Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Bucla Brasov-Oradea-Resita-Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 16.07.2007
Salutare,

Saptamina trecuta am parcurs peste 1000 km pe urmatoaea ruta:

Brasov-Oradea: Drum bun, nu recomand varianta de ocolire a mun. TG Mures prin Acatari-Ungheni, drumul s-a stricat acolo foarte mult, in unele locuri s-au format adevarate cratere. Daca nu aveti treaba in Cluj recomand sa mergeti pe bucata de autostrada, se poate face o economie uriasa ocolind Cimpia Turzii, Turda si Clujul.
Oradea-Timisoara: Pina la Arad DN 79 este in reparatie, plin cu semafoare la fiecare podet. La Arad m-am imbirligat deoarece soseaua care iese spre Timisoara este in reparatie inclusiv podul peste Mures, indicatoare de ocolire nu prea sunt. Pina la urma am fost nevoit sa intreb un localnic.
Timisoara-Resita: Drum foarte bun fara probleme deosebite
Resita-Simeria: Pina la Hateg drumul este excelent, peisaje superbe. De la Hateg pina la Simeria drumul este in reparatii, sunt amplasate citeva semafoare.
Simeria-Brasov: Drumul este bun, fara probleme deosebite. Ar fi de mentionat noua centura a Sibiului, care face parte din viitoarea autostrada A1, care la fel ca si la Cluj scurteaza calatoria cu citeva minute bune.

#2
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Si zici ca este full functionala centura Sibiu?

#3
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,118
  • Înscris: 14.09.2007
Absolut,  am trecut pe ea la inceputul lui aprilie venind dinspre VL .M-am trezit mergand pe autostrada fara sa vreau :)

#4
strabun_backup_2

strabun_backup_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 23.03.2011

View Postyetiro, on 13th June 2011, 20:42, said:

Si zici ca este full functionala centura Sibiu?
Da, de la inceputul lui decembrie 2010. Incepe din tronsonul Talmaciu-Sibiu (putin pana in calea ferata care traverseaza drumul respectiv), ocoleste Sibiul prin est si tine pana la intersectia cu drumul catre Ocna Sibiului. Mai departe (catre tronsonul Sibiu - Cristian) continua un drum cu o singura banda pe sens.

Edited by strabun_backup_2, 14 June 2011 - 12:01.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate