Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?
 Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 

NOD32 & ZoneAlarm / Sygate

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Am incercat combinatiile NOD32 + ZoneAlarm si NOD32 + Sygate... De fiecare data ma aleg cu CPU 100% in task manager si halca cea mai mare o ia procesul firewall-ului (vsmon sau pspf dupa caz). Setarile sunt standard, am dat enabled la toate modulele in NOD32, iar in zonealarm am dezactivat mail protection (are nod32 asa ceva).

Computerul nu merge neaparat prost, dar ma oftica faptul ca CPU sta tot timpul la 100%.

Ma conectez la net prin PPOE (DSL) si folosesc si BitComet. E posibil sa nu se pupe?

Pana sa schimb si antivir sa incerc alta combinatie (mi-a trecut prin minte, dar nod32 e la zi, si... :)), poate aveti vreo idee ce sa intampla. E vreun virusache?

Am sp2 cu toate updateurile. Firewall-ul din Security Center e OFF (ca de altfel tot Security Center ca am eu firewall si antivir si nu vroiam sa pape memorie in plus).

#2
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Tot eu! :) Dupa mai multe teste, se pare ca totul e legate de BitComet 0.60. Exista vreo incompatibilitate cu firewall-urile de mai sus? In ZoneAlarm, cel putin, am dat liber portul de ascultare pe toate protocoalele.

#3
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
toate programele gen BitComet consuma o mare parte din bandwith.netul se incetineste vizibil si e posibil daca ai firewall sa ai probleme deoarece traficul este mare.

#4
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 20.08.2004
si eu folosesc combinatia asta, nod32 + ZA. plus Bitlord (derivat din bitcomet) si n-am avut niciodata probleme indiferent cat download-am, dc++, torent (cpu sta la 2% in cazul Bitlord, cand download-ez).

#5
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Ce procesor ai, LG? Eu am un barton 2500+

#6
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 20.08.2004
o sa fii uimit  :D ... Athlon 1.1GHz, 512SDRam

#7
Lokesaria

Lokesaria

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.09.2005

lg, on Sep 16 2005, 23:27, said:

o sa fii uimit  :D ... Athlon 1.1GHz, 512SDRam

<{POST_SNAPBACK}>


Scoate IMON de la NOD32 si vezi ce se intampla... si inca ceva. Instaleaza mai intai Firewallul... s-ar putea sa-si dea in cap unu altuia... astia ar trebui sa se intalneasca si sa lucreze impreuna:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate