Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Problema cu scalarul nou !

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Lavinia88

Lavinia88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.07.2011
Buna seara, am si eu o problema, si daca se poate va rog sa ma ajutati cu sfaturi. Mi-am achizitiobat de curand, mai exact ieri, un puiut de scalar silver, si l-am adaugat langa un scalar negru mai mare ce e drept, adult. Nu ii pot deosebi care este femela si care este masculul. Ideea care este?  Nici bine nu l-am adaugat in acvariu, ca cel mare negru a si inceput sa-l alunge de langa el, sa-l ciupeasca... Cel micut vrea sa se imprieteneasca cu el, dar este alungat :mellow: . Specific ca mai am si alte specii de pesti in acvariu (60 L), mai exact un betta, 3 tetra, 4 neoni si 5 xipho. Toti se inteleg bine intre ei, numai scalarii sunt  cu semnul intrebarii. Eu ma gandeam sa ma cumpar un  scalar, 2,  ca sa ii pot ierarhiza cumva....  Astept raspunsuri, va rog

#2
cristachecid

cristachecid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.06.2011
phai chestia este ca masculii nu se inteleg bne intre ei. De aceea trebuie sa pui o femela cu un mascul. Asa am patit si eu ;) Poate is masculi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate