Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
Ce sa aleg intre:
  • CANON S750

  • CANON S630

  • EPSON Stylus Photo 810

  • EPSON STYLUS C70

  • HP Photosmart P100

  • HP DJ 960C

  • HP DeskJet 990cxi

  • HP DeskJet 3820
Ma intereseaza mai mult calitatea pe care o au la imprimarea color si sa scoata cat mai multe pagini cu acel cartus color.
Banii....cam 8 - 8,5 milioane.
http://www.flamingo.ro/f.asp?id=3164
http://www.flamingo.ro/f.asp?id=3123
http://www.flamingo.ro/f.asp?id=3125
http://www.flamingo.ro/f.asp?id=3821
990cxi

#2
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
iti recomand sa mergi pe hp...
p100 nu ca printeaza doar 10x15
cre' ca 990 cxi ar fi cel mai bine ;)

#3
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
da frate...hp rules...

#4
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
daca vrei calitate maxima o gasesti numai la Epson dar cartusele sant inca f. scumpe ..........hp-urile sant f. bune si ele dar o calitate un pic mai proasta in comparatie cu Epsonul dar refilluirea usoara si cartusele de mare capacitate este un avantaj f.mare pt. buzunarul romanului

parerea mea e sa alegi un Epson daca te tzin buzunarele si vrei calitate
P.S:am vazut un c70 la lucru si itzi spun ca e "scula" nu gluma

#5
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
Din cite am auzit HP-urile strimba din nas la refill-uri; dupa 1,2 refiluri nu mai vrea sa tipareasca; 1 coleg si-a facut refill la 1 epson de vreo 10 ori si mergea perfect ...

Ar fi bine sa aiba cartuse separate pe fiecare culoare, sa aiba capul de scriere pe cartus; si eventual sa tipareasca borderless
adica pina la marginea hirtiei (ex. Epson Stylus Photo 810; am primit nishte sample-uri tiparite cu acest model si sint super);

Stie cineva cum se comporta Lexmark Z33 .. Z63 ?

IMPORTANT!!! Vezi sa poata tipari de sub DOS! S-ar putea sa ai nevoie (1 coleg si-a luat 1 canon s nu mai stiu cit iar dupa citeva luni 1 prg de conta sub dos si ... surpriza! Acel model nu poate tipari de sub dos! nici macar din fereastra dos! Am cautat pe net si la Canon si asa este; Am vazut pe web 1 soft care parca facea 1 fel de conversie din driverul de win si astfel se putea tipari dar era 1 soft shareware si costa destul de mult, cred ca cu banii aia iti luai alta imprimanta!!)

#6
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
refilluri la hp... conteaza si ce refill...
imprimanta hp 920c -> 10.000 de pagini printate -> doar cu cartusele originale & refill-uri... si alb-negru, si color... si au fost refill-uri la greu...
numai inktek.

#7
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
HP...sau epson!!
Care nu e pe USB?

#8
IceMoon

IceMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 07.10.2002
Nici nu mai intreba de altceva...mergi pe HP sunt VIS...am refilat eu un cartus de 5 ori cel putin...calitate e..destula...merg si sub DOS (vezi pe la Spool settings... :)  
Le-am vazut...si am HP.
:cool:

#9
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Daca vrei sa listezi si poze pe hirtie foto, ai o singura optiune: Canon. Dupa mai multe experiente cu astfel de imprimante, pot sa iti spun ca un Canon e superb si lasa cu mult in urma concurenta. In domeniul imprimantelor foto Canon e ceea ce Eizo e in domeniul monitoarelor... :cool:  :OK: Iar daca vrei ca rezultatele sa fie pe masura, trebuie sa folosesti hirtie foto Canon...  :yeah baby

Dintre imprimantele indicate de tine, Canon S750 e SINGURA optiune valabila... :cool:

Daca asta nu o vrei, atunci e tot una ce alegi... :drac:  :D

#10
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Apropo de cele 2 Canon: merg cu tehnologia single ink (il las pe cretinul de pruteanu sa o traduca... :drac: ) Iar cerneala pe culoare e destul de ieftina. Eu am o Canon S800 si am listat pina acum vreo 200 poze (numai poze) si inca nu s-a terminat nici una din culori :cool:

Avantajul la S750 e si ca stie sa listeze borderless (cine traduce? :drac: )

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate