Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Corfu - Paleokastritsa

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
autonight

autonight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.12.2007
Buna, am nevoie de parerea d-voastra in legatura cu aceasta unitate de cazare din Corfu, Paleokastritsa: Ilios Apartments. Pe net se gasesc multe link-uri relevante cu privire la acesta unitate de cazare. Am dat peste ea pe net cautand oferte de vacante in Grecia pt 2011, mai exact aici http://www.paleokast...-apartments.htm ..am completat si acel Reservation Form pt o cerere de pret in perioada dorita de mine de a merge in concediu acolo si pe urma am fost contactat pe mail de catre ei. Pana aici toate bune si frumoase, unitate disponibila, pret foarte bun.. dar mi-a dat un cont bancar pe un nume de grec, cu IBAN si SWIFT cu tot de la National Bank of Greece, Corfu branch in care sa depun 20% din suma totala.
Acum eu ma intreb daca pot sa am incredere in ei si in aceasta metoda de booking. Voi ce ziceti? Aveti vreo idee daca pot sa merg pe mana lor? A mai fost cineva pe acolo? A mai facut asa ceva cineva? E grecul tepar sau pur si simplu se merge pe incredere in astfel de cazuri? Imi zicea si el(sau ea, ca se semna in mail Eleni) sa nu-l consider un om dintr-o tara din lumea a 3-a(sau asa ceva, nu mai stiu exact cum s-a exprimat).
Cerandu-mi doar 20% avans nu e atat de mult, de ce ma tem eu mai mult e sa nu ajung acolo cu alti prieteni si sa nu avem un loc de dormit.

Astept pareri de la voi cat mai repede ca sapt asta trebuie sa ma hotarasc daca ii trimit in acel cont avansul sau nu, sau macar niste sfaturi dati-mi cum ar trebui sa procedez in astfel de cazuri sa am siguranta ca nu e scam/teapa.

Va multumesc anticipat!

Edited by m&m, 23 May 2011 - 07:53.


#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
eu am procedat asa ultimele 2 veri si n-am avut niciodata niciun fel de problema. si erau si sume bunicele, era avans pentru 20+ persoane. ce-i drept, nu in paleokastritsa, ci in alte parti prin grecia, dar pe acelasi sistem. am impresia ca la ei evaziunea fiscala e in floare, mai ales in domeniul turismului, dar pe mine asta chiar ma lasa rece.

#3
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Asa functioneaza sistemul la greci si nu vei lua teapa.Din al motiv mi-as face eu griji: transferul Swift are comisioane ff mari (comisionul minim este undeva la 40 euro) ). Incearca sa-i convingi sa faci un transfer prin Western union de exemplu. Estimez ca nu ai de transferat o suna prea mare.

Edited by atupi, 18 May 2011 - 20:26.


#4
autonight

autonight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.12.2007
M-ati mai linistit..va multumesc pentru ca m-ati ajutat cu treaba aceasta. Suma e doar 120 Euro, maine merg la banca sa vad cum sta mai exact treaba.

Va multumesc inca o data pentru lamuriri!

#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Sa ne spui si noua cat cer ptr transfer cei de la banca.

#6
florin04

florin04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 19.08.2009
O sa aiba o surpriza nu prea placuta !
Fiecare banca are propriile comisioane de transfer si ele incep de la min. 25 euro (ex. BRD) si pot ajunge si la 40-50 euro.
Oricum trebuie sa-ti faci un cont in euro din care sa faci apoi transferul (alte comisioane, formalitati, functie de banca).
Cel mai avantajos este prin MoneyGram/Alpha Bank (11 euro comision la 120 euro) sau Western Union (16 euro comision la 120 euro).

#7
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008
intra pe forumul de corfu-ca acolo te va ajuta mai multa lume....

Edited by 14-sexy-anuk, 19 May 2011 - 15:25.


#8
inuta_rac

inuta_rac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 10.03.2005
Sau, dacă nu aveți timp să răsfoiți zeci de pagini și căutați informații strict despre Paleokastritsa, puteți să le găsiți aici https://valyionsctra...-insulei-corfu/ .

#9
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
Corfu anyone de 1mai?

#10
callatis06

callatis06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 26.01.2007
Pentru cei care se află în Paleokastritsa, mâine seară are loc mare eveniment, mare!!!
https://corfuwall.gr...ola-4-8-19.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate