Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Sony-Ericsson Xperia Ray

- - - - -
  • Please log in to reply
440 replies to this topic

#433
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Ce ROM mai folositi la Xperia Ray? Ma refer ceva peste 4.0.4
Ce recomandati de instalat fara deblocarea bootloader-ului?

#434
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Xperia Ultimate HD 3.0.2 care pare a fi OK. O am cam de 1 luna. E 4.0.4

Edited by XENNA, 29 November 2013 - 19:52.


#435
miki74

miki74

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 20.11.2007

View PostCiubex, on 05 noiembrie 2013 - 10:25, said:

Nu ar trebui sa se piarda daca sunt salvate pe card, dar totusi, pentru a evita orice surpriza neplacuta salveaza-le.
Legat de agenda, daca ai agenda sincronizata cu un cont de google, nu se pierde.
De asemenea se pierd aplicatiile instalate de tine si setarile tuturor aplicatiilor.
Eu te-as sfatui sa treci pe Android 4.0.4 printr-un Firmware update.

Merci de sfaturi,
Am resetat la setarile de fabrica. Desi am salvat numerele pe card am se pare ca am pierdut 10-20 numere (cred ultimele salvate in agenda originala)
Nu mai face atatea probleme dar tot se mai inchide-deschide singur  o data la 2-3 zile.
Firmware  update la 4.04 habar nu am cum se face. Mai functioneaza telefonul OK daca fac asta?

#436
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Daca faci update-ul oficial, atunci merge.

#437
tzontzonelro

tzontzonelro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.03.2007
Buna seara.
Sunt posesor al unui Xperia Ray
Vreu sa instalez Super Jelly Bean 8.0.
dispozitivul e deblocat si rootat
A reusit careva?
Dati-mi un sfat.

Va multumesc

Cu respect,
Taontaonel

#438
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007
Instalezaza un soft GB.
Tel va merge mult mai bine.
Iți recomand Gin2kitkat dp xda developers!

#439
90alex

90alex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.01.2015
Salut!
stie cineva daca o problema de soft poate duce la nefunctionarea microfonului?
atunci cand vorbesc ma aud in difuzor, iar persoana respectiva nu ma aude...
sau daca il desfac cu ce pot curata microfonul, e bun alcoolul tehnic?
multumesc!

#440
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Incredibil dar adevarat,telefonul are ca perioada de folosire zilnica... ia mai bine calculati voi:
Cumparat in ianuarie 2012,suntem pe data de 01.05.2017,telefonul inca functioneaza impecabil,a fost si este folosit zilnic,bateria ORIGINALA,inca tine 4 - 5 zile...
As vrea sa vad posesori de SAMSUNG d'alea scumpe,mai merg acele telefoane peste... tot atata perioada cat are veteranul asta?
Un smartphone isi arata calitatea in ani de utilizare! RAY a intrecut orice asteptari,asta smartphone!
SONY sunt telefoane,restul sunt... veti vedea voi peste cativa ani... daca aveti rabdarea sa le tineti!

#441
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Si... Hristos a Inviat!
Iata ca suntem pe data de 29.04.2019, telefonul Xperia Ray cumparat in ianuarie 2012 inca functioneaza dar este scos la pensie.Si sotia mea a trecut pe un alt mobil de generatie noua,eu la fel... din 2017 cand i-am dat ei Ray-ul. Batranul se incapataneaza sa functioneze ca-n prima zi, am avut parte vreo 3 ani de ULTRA-MEGA-MIZERIA de Android 4.0... facut pentru acest telefon dar un MEGA-ESEC din toate punctele de vedere.SONY,dupa ce au "divortat" de Ericsson,au facut numai "nefacute"! 4.0.4 - o mega-tampenie de Android,facusem telefonul pulbere,agenda se incarca mega-greu,filmarile pierdusera stereofonia,zoom pe filmare nu mai puteai da,telefonul se misca anormal.Am asteptat pana am gasit softul original Android 2.3.4 - Numar compilare4.0.2.A.0.42 si asa am readus telefonul a ceea ce era,prinsese viata!
Acum cand va scriu aceste randuri, mai folosesc telefonul doar cu o cartela reancarcabila... de amorul artei.NORMAL ca nu mai functioneaza corect pe Internet datorita Android-ului foarte vechi si fara suport,memoriei mici,specificatiilor si hardware-ului ultradepasit.Pe cei ce-au bestelit telefonul prin recomandarea si lansarea esecului 4.0.4 (care a fost cel mai prost Android din lista lor),zic asa: sa se apuce de agricultura,sa mearga la pascut cu caprele si oile.
In epoca actuala a octa-core-urilor, Xperia Ray isi dovedeste longevitatea si calitatea hardware.Mai merge folosit ca simplu telefon si camera foto-video cu pretentiile la nivelul anului 2011.Dar... inca functioneaza si asta este proba timpului.Asta am vrut sa specific!

Edited by Tehnicianul090370, 29 April 2019 - 09:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate