri ? daca esti nesimtit da mi se pare normal :) eu dc nu am primit ban ?
advertismente ? se mai intampla sa mai faci si ceva gresit ;) de exemplu sa postezi in alta arie ca iti era prea lene sa citesti regulamentul..

#22
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Adauga faptul ca n-ai voie sa zici nimic de patria-mama ca-ti iei advertisment. Nici de drapel. Nici de eroi. Cu toate ca nu scrie in regulament.  :coolspeak:

Edited by Loox, 19 July 2011 - 11:07.


#23
andreeamaria1

andreeamaria1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.07.2011
:coolspeak:

Mersi de avertisment, Loox

Mersi Wroom!

#24
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 15.07.2008
SP si CG erau printre primele doua. Ca numar de postari cred ca SP este primul. De cateva luni CG a avut un upgrade nefericit si activitatea a scazut dramatic si presupun ca se va duce in jos daca nu a pierdut deja locul 2....

Edited by cucur, 19 July 2011 - 11:34.


#25
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
pe CG daca le spui ca au facut un review de rahat, iei ban imediat. sa nu mai vorbim de userii mai vechi de acolo care se cred trimisii lui dumnezo pe net.

#26
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
dublu post.

Edited by doctorwho, 19 July 2011 - 11:37.


#27
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 01.12.2007
Cauta o carte de romana.

#28
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Parerea mea este ca, Softpedia e numarul 1 in materie de forumuri, datorita calitatii informatiei ... In ultimele vreo 6~12 luni insa, am observat o scadere a activitatii pe Softpedia, in sensul ca primesti destul de tarziu un raspuns la o problema ... Inainte, parca era altfel, imediat gaseai o multime de binevoitori care sa te ajute.

Iar chestiunea cu ban-urile si avertismentele este adevarata ... Am luat avertisment (warn) pt. simplul motiv ca mi-am expus putin mai incisiv o parere intr-un domeniu in care intamplator activez si ma pricep ... Fara injuraturi, fara limbaj obscen ... Am primit warn pentru ... "limbaj de cartier", cica ...

#29
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010

View Postdan74mm, on 14th April 2012, 14:43, said:

Parerea mea este ca, Softpedia e numarul 1 in materie de forumuri, datorita calitatii informatiei ... In ultimele vreo 6~12 luni insa, am observat o scadere a activitatii pe Softpedia, in sensul ca primesti destul de tarziu un raspuns la o problema ... Inainte, parca era altfel, imediat gaseai o multime de binevoitori care sa te ajute.

Iar chestiunea cu ban-urile si avertismentele este adevarata ... Am luat avertisment (warn) pt. simplul motiv ca mi-am expus putin mai incisiv o parere intr-un domeniu in care intamplator activez si ma pricep ... Fara injuraturi, fara limbaj obscen ... Am primit warn pentru ... "limbaj de cartier", cica ...
Da, calitatii informatiei care e rămasă mai mult din trecut.

Oricum, sunt de acord cu tine în mare parte. Înainte făceam 4, 5 posturi pe zi ajutând pe unu, pe altu. Dar acum mi sa cam luat. Pierdere de timp, recunoștință ciuciu, răutate din partea userilor grămadă, moderare nu tocmai cum se cuvine, etc.

Dar e și aici o tehnică de a ține sus forumul. Pleacă cei care ajută și vor să dea o mână de ajutor, și apar comentatorii lu pește pe poiană și alte arii, unde se iau la mișto și se înjură ca la ușa ...forumului. Părerea mea e că se greșește în treaba asta. Prin asta, eu cred că se ține forumul la un punct anume sau coboară, nu se ridică cum ar fi de preferat.

Am primit odată warn și suspendare 3 zile, din câte îmi aduc aminte, doar pentru că am am vrut să ajut pe cineva, așa că i-am dat un link. Oi fi greșit, dar având în vedere prestația care o aveam atunci pe forum, se putea trece neobservat cu ștergerea postului, sau orice altceva. Nu. Regulamentul forumului e valabil pentru toți când e vorba de răutate. Dacă mă uit pe ariile de dezbateri, e jale acolo...

#30
LauAmericanu

LauAmericanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 09.02.2009
Cel mai bun forum e cel care te ajuta cel mai mult, si care are useri de calitate. SP e cel mai bun la pierdut vremea.

#31
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postboghy933, on 19th July 2011, 01:08, said:

Cenzura ? ce cenzura ? eu nu ma simt cenzurat...
ban-uri ? daca esti nesimtit da mi se pare normal :) eu dc nu am primit ban ?
advertismente ? se mai intampla sa mai faci si ceva gresit ;) de exemplu sa postezi in alta arie ca iti era prea lene sa citesti regulamentul..
:coolspeak:

Nu știu ce se smiorcăie ăștia mai jungliști așa, că moderatorii sunt pe ici și pe dincolo.

A încercat cineva să respecte regulile și regulamentele și a pățit ceva?

Hai să fim serioși.

#32
MDCLXVI

MDCLXVI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 20.03.2013
.

Edited by MDCLXVI, 22 May 2013 - 21:23.


#33
onizlanrete

onizlanrete

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.03.2006
Viziteaza moka-pc.ro si vezi conditiile de  partener!...

#34
PoisonDead

PoisonDead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2013
Salut
Nu vreau sa va stresez cu foarte multe descrieri. Vreau sa iti dai seama ca acesta este un server care se bazeaza pe starea de spirit a jucatorilor atat noi veniti cat si a celorlalti.Totul se face in functie de cerintele playerilor. Orice sfat se ia in considerare si NU vei fi lasat in urma   Daca vreti sa incercati ne gasiti aici  rpg.b-gaming.ro:7777. Spor

Edited by PoisonDead, 18 November 2013 - 16:02.


#35
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am incercat si eu diverse forumuri din Romania (pe langa altele internationale). Cel mai mult am comunicat pe Forum Softpedia, Roportal, ComputerGames etc.
Pentru o perioada am petrecut ceva mai mult timp pe Roportal, dupa care am revenit tot pe Softpedia.
La inceput Roportal mi se paruse OK pentru ca moderatorii sunt mai putin toleranti fata de atacurile la persoana ale altor utilizatori. In schimb, dupa o vreme am constatat ca moderatorii fac abuzuri grave in virtuatea aplicarii asa-zisului regulament. De exemplu, am intalnit numeroase situatii in care utilizatorii au fost banati pentru reclama fiindca ca au pus link-uri catre magazine online (si era vorba de magazine mari, cunoscute de toata lumea) sau catre alte forumuri, cum ar fi Softpedia (desi este cel mai popular forum din Romania). Se ascund deseori mesajele utilizatorilor si nu mai intelegi nimic la anumite topicuri. Majoritatea moderatorilor sunt femei si aplica sanctiuni mult mai mari utilizatorilor de gen masculin. Este interzis sa discuti despre droguri daca scrii ceva care ar putea fi interpretat altfel decat negativ; este interzis sa utilizezi cuvantul "tigan" desi exista in DEX s.a.m.d. Moderatorii noi fac exces de zel si lanseaza avertismente pentru motive puerile, doar pentru ca lor li se nazareste ca ai incalcat nu stiu ce regulament. Personal am primit un punct de avertizare pentru ca am prezentat un citat in engleza fara sa il traduc si apoi am fost suspendat deoarece am citat mesajul de avertizare al moderatorului si am pus un link direct catre Google Translate pentru a se vedea traducerea; am raportat moderatorul (de fapt, moderatoarea) la un admin acuzand-o de "infantilism" si nu a luat nicio masura, ba dimpotriva, am fost tot eu sanctionat pe motiv ca am insultat un moderator. Dupa care mi s-a acrit de acel forum. In ceea ce priveste forumurile mai mici, moderatorii ori sunt excesiv de toleranti fata de utilizatorii pusi pe jigniri (mai ales daca sunt amici de-ai staff-ului) ori iei ban direct daca indraznesti sa pui link-uri catre site-uri comerciale (cum am patit eu, desi nu sunt nici patron si nici actionar la vreun magazin)...

#36
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
SP e cel mai populat insa nu gasesti raspunsurile la care te astepti. Multa lume raspunde doar ca sa piarda timpul si de multe ori sunt pe langa subiect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate