Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Europa-Park

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmdt, on 04 octombrie 2018 - 18:25, said:


Nu am vazut niciun supermarket.

Supermarket nu, dar erau niste minimarketuri - noi am luat de acolo in special fructe si bere pentru seara (am stat la o pensiune in afara parcului)

#56
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
pe harta apare totusi un supermarket lidl, cu un program surprinzator de ''generos'' pt un satuc german, 7-21.

#57
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
Exista zbor direct Bucuresti - Munchen cu Tarom.
Program rezonabil, singura problema e distanta de la Munchen la Rust (aprox 6 ore).
Noi am rezolvat cu masina inchiriata (e utila daca stai in satele de pe langa parc).
Din Munchen pana in zona Rust ai autostrada pe care mergi fara probleme.
In apropiere exista un Kaufland(Ettenheim) si un Lidl(chiar la iesire/intrare in parc).
Nu sunt foarte mari dar sunt ok.
Noi am stat in Mahlberg (6 km distanta de parc) si Kauflandu ne era mai la indemana.
Mare atentie, in Germania duminica magazinele sunt inchise, sambata cred ca program scurt.
A trebuit sa cumper bere de la benzinarie (care sunt non-stop) din cauza ca la Kaufland era inchis.

Daca stai mai mult de 2 zile si vrei mai multe intrari in parc iti cumperi in prima zi bilete ptr 2 zile.
In a 2-a zi cu biletele astea te duci la casele de bilete inainte sa iesi din parc si spui ca mai vrei si ptr ziua urmatoare.
Vei primi ptr a 3-a zi bilet de intrare ceva mai ieftin.
Exemplu: Daca ai tichet adult 2 zile 75E ptr a 3-a zi o sa iti dea la 30-35E. M-am certat cu casiera pana sa inteleg ca voia
sa imi ofere o reducere :D

Daca mai ai nevoie de alte detalii iti stau la dispozitie.

#58
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View Postdariuscha, on 10 octombrie 2018 - 18:56, said:

pe harta apare totusi un supermarket lidl, cu un program surprinzator de ''generos'' pt un satuc german, 7-21.
poate a aparut intre timp sau poate nu l-am identificat noi la momentul acela

View PostBosley, on 12 octombrie 2018 - 15:33, said:

M-am certat cu casiera pana sa inteleg ca voia
sa imi ofere o reducere Posted Image


Si cine a cedat? :)

Edited by bogwol, 15 October 2018 - 08:08.


#59
MARY_ANA

MARY_ANA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.07.2009

View Postralu_seby, on 03 octombrie 2018 - 12:57, said:

Salutare! daca mai exista dintre voi calatori care au vizitat recent Europa Park as aprecia cateva detalii. Am observat ca doar Blue Air mai zboara direct din Bucuresti catre Stuttgart (nici Tarom-ul nu zboara direct si Wizz Air nu mai opereaza in zona). Mai exista un aeroport in apropiere care merita luat in calcul?
De asemenea, 3 zile pline ar fi utile pentru vizitarea parcului? in privinta cazarii, nu stiu daca e mai bine de luat in calcul o camera in cadrul parcului sau in localitatile din apropiere (nu intentionez sa inchiriez o masina). E drept ca sunt la inceput de drum cu documentarea insa orice sfat mi-ar fi de ajutor. Multumesc!
Buna! Daca te ajuta, noi tocmai am revenit din Rust. Am mers cu Wizz Air la Basel si apoi cu trenul pana in Ringsheim, o localitate aflata la 4-5 km de Rust. De acolo am luat autobuzul care pleaca chiar din apropierea garii.Ne-am descurcat foarte bine, transportul ,atat in Germania cat si in Elvetia fiind f bine pus la punct.Daca te hotarasti la aceasta varianta si mai ai intrebari te ajut cu placere. Multumesc si eu"dariuscha" pentru informatii si incurajari...a fost f bine....Posted Image

#60
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postralu_seby, on 03 octombrie 2018 - 14:07, said:

Am citit azi despre promotiile Tarom, se afla si Stuttgart printre destinatii insa nu este zbor direct. Am verificat zborurile si catre Basel, tot cu escala.

Este tm-stuttgart. Cu tarom.
P.s. Acum vad ca ti-am mai zis...

Edited by denky, 27 October 2018 - 19:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate