Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Recomandări de Biserică

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#37
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostMihaiTJ, on 10th June 2011, 18:34, said:

Hm, nu mi-am pus problema asa. E drept, ar trebui sa nu scot din calcul nici celelalte religii.
E vreun cult al lui Dionisos prin Romania? Din ce am citit, suna mai pe gustul meu. :D
Esti cam jmecher tu, asa, de la distanta, observ. Faci lumea gay de la adapostul anonimatului, departe de o confruntare cu unul de 2 ori cat tine si care te-ar rupe in doua cu bataia la prima maraiala......

#38
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 24.05.2011

View Postzexelica, on 18th June 2011, 22:56, said:

Esti cam jmecher tu, asa, de la distanta, observ. Faci lumea gay de la adapostul anonimatului, departe de o confruntare cu unul de 2 ori cat tine si care te-ar rupe in doua cu bataia la prima maraiala......
N-ar fi nici o problemă, aș întoarce și celălalt obraz.
Dar, să înțeleg că ești bun la bătaie? Îți place să te iei la trântă cu alți bărbați? Simți o anumită satisfacție când îl pui pe unul la pământ, când îl ai în mâinile tale, când ai putea...

#39
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Doar pe astia care ma fac gay....

#40
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 24.05.2011

View Postzexelica, on 19th June 2011, 18:42, said:

Doar pe astia care ma fac gay....
:thumbup:

#41
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Cum merge căutarea pentru iluminare, fetițe, viața moca!?
Ce secte organizează cantonamente pe la mare, vara asta vreau să mă duc gratuit la mare!?

Edited by Aether, 20 June 2011 - 06:52.


#42
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 24.05.2011

View PostAether, on 20th June 2011, 05:52, said:

Cum merge căutarea pentru iluminare, fetițe, viața moca!?
Ce secte organizează cantonamente pe la mare, vara asta vreau să mă duc gratuit la mare!?
De minune! M-am băgat, până la urmă, la Ordinul Suveran al Cavalerilor de Malta!
Mergem în misiuni prin lume, ajutăm bolnavii, răspândim dreapta credință... cât despre fete, crede-mă - cum ai menționat că ești cavaler cruciat și apărătorul creștinătății în lumea păgână, cum au sărit pe tine!
Și, să nu uit - suntem propriul nostru stat! Cât de tare poate să fie? :D

Și, rămâne între noi, dar avem planuri mari pe vară: o să reocupăm Constantinopolul! Deus Vult!

Edited by MihaiTJ, 20 June 2011 - 07:39.


#43
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostMihaiTJ, on 20th June 2011, 08:39, said:

De minune! M-am băgat, până la urmă, la Ordinul Suveran al Cavalerilor de Malta!
Mergem în misiuni prin lume, ajutăm bolnavii, răspândim dreapta credință... cât despre fete, crede-mă - cum ai menționat că ești cavaler cruciat și apărătorul creștinătății în lumea păgână, cum au sărit pe tine!
Și, să nu uit - suntem propriul nostru stat! Cât de tare poate să fie? :D

Și, rămâne între noi, dar avem planuri mari pe vară: o să reocupăm Constantinopolul! Deus Vult!


1 Corinteni 7:23  Voi ați fost cumpărați cu un preț. Nu vă faceți, dar, robi oamenilor.

Edited by husand, 20 June 2011 - 09:59.


#44
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostMihaiTJ, on 20th June 2011, 08:39, said:

De minune! M-am băgat, până la urmă, la Ordinul Suveran al Cavalerilor de Malta!
Vezi? Orice sac isi are peticul.... :lol: Cred ca tu erai deja bagat si ai vrut sa faci o propaganda in scopul recrutarii, daca ma intrebi pe mine. Aia nu te iau in o zi-doua.

#45
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 24.05.2011

View Posthusand, on 20th June 2011, 08:58, said:

1 Corinteni 7:23  Voi ați fost cumpărați cu un preț. Nu vă faceți, dar, robi oamenilor.
Que?  :confuzzled:

#46
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Nada, uei.

#47
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007

View Posthusand, on 20th June 2011, 10:58, said:

1 Corinteni 7:23  Voi ați fost cumpărați cu un preț. Nu vă faceți, dar, robi oamenilor.

View PostMihaiTJ, on 20th June 2011, 16:56, said:

Que?  :confuzzled:
Se pare ca domnul Husand i-a venit de hac lui mister troll MihaiTJ  :rolleyes:  
Daca as administra un forum l-as angaja pe Husand fara interviu.

#48
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSfantul Jakob, on 27th June 2011, 14:19, said:

Se pare ca domnul Husand i-a venit de hac lui mister troll MihaiTJ  :rolleyes:  
Daca as administra un forum l-as angaja pe Husand fara interviu.
De ce troll? Cine-i asta?

#49
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View PostSfantul Jakob, on 27th June 2011, 14:19, said:

Se pare ca domnul Husand i-a venit de hac lui mister troll MihaiTJ  :rolleyes:  
Daca as administra un forum l-as angaja pe Husand fara interviu.
Normal.Ce ar fi mai folositor la decit un mut care executa ordinele orbeste.

#50
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 24.05.2011

View Postzexelica, on 27th June 2011, 17:07, said:

De ce troll? Cine-i asta?
[ http://3.bp.blogspot.com/_Icsnh6oDrWA/TUnk4qdOjqI/AAAAAAAAAEA/UxzKltBCdjE/s1600/troll-face1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#51
sapientia

sapientia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 17.02.2010

View PostMihaiTJ, on 9th June 2011, 03:17, said:

Povestea mea este tristă. Părinții mei erau atei, și de mic m-au crescut cu ateismul. Când eram mic, îmi citeau din "Originea speciilor" de Charles Darwin, îmi ziceau să nu merg la Biserică, să mă port urât cu preotul la ora de religie. Și eu, nătâng fiind, asta făceam.
Recent, în urma unei seri pe care aș prefera să nu o povestesc aici, am ajuns la concluzia că Dumnezeu există, și că vreau să mă întorc la el. Dar, fiind crescut ateu, nu aparțin de nici o biserică, și ar trebui să-mi găsesc una.
Prin urmare, v-aș ruga să îmi recomandați o biserică care credeți că mi s-ar potrivi cel mai bine. Mie o biserică ideală mi s-ar părea astfel:

- Să fie cât mai clasică. Adică nu cum vezi prin filmele americane, cu bisericile alea de negri unde se apucă lumea să cânte nuștiu ce melodie pop. Vreau ceva mai old-school să zicem. Mai sunt biserici cu latină? Îmi place cum sună latina.
- Să nu fie prea liberală, adică fără episcopi gay și chestii de-astea. Dar nici prea dură - adică fără interdicții la alcool, țigări și chestii de-astea. Să nu devin complet robot.
- Ca arhitectură, sunt destul de deschis. Adică îmi place și arhitectura clasică, și aia modernă, atâta timp cât sunt stilate. Fără religii care predică prin corturi sau apartamente de bloc.
- Pe la ce biserici se duc femeile mai... "dotate"? Că dacă mă duc duminica la biserică, aș vrea să și plec cu ceva de-acolo, dacă înțelegeți ce vreau să spun... E adevărat că la Mormoni e acceptată poligamia? A încercat cineva de-aici mormonismul? Cum e?

Ar trebui sa-ti clarifici o problema: cauti o Biserica dupa gusturile tale sau ar trebui sa cauti acea Biserica recomandata de Dumnezeu care, de cele mai multe ori nu se potriveste gusturilor noastre?
Daca nimeresti in biserica potrivita gustului tau s-ar putea sa nimeresti gresit si sa nuti foloseasca mult timp sufletului.
Asa ca, ia si cauta pe Hristos si biserica Sa si vei fi fericit cu adevarat.

#52
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postsapientia, on 30th June 2011, 07:15, said:

cauti o Biserica dupa gusturile tale sau ar trebui sa cauti acea Biserica recomandata de Dumnezeu




Ce sa caute ? Biserica ?


Este nascut in ea daca este nascut din Dumnezeu:

Psalmii 87

5. Iar despre Sion este zis: "Toti s-au nascut in el", si Cel Preainalt il intareste.

6. Domnul numara popoarele, scriindu-le: "Acolo s-au nascut." - (Oprire)

7. Si cei ce canta si cei ce joaca striga: "Toate izvoarele mele sunt in Tine."


SIONUL este inteles ca si casa  Lui

"Si veti sti ca Eu sunt Domnul Dumnezeul vostru care locuieste in Sion, muntele Meu cel sfant. Ierusalimul insa va fi sfant,

si nu vor mai trece strainii prin el."
(Ioel.3:17)

Fiul are drept in casa tatalui:

Este Israel un rob cumparat, sau fiu de rob nascut in casa? Atunci pentru ce a ajuns de prada? (Ier.2:14)

Si robul nu ramane pururi in casa; fiul, insa, ramane pururi. (Ioan.8:35)

In casa Tatalui Meu sunt multe locasuri. Daca n-ar fi asa, v-as fi spus. Eu Ma duc sa va pregatesc un loc
. (Ioan.14:2)


Conform scripturii;

Hebrews 12:22
22. Ci v-ati apropiat de muntele Sionului, de cetatea Dumnezeului celui Viu, Ierusalimul ceresc, , de adunarea  ingerilor,


Da , daca nu sti unde te-ai nascut bajbai peste tot si la toate usile si casele subrede unde fatarnic scrie casa lui dumnezeu si cind intri e o pestera

de talhari
ori circula canaaniti (negustori)

Edited by husand, 07 July 2011 - 11:02.


#53
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,249
  • Înscris: 24.05.2011

View Posthusand, on 7th July 2011, 09:40, said:

canaaniti
Mama lor de canaaniți. Au umplut România.
Ți-e frică să ieși pe stradă noaptea, să nu te tâlhărească o șatră de canaaniți. Și mai au și locuri rezervate la universități.

#54
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View PostMihaiTJ, on 7th July 2011, 23:54, said:

Mama lor de canaaniți. Au umplut România.
Ți-e frică să ieși pe stradă noaptea, să nu te tâlhărească o șatră de canaaniți. Și mai au și locuri rezervate la universități.
De la Ceausescu vi se trage.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate