Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Alegere locatie de concediu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#37
Schneider

Schneider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.06.2006

View Postbaril, on 13th June 2011, 09:01, said:

Acelasi filtru de cautare l-am folosit si eu,dar cand dai check- in  27.07 ,apare automat check-out 03.08 [ 7 nopti].Mie mi-au iesit vreo patru variante ,de la 420 Euro pana la 700 Euro/7 nopti. Mai incearca si aici http://www.makarskaa...ommodation.html. La fata locului gasesti si mai multe oferte...Evita sa stai la strada principala [ DN 8]

Salutare,

Chiar asa aglomerata e strada asta principala DN8 in Makarska?
AM vazut ceva apartamente faine care sunt pe aceasta strada....

#38
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
A fost cineva recent in concediu, in  Rovinj(Istria)sau Baska(insula Krk)?Puteti sa imi recomandati locatii de cazare?

#39
baril

baril

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 20.02.2008

View PostSchneider, on 21st June 2011, 15:04, said:

Salutare,

Chiar asa aglomerata e strada asta principala DN8 in Makarska?
AM vazut ceva apartamente faine care sunt pe aceasta strada....

Pe acolo este tot traficul spre Dubrovnik,dar daca vila este mai " in fundul curtii "poate nu ai parte de zgomot. Daca ajungi pana in ora 16-17 ,ai timp sa cauti si sa gasesti ce-ti place,chiar daca pierzi 1-2 ore..Oferta este mare, deoarece Makarska este oras.

#40
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View Postbaril, on 31st May 2011, 08:51, said:

Plaja cu nisip este si in Baska ,in insula Krk. Se ajunge usor din vestul tarii si se evita trecerea cu ferry [ este pod]


Plaja are nisip amestecat cu pietris (predomina pietrisul). A nu se intelege ca pe plaja exista nisipul de la marea Neagra!

#41
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Salutari !
Anul acesta vrem sa mergem pentru prima data in concediu in Croatia. As avea nevoie de un mic ajutor din partea celor care cunosc aceasta destinatie - Croatia.
As dori un hotel (3-4*) , intr-o statiune , zona linistita , cu piscina , cu all inclusive (merge si demipensiune+) , plaja preferabil cu nisip. Bugetul disponibil pentru acest concediu , aprox. 1800euro(2 persoane).Durata sejur, 10 zile. Transportul l-as prefera cu avionul.
Sunt genul de turist , care odata ajuns la destinatie prefera sa "dospeasca" pe sezlong cu berica linga el. Insa dupa cum am citit pe aceste topicuri referitor la Croatia, o sa-mi iau inima in dinti si o sa fac cate o plimbare in fiecare seara sa vizitez imprejurimile , fiindca inteleg ca e f frumos.
Din multiplele cautari de pana acum pe locul intai ar fi hotelul Medulin, din localitatea cu acelasi nume.
Desi am observat ca 99% dintre turistii care au postat pe aici prefera sejururile cu cazare la fata locului, sper ca voi primi si eu cateva sfaturi utile.

#42
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
cu avionul in Croatia din Romania?? nu prea o sa gasesti asa ceva...
apoi, la ei nu prea e raspandita all-inclusiv iar plajele cu nisip sunt rare.
la ce vreti mai bine incercati Turcia...

#43
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Turcia , am fost . Anul acesta ne-am gandit la Croatia sau Grecia. Situatia economica din Grecia(teama de greve), ne-a convins sa alegem fara ezitare Croatia.
OK , am inteles , nu prea este transport aerian, nici o problema , nu-mi pare rau mai ales acum ca am citit topicul cu parcul Plitvice. In mod sigur voi vizita aceasta locatie.
Probabil te-am derutat cu "dospeala" si de aceea m-ai trimis in Turcia :kisstogether: . In concediul din septembrie (al doilea) intotdeauna merg in tara si imi tocesc incaltarile pe carari de munte.
Doar vara, sotiei ii place f mult la mare, lenevim cat cuprinde pe litoral.
Am vb despre Medulin , daca nu hotelul , dar poate cunoasteti zona si cateva cuvinte nu ar strica de la cineva care a fost pe acolo.

#44
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
Plitvice e superb. are si un topic separat si gasiti acolo absolut tot
Croatia este bine pusa la punct turistic. preturile sunt mai mari ca in Grecia de ex. masina e obligatorie acolo. in Medulin nu am fost dar se pot gasi pareri si alte locatii. ma gandesc ca vreti Istria sau Kvaner?

#45
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
Daca imi propuneti un hotel de 3-4* frumusel , cu demipensiune cel putin + plaja , e ok si Istria sau Kvarner.
Tin neaparat sa ne cazam la hotel , din cauza facilitatii oferite de sindicatul intreprinderii la care lucrez.Suporta o buna parte din costul sejurului. Pe cont propriu vom merge , cand nu vom mai beneficia de acest ajutor.

#46
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
eu iti pot recomanda cu draga inima Hotel Imperial din Rab. 4 stele, demipensiune, 700 de euro in iulie, parcare asigurata. mai multe am scris pe topicul de Rab.
orasul e superb are si plaja cu nisip amestecat cu pietris insa cam aglomerata. dar la 15 km e plaja de la Lopar, imensa, cu mult nisip
mai puteti cauta si in Krk unde plaja buna e la Baska

#47
ramonzca1079

ramonzca1079

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.10.2006

View PostBuhani73, on 14th January 2012, 21:40, said:

eu iti pot recomanda cu draga inima Hotel Imperial din Rab. 4 stele, demipensiune, 700 de euro in iulie, parcare asigurata. mai multe am scris pe topicul de Rab.
orasul e superb are si plaja cu nisip amestecat cu pietris insa cam aglomerata. dar la 15 km e plaja de la Lopar, imensa, cu mult nisip
mai puteti cauta si in Krk unde plaja buna e la Baska

buna!

nu-mi spui , te rog, unde ai gasit hotel imperial cu 700 euro\??sau 700/pers??

#48
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostDanyela_Fufy, on 14th January 2012, 19:43, said:

Daca imi propuneti un hotel de 3-4* frumusel , cu demipensiune cel putin + plaja , e ok si Istria sau Kvarner.
Tin neaparat sa ne cazam la hotel , din cauza facilitatii oferite de sindicatul intreprinderii la care lucrez.Suporta o buna parte din costul sejurului. Pe cont propriu vom merge , cand nu vom mai beneficia de acest ajutor.


Zona de nord e mai riscanta dpdv vreme. Cu cat mergeti spre sud, cresc sansele de a avea vreme f buna. Iar peisajele, din ce in ce mai spectaculoase.

#49
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

View Postramonzca1079, on 15th January 2012, 01:24, said:

buna!

nu-mi spui , te rog, unde ai gasit hotel imperial cu 700 euro\??sau 700/pers??

eu in iulie 2010 atat am platit. acuma vad ca e in jur de 780 euro..si nu de persoana...

#50
Danyela_Fufy

Danyela_Fufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2009
@Buhani si @denky , multumesc pentru sfaturi. Ma voi hotari la ceva punctual si atunci imi voi permite sa va cer parerile inca odata.
    Toate cele bune !

#51
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
ok. spor!!

#52
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostBuhani73, on 15th January 2012, 13:48, said:

ok. spor!!

+1.

#53
blessyouue

blessyouue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.08.2010
Salut,
Am o intrebare : stie cineva un hotel bun all inclusive in jumatatea nordica a Croatiei ? Ma intereseaza detalii despre cazare, masa, imprejurimi.
Intentionez sa merg 7 zile in luna august.
Multumesc anticipat !

#54
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
prin Croatia sincer nu am vazut hotel cu all...
cu demipensiune gasesti destule

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate