Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

GPS

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Buna ziua! Doresc un sfat cu privire la urmatoarea situatie! am sa fac o poveste lunga mai scurta dar cu acelasi rezultat!

Am dus un gps cumparat de ~2 luni la garantie pe data de 27-05-2011 la BEST ELECTRONICS IASI ,domnul de la receptie mi-a luat gps-ul ,mi-a notat nr de telefon pe o hartie spundu-mi ca ma suna a 2-a zi sau cel tarziu luni,eu ducand intr-o zi de vineri gps-ul la garantie! dar fara a-mi elibera vreun document ce dovedea lasarea gps-ului in service!

Au trecut f multe zile,foarte multe telefoane  [am aflat ca gps-ul este trimis la bucuresti ] ,ma duc cu presul de fiecare data cand sun la ei ,de ex : am sunat martea trecuta si mi-au spus ca gps-ul este plecat din bucuresti il primesc miercuri cel mai tarziu joi,ii sun vineri si-mi spun ca nici macar nu a plecat din bucuresti aparatul gps ?!?!?! si alte faze de genu!

Am fost luni la ei si le-am cerut sa-mi elibereze un bon/chitanta/document in care sa scrie data in care am lasat gps-ul si modelul gps-ului,dar normal ca nu au trecut seria produsului deoarece NU O STIAU! pentru ca trimisese totul la bucuresti ,acte cutie etc!

Bun astazi suntem pe data de 15-06-2011,si mai au 3 zile pana le expira termenul legal de reparatie repespectiv 15 zile lucratoare!desi sunt sigur ca nu si-l vor respecta

Ei in continuare ma duc cu presul ca vine maine ca vine poimaine,de ex luni mi-au PROMIS ca ma suna marti sa-l ridic! pun pariu ca nici astazi nu-l dau ,nici maine si nici vineri deoarece parerea mea dupa toate discutiile cu ei ,gps-ul s-a pierdut undeva intre Bucuresti si Iasi!!

Am dat aproape 600 ron pe un gps ,de care voiam sa ma folosesc ,dar se pare ca nu este asa ,iar cei din service isi bat joc de oameni! EU nu as fi dat macar un telefon la ei daca mi-ar fi zis clar o data la care pot ridica obiectul,dar cum am zis am impresia ca baietii au pierdut aparatul..pe undeva pe traseu!

Cum pot proceda dupa ce trec cele 15 zile lucratoare LEGALE ale lor,ca oricum eu am mai pierdut inca 6 zile de sambata si duminica,totusi mi se pare enorm de mult sa tii atat un gps in service pentru o problema de soft!

Am trimis si EMAIL la firma lor si nimic..nimic!

THX

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
nu trebuia sa lasi gps-ul in service fara sa iti dea o hartie cu toate datele gps-ului. nu poti dovedi ca ai lasat un gps la ei.

#3
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
PAi mi-au dat luni o chitanta..ceva in care scrie ca pe data de 27 am lasat un gps ,modelul dar fara serie...practic nu mai stiu daca primesc ceea ce a fost al meu de nou!

Ce pot face totusi? cand expira aceste 15 zile adica poimaine?

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Sunt nesimtiti... si de obicei o plangere la OPC ii stimuleaza.
Ca idee, nu se mai merita un GPS, cand acum poti avea iGO pe mai multe smartphone-uri (Android sau Apple).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate