Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

filme 3d

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
N-am powerDVD-ul asta instalat acum, ca sunt la munca. Stiu ca aveam pe un calculator PowerDVD 10 si avea mai multe optiuni ptr iesirea 3D.
O sa caut sa fac un printscreen daca gasesc.

#20
djalcatel

djalcatel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.05.2011
Pot spune ca pana la urma am realizat ceea ce mi- am propus si anume sa vad filme din format 2d in 3d din calculator pot spune ca am ramas impresionat putin cam dificil  dar important este ca, am reusit pentru cei interesati o sa las aici id-ul meu de mess pentru a ma putea contacta  in caz ca, aveti nevoie de un sfat, tot respectul pentru moderator si nu numai ca sa va faceti o idee o sa enumar mai jos de ceea ce aveti nevoie  pentru a vedea un film 3d din calculator la tv: un tv 3d, placa grafica cu iesire hdmi 1.4, daemoon tools, arcsoft media theatre 5,ochelari si cam atat aveti aici id-ul meu de mess pentru orice nelamurire ma puteti contacta id:onlinededicatii, o zi buna in continuare

#21
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 12.01.2007
iti trebuie filme SBS ( side by side) si Stereoscopic player,care are multe moduri 3D  http://3dtv.at/Index_en.aspx

#22
robert_p_1979

robert_p_1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2011
Ref la conversie 2D-3D pe PC si vizionare pe monitor sau TV LCD normal (fara 3d nativ):
- cu cyberlynk powerdvd am realizat conversie 2D-3D pt orice fisier video (filme, video personal, etc) si am vizualizat fisierul video cu ochelari colorati, de carton (red/cyan parca) :) ...... ruleaza acceptabil ... creaza o aparenta imagine de 3D

Acum au aparut TV LEG LG Cinema - ex LG LED 3D CINEMA 42LW4500... care foloseste ochelari pasivi (polarizati... parca polarizati circular) ..... cred ca-s identici cu cei de la cinema

Ce as vrea sa fac acum: sa cumpar o pereche de ochelari LG pasivi ( am comandat deja o pereche - 3D pasivi LG, Party Pack, FPR ) si sa gasesc un soft (gen powerdvd) care sa faca conversia live 2D-3D pe care o realizeaza TV LED LG cu un soft incorporat....

Deci: as vrea sa inlocuiesc un LG 3D cinema+ochelari LG 3D pasivi cu un : monitor LED Benq de 24" sau un LCD Samsung de 94cm + ochelari LG 3D pasivi + laptop/PC performat pe care sa instalez un program care face conversie 2D-3D pt ochelari pasivi polarizati

Aparent, ceea ce face TV LG este sa converteasca o imagine 2D in 3D cu un soft intern (nu cred ca are in ele vreo componenta hardware deosebita), si sa fie vizualizat cu o pereche de ochelari pasivi...

ESTE REALIZABIL? STIE CINEVA VREAUN ASTFEL DE SOFT?

#23
yoo_flo

yoo_flo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.11.2011
hello,

mi-am cumparat un tv cu 3d..un lg. am primit si ochelari pasivi pt 3d. intrebarea mea e daca pot sa vad cu acesti ochelari si filme luate direct 3d de pe net sau merg numai pentru conversia 2d-3d pe care o face tv-ul. si daca merge cu filme 3d ce fel de filme ar trebui sa caut? tot ce am gasit pana acum sunt pentru ochelari red+cyan sau verde+magenta. Am mai gasit si www.film3d.tv dar nu stiu cum sa fac sa le vad 3d si nu 2 imagini. mersi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate