Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

cazare in Budapesta

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
ma gandesc la un subiect in care cei care au fost in tranzit sau mai multe zile prin Budapesta pot recomanda hoteluri si alte unitati de cazare.

Personal voi ajunge iunie / iulie cate o noapte de tranzit, si caut variante

#2
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Noi am stat in Budapesta in urmatoarele hoteluri:
- Hotel Luna - pret mic, conditii decente, parcare gratuita, mic dejun ok
- Pensiunea Korona - Idem
- Green Hotel Budapesta - pe asta abia l-am testat in aprilie - pret bun (49 Euro standard, 62 euro superior), conditii super, camere frumoase, mic dejun foarte bun, parcare 3 euro (hotelul e nou renovat, acum l-au terminat). Recomand cu caldura!

#3
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

 zugry, on 11th May 2011, 18:01, said:

ma gandesc la un subiect in care cei care au fost in tranzit sau mai multe zile prin Budapesta pot recomanda hoteluri si alte unitati de cazare.

Personal voi ajunge iunie / iulie cate o noapte de tranzit, si caut variante

K+K Opera Hotel mi s-a parut super mishto - raport calitate / pret

#4
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
va rog frumos sa postati si preturile gasite, multumesc

#5
kwrazy

kwrazy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 14.07.2009
Helios Panzio, camera 3 persoane 52 euro, mic dejun la cerere 5Euro/pers.
Conditzii decente, parcare gratuita in curte.
Atentie: nu are aer conditionat!

#6
alinapopi

alinapopi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.06.2011
Domina Inn Fiesta, in centru (Király Utca), 4*, mic dejun bufet foarte bogat, nu-mi mai aduc exact aminte pretul (am fost in 2009), insa nu era exagerat. Pe deasupra mi-au dat si o suite din lipsa de camere duble normale :)

#7
minolamiha

minolamiha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.01.2011
Am stat la un hotel-pensiune  in Budapesta ,curat ,preturi ok,mancare buna.....doar ca nu e in centru...faci cam 10 min,cu autobuzul...
http://www.vacanteun...com/details/195

#8
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
pana la urma am ales la dus Drive Inn - fost Etap - , pe autostrada, in Torokbalint, 10E/pers/noapte, fara mic dejun, dar foarte curat si cu parcare sub geamuri
si la intors Hotel Budai 3*, 32E/noapte cu mic dejun, dar imi e rusine sa numesc chestia aia mic dejun :P, iar prietenii nostri au fost cazati in corpul B unde mirosea groaznic a mucegai... in schimb panorama e bestiala :)

Edited by zugry, 14 July 2011 - 12:25.


#9
elbriga

elbriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 04.07.2005
Pentru cei care au nevoie de o camera curata fara pretentii , cu baie proprie,legaturi foarte bune cu centru prin mijloacele de transport in comun, si masina parcata in curte gratis ,cu acces la bucatarie echipata cu frigider si aragaz si vesela la un pret de 20 de euro camera recomand http://www.guesthousebudapest.com si un alt atuu proprietarii vorbesc romaneste.Eu am cazat de trei ori plus ca am recomandat si la altii si nu au fost reprosuri.

#10
bucharest72

bucharest72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 25.02.2009
Ziua buna...Am achizitionat un pachet turistic la Budapesta,pentru 4 zile,la hotelul Ramada Aquaworld Resort..Ma poate ajuta cineva cu ceva impresii despre hotel..? Servicii,calitate mic dejun inclus,preturi la restaurant,etc..?Si,daca a fost cineva recent prin Budapesta, stie cineva tarifele practicate de taxiuri.? Exista tarife egale,aprox,ca in Bucuresti,sau unele mai scumpe si altele mai ieftine..? Multumesc celor ce ma pot ajuta..!

#11
kondas

kondas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 01.10.2014
zis sa reinvii acest topic decat sa deschid altul.

Pe unde v-ati mai cazat (la un pret in jur de 50euro/camera/zi, cu baie privata, preferabil cu parcare - gratis sau la un pret decent, poate chiar si mic dejun inclus) si ati fost incantati de serviciile oferite?

#12
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,524
  • Înscris: 15.06.2007
La budapesta oferta de hoteluri este enorma.  Eu am pris pe booking odata o oferta cu reducere substantiala (vreo 60%)  la un hotel bunicel de pe langa opera din Budapesta garden opera hotel &apartments.  Parcare ioc ca e in zona pietonala, dar dupa coltu strazii la 50 de metri era o parcare cu plata intr-o cladire.
Parcare gratis -vise taica. Pana si la mall e parcare cu plata! Si la ikea era parcarea cu plata.  
Ca fapt divers, am intrat odata intr-o parcare pe langa ambasada sua, si chipurile era exclusiv pentru riverani. Nici n-am apucat sa opresc motorul ca a venit un garcea si abia am scapat fara amenda de 20000 de forinti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate