Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Buldoexcavatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
turbulent

turbulent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 17.01.2006
O rugaminte pentru cei care au informatii in domeniu. Am ceva sperante sa prind niste fonduri europene si doresc sa cumpar niste utilaje de constructii (noi): 1-2 buldoexcavatoare, 1-2 miniexcavatoare, 1 incarcator frontal.

Va rog, daca stiti, dati-mi link-uri catre firme care distribuie astfel de utilaje si eventual dati-mi si niste sfaturi.

Multumesc mult!

#2
popa84silviu

popa84silviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.08.2007
Ai la iesire din Timisoara spre Lugoj pe partea deapta un parc de cel putin 50 utilaje CAT, de buna calitate.
Bafta










 turbulent, on 1st May 2011, 12:38, said:

O rugaminte pentru cei care au informatii in domeniu. Am ceva sperante sa prind niste fonduri europene si doresc sa cumpar niste utilaje de constructii (noi): 1-2 buldoexcavatoare, 1-2 miniexcavatoare, 1 incarcator frontal.

Va rog, daca stiti, dati-mi link-uri catre firme care distribuie astfel de utilaje si eventual dati-mi si niste sfaturi.

Multumesc mult!


#3
nicuata

nicuata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 13.04.2007

 turbulent, on 1st May 2011, 13:38, said:

O rugaminte pentru cei care au informatii in domeniu. Am ceva sperante sa prind niste fonduri europene si doresc sa cumpar niste utilaje de constructii (noi): 1-2 buldoexcavatoare, 1-2 miniexcavatoare, 1 incarcator frontal.

Va rog, daca stiti, dati-mi link-uri catre firme care distribuie astfel de utilaje si eventual dati-mi si niste sfaturi.

Multumesc mult!


Terra Romania si solutii finantare!

#4
bertone

bertone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 22.01.2007
Search pe google la numele firmelor de mai jos si gasesti site-ul oficial
Terra comercializeaza JCB. Sunt de calitate insa si pretul e pe masura
Bergerat Monoyeur este distribuitorul lui CAT pt Romania. Super calitate/pret mare
Marcom este distribuitorul lui Komatsu. Deasemenea pret pe masura
Case Utilaje Constructii distribuie Case in Romania. Eu am optat pentru astea, din cauza faptului ca fac ce fac si aia de mai sus, aceeasi garantie, pret putin mai mic.
Pana la urma ai de optat intre niste utilaje englezesti vs frantuzesti vs japoneze vs americane. Case-ul este foarte raspandit in SUA, iar pe piata romaneasca a aparut din 2006, fata de celelalte care sunt mai longevive.
Eu am luat un buldo de la ei, 2 incarcatoare, un buldozer si 2 excavatoare. Unde ii bate CAT-ul, parerea mea, la cilindrii compactori(de-aia am si optat pt CAT). Unul dintre motivele pentru care am optat pt Case a mai fost acela ca au stocurile si termenele de livrare(daca nu-s pe stoc) mai bunicele fata de ceilalti. Si alt motiv este ca daca in brosura mi-au venit cu garantie de 2.000 de ore de functionare, au fost singurii care au fost deschisi sa mai dea fata de producatorul din SUA, pe cheltuiala lor, inca cateva sute de ore de functionare in plus

Miniexcavatoare am vz la pret bun de la dynapack(de-alea de sapi santuri cu ele)
Fereste-te de hydramak sau mai stiu eu ce alte firme turcesti si in general cumpara numai de la importatori.

#5
mdogaru27

mdogaru27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.09.2011
Poti incerca la ####. Sunt distribuitori autorizati pentru marca CASE, una dintre cele mai bune marci de de utilaje de constructii.
- buldoexcavatoare
- mini excavatoare
- incarcatoare frontale
Ma gandesc ca iti vor face un discount bunicel daca le cumperi de la ei.

Multa bafta

Edited by mdogaru27, 12 September 2011 - 14:07.


#6
bulldog_cox

bulldog_cox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 22.05.2010

 turbulent, on 1st May 2011, 12:38, said:

O rugaminte pentru cei care au informatii in domeniu. Am ceva sperante sa prind niste fonduri europene si doresc sa cumpar niste utilaje de constructii (noi): 1-2 buldoexcavatoare, 1-2 miniexcavatoare, 1 incarcator frontal.

Va rog, daca stiti, dati-mi link-uri catre firme care distribuie astfel de utilaje si eventual dati-mi si niste sfaturi.

Multumesc mult!

Salut,
si eu intentionez sa accesez niste fonduri pentru utilaje, ai ami luat utilajele pe fonduri, daca da te rog da-mi niste detalii,
Multumesc

#7
mariancristianvintila

mariancristianvintila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.10.2013
cam cate ore duce un buldoexcavator... am gasit unul  : fermec din 98 la 15 946 de ore ...sunt mult prea multe ... ,  putine??? nu gasesc mare lucru despre probleme ...si alte lucruri legate despre buldoexcavatoare..:(  sa lucrat in constructii cu el ... multumesc ...

#8
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Orele nu sint multe raportat la vechimea utilajului, ceea ce e suspect. Astea in general nu stau, ca sint multifunctionale, ai tot timpul ceva de lucru pentru ele.
A doua treaba e vechimea. E vechi, iti va da multe batai de cap, in special pe partea hidraulica (pompa, furtune, cilindri).
Cauta ceva mai nou, si cu o oarecare garantie, altfel o sa te coste cit nu face.

#9
mariancristianvintila

mariancristianvintila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.10.2013
Sta de 5 ani are toate reviziile facute ... nu are nimic sudat nu are joc in bolturi... firma este in prag sa dea faliment ... il achizitionez undeva la 6 mii este in spania utilajul . .pretul lui pe piata este mult mai mare...daca te pricepi lasa mi un nr de telefon sau ceva unde putem discuta in privat ...  nu ma pricep prea tare eu ... multumesc mult

#10
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pregateste-te sa-i schimbi toate furtunele hidraulice. Vezi cam cit te va costa (estimativ), si daca iti convine, ia-l.

#11
Stefan3090

Stefan3090

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2017
Salut! Desi este cam vechi postul am sa va recomand 2 firme foarte mari pe piata din romaneasca. Poate cineva o sa mai intre pe acest post.

Titan Machinery - http://www.titanmach...uldoexcavatoare

Gradinariu - https://www.gradinar.../buldoexcavator

#12
Patric54321

Patric54321

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2018
Buna, am un JCB 3CX DIN anul 1993 și as dori sa ii adaug un casetofon.De unde sa trag firele necesare pentru un casetofon care sa functioneze cu stik

#13
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017
Ba tata,aici nu e service.Du-te si tu la o firma care repara astfel de utilaje si vorbeste cu un electrician de acolo.

#14
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 16.04.2007
La un buldoexcavator achizitionat prin fonduri europene care este contributia beneficiarului?
Dar la un minibuldoexcavator?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate