Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Imprimante

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 13.06.2005
Urmeaza sa-mi iau o imprimanta inkjet si nu prea ma descurc intre specificatii...
Vreau sa o folosesc pentru poze facute cu o camera de 3.1 Mpx dar si pentru documente. Evident, banii conteaza :) Sa nu sara de 500Ron.

Poate aveti ceva sfaturi de dat :)

#2
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

dansysro, on Sep 13 2005, 23:05, said:

Urmeaza sa-mi iau o imprimanta inkjet si nu prea ma descurc intre specificatii...
Vreau sa o folosesc pentru poze facute cu o camera de 3.1 Mpx dar si pentru documente. Evident, banii conteaza :) Sa nu sara de 500Ron.

Poate aveti ceva sfaturi de dat :)

<{POST_SNAPBACK}>

Nu stiu ce sa-ti sugerez sa-ti iei, pot doar sa te sfatuiesc ce sa nu-ti iei... Fereste-te de Lexmark! Eu mi-am luat una(foto, varf de serie acum vreo doi ani) si ma rupe la cartusele cu cerneala care nu numai ca ma costa cat o imprimanta HP luata de la Metro dar se si consuma de parca noaptea vin spiridusii si printeaza... N-o folosesc decat pentru tiparit documente si, totusi, in 3-4 saptamani raman fara cerneala. Am incercat sa le duc la reincarcat dar n-am fost multumit de calitatea ulterioara a print-urilor...

#3
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Canon IP3000, IP4000 sau IP5000. IP 5000 foloseste 1/2 din cerneala folosita de orice alta imprimanta, la calitate super. Cu oricare din ele poti printa si CDuri, 2 trayuri, etc. cartusele se schimba separat, in functie de culoarea folosita. Se reincarca super-usor, daca nu vrei sa folosesti cartuse originale.

#4
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

CAlex, on Sep 14 2005, 07:52, said:

Canon IP3000, IP4000 sau IP5000. IP 5000 foloseste 1/2 din cerneala folosita de orice alta imprimanta, la calitate super. Cu oricare din ele poti printa si CDuri, 2 trayuri, etc. cartusele se schimba separat, in functie de culoarea folosita. Se reincarca super-usor, daca nu vrei sa folosesti cartuse originale.

<{POST_SNAPBACK}>

CAlex, vad ca te pricepi la imprimante Canon... Ma bate gandul sa-mi iau si eu una de aici dar vad ca nu sunt decat IP1000, 1500 si 2000; pe care s-o aleg? Multumesc!

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Daca vrei Canon, cel mai bine direct de la importator http://www.tornado.ro http://www.twister.ro

Sunt f. bune, eu am IP6000D, care la consumabile e cea mai ieftina - e cam 300.000 cartusul - are 6 cartuse independente ptr fiecare culoare.

Din pacate service-ul si suportul sunt dezastru. Mie mi-au livrat-o fara manual si a fost imposibil sa-l obtin. Pur si simplu nu raspund la mailuri. Iar cei de la Canon Europa ma trimit la Canon Romania, care nu raspunde nici la mail nici la telefon. Au incercat si cei de la magazin sa-l ceara dar nici lor nu li s-a raspuns.

#6
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Nu exista imprimanta Canon pe lumea asta care sa vina cu manual in cutie. Toate manualele se gasesc pe CD.

IP6000D foloseste aceleasi carutse ca si IP5000, numai ca asta din urma are picatura jumatate din picatura lui IP6000D, obtinand astfel o economie importanta de cerneala.

Eu zic sa te uiti la IP5000 sau la IP4000.

Incearca aici: http://www.emag.ro/i...te_cu_jet/canon sau www.twister.ro.

#7
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Dar imprimantele laser? Pe mine ma atrage ideea unei multifunctionale, la un pret rezonabil si calitate in tot ceea ce face...Tot Canon? Sau HP?

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Nu exista imprimanta Canon pe lumea asta care sa vina cu manual in cutie. Toate manualele se gasesc pe CD.

Cei de la Canon Europa sustin ca trebuie sa fie livrate cu manual. De altfer si pe cutie e desenat CD-ul si Manualul. Exista manual pe CD, si se poate si downloada, dar e "putin" cam incomplet. Ca sa nu zic ca atunci cand am luat-o n-a avut nici CD si mi-a venit abia dupa 2 zile, cu eforturile celor de la magazin. Si cand ma refer ca e incomplet - nu exista nici un Quick Start Guide ca la HP, adica o iei si daca nu stii sa-i pui capetele te uiti la ea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate