Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Tratament pentru crestere in inaltime!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Disconnect-R

Disconnect-R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 05.07.2010
Buna seara! Doresc si eu sa incerc acest produs: fara link
Nu sunt multumit de inaltimea mea. Am varsta de 16 ani si 1.60m. Parintii mei au: 1.72m (tata) si 1.68 (mama).
La inaltimea mea am 52kg.
Sunt prieteni care sunt cu mult mai inalti ca mine, desi sunt mai mici ca mine ca varsta, iar parintii lor au o inaltime medie, in jur de 1.70m.
Credeti ca ma poate ajuta acest produs? Doresc incercarea lui pe o perioada de 1 luna.
  Multumesc!

Edited by adadoi, 11 June 2011 - 08:02.


#2
Tiberiu_Alexander

Tiberiu_Alexander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.01.2010

View PostDisconnect-R, on 10th June 2011, 22:07, said:

Buna seara! Doresc si eu sa incerc acest produs:
Nu sunt multumit de inaltimea mea. Am varsta de 16 ani si 1.60m. Parintii mei au: 1.72m (tata) si 1.68 (mama).
La inaltimea mea am 52kg.
Sunt prieteni care sunt cu mult mai inalti ca mine, desi sunt mai mici ca mine ca varsta, iar parintii lor au o inaltime medie, in jur de 1.70m.
Credeti ca ma poate ajuta acest produs? Doresc incercarea lui pe o perioada de 1 luna.
  Multumesc!

Eu zic că cel mai bine ar fi să consul?i un medic (un endocrinolog). Cu siguran?ă î?i va spune că vei mai cre?te. Din moment ce mama ta are 1.68, cu siguran?ă vei depă?i 1,70. Colegul meu de bancă avea cam tot 1,60 la 15-16 ani ?i era la fel de speriat că nu va mai cre?te. Acum, la 18 ani, m-a depă?it în înăl?ime. Are 1,75 (eu 1,74  :lol: ).

Edited by adadoi, 11 June 2011 - 08:02.


#3
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Daca ziceai a jucariei, te intelegeam, dar ce vrei tu e cea mai mare tampenie. Nu te joci cu asa ceva. Mai ales ca ai tai sunt mici, deci nu ai vreo boala, doar ii mostenesti. Fa sport care sa te ajute.

#4
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Daca vrei sa incepi un tratament dute si consulta mai intai un doctor. Nu cumpara de pe internet toate porcariile ca ai sa ajungi, in cel mai rau caz, sa te desfigurezi.

Edited by DoubleV, 10 June 2011 - 22:27.


#5
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

View Postripper, on 10th June 2011, 22:28, said:

Daca ziceai a jucariei, te intelegeam, dar ce vrei tu e cea mai mare tampenie. Nu te joci cu asa ceva. Mai ales ca ai tai sunt mici, deci nu ai vreo boala, doar ii mostenesti. Fa sport care sa te ajute.
recomand inotul

#6
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Bă, voi aceștia, sunteți nebuni. La dracu, ai 16 ani. În următorii 3 ani vei crește brusc în înălțime, e vârsta. Vrei mai mult? Atunci muncește, fă un sport ceva, că dacă stai cu mâna în cur la birou îndopându-te cu fel de fel de pastile de crescut, nu faci nimic.

Răsplată fără muncă n-ai să vezi.

#7
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View PostHighlander91, on 10th June 2011, 23:27, said:

recomand inotul
Nu cresti de la inot... dar te dezvolti armonios. Desi la 16 ani e cam tarziu pentru asta.

#8
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Inotul si mersul pe varfuri!

#9
Disconnect-R

Disconnect-R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 05.07.2010
Credeti ca m-ar ajuta tractiunile la bara si calciul sa mai cresc cativa cm?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate