Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Tablete - Subiect General

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1678 replies to this topic

#37
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Aia nu e ca stie 3G, e ca stie USB host. Alea care stiu, stiu si bineinteles nu-ti mai trebuie stick (ma rog si acolo se pune problema de frecvente - alta discutie). Bine alea sint in alta zona de preturi.
In alta ordine de idei am mai spus-o si pe un thread paralel (referitor la netbookuri): mi se pare ridicol in momentul de fata ca greii telefoniei sa vina sa-ti dea oferta cu stick extern! Da, inteleg DE CE se intimpla si ca iau cele mai ieftine ciurucuri ca sa le iasa profit cit mai mare dar totusi e o chestie de eleganta la care esueaza lamentabil.

#38
BlueTiger2010

BlueTiger2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.11.2010
Multumesc pentru linkuri.

Din experienta voastra ce recomandati, ca producator, ca specificati pentru un incepator? Oferta este destul de mare.

Stiu ca in final eu voi face alegerea finala, dar as vrea sa stiu de unde ar fi indicat sa incep.

PS: mentionez ca il vreau pentru functia de ebook sa spun asa si pentru navigat pe internet.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Aia nu e ca stie 3G, e ca stie USB host.
Pe topicul unde dadusem link explicasem care e situatia. Ele au suport 3G. Inclusiv meniu de setari, Problema e la driverele stickurilor USB - nu au drivere decat ptr un nr limitat de modele. Iar stick-urile care se comercializeaza la noi nu au si drivere de Android.
Cele cu modem 3G incorporat sunt alta mancare de peste. Cam rare pe la noi.
Dar ma opresc aici, e inutil sa scriu acelasi lucru de cate ori se deschide un topic despre subiect. Aveti linkul daca vreti as cititi mai multe.

#40
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007

View Posteiffel, on 10th May 2011, 13:57, said:

Cea mai simpla modalitate e cea prin Wi-Fi. majoritatea tabletelor de pe piata desi stiu 3G nu au suport ptr stickurile de pe la noi. Pana acum am gasit un singur model care merge cu cel de la digi, cu cele de la Vodafone sau Orange, nimic. Alte informatii gasesti si aici - http://forum.softped...howtopic=754069

Mai este un tablet care merge cu stickul DIGI 3G, se gaseste si la noi,  cel pomenit de mine aici : http://forum.softped...t...t=0&start=0  , postul #7 .

#41
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Am comandat mai multe HeroTab-uri. Merge stick-u de la net, a mers de cum a venit din cutie (ZTE MF110) :)

View PostBlueTiger2010, on 10th May 2011, 14:45, said:

Multumesc pentru linkuri.

Din experienta voastra ce recomandati, ca producator, ca specificati pentru un incepator? Oferta este destul de mare.

Stiu ca in final eu voi face alegerea finala, dar as vrea sa stiu de unde ar fi indicat sa incep.

PS: mentionez ca il vreau pentru functia de ebook sa spun asa si pentru navigat pe internet.

NookColor zic eu !

Edited by razor1911, 10 May 2011 - 23:23.


#42
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Am comandat mai multe HeroTab-uri. Merge stick-u de la net, a mers de cum a venit din cutie (ZTE MF110)
Da, pe modelul respectiv merge modelul respectiv de stick de la Digi. Nu merg cele de Voda si Orange insa, desi modelul asta pare sa aibe suport ptr mult mai multe stickuri decat ce-am vazut pana acum.

#43
vladutz26

vladutz26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.08.2007
Tot vazand pe internet si peste tot subiectul cu tableta am ajuns la concluzia ca as dori si eu una, pentru facultate mai exact aplicatii office internet(cu stick RDS) muzica si filme. Buget 900-1000 ROn mai mult nu am.
Am pus ochii pe acest model care pare super ok la dotari pentru pret. Ce parere aveti, posesori?, variante mai bune?
Must have: Wireless, blue-tooth, flash.

Tableta

#44
laurentiuene70

laurentiuene70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.12.2008
Categoric nu! Plusurile le ai in descriere.
Minusuri:
displayul (cea mai importanta piesa a tabletei)
fiabilitate
posibilitatea scazuta de a o revinde
ce te faci cu ea daca nu mai gasesti acumulator?
upgrade la soft, greu de presupus ca s-ar face
nua are slot sim...
si ar mai fi o groaza de neajunsuri

#45
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Cam suspect magazinul asta online, dar are destule tablete O.K., acuma nu stiu daca sunt Second, garantie doar 30 de zile, nu vad nimica de returnare daca nu esti multumit.

#46
vladutz26

vladutz26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.08.2007
Multumesc pentru raspunsuri. Dar am niste intrebari, de ce ecranul ce are? Pentru ce slot sim? nu doresc sa o folosesc ca telefon suporta modul extern (stick) asta ma intereseaza. Legat de magazin nu e singurul, linkul acela l-am avut la indemana, am gasit-o in mai multe locatii, apropirata de pretul acesta. Alte propuneri de tablete?

Edited by vladutz26, 11 May 2011 - 22:28.


#47
laurentiuene70

laurentiuene70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.12.2008
Ecranul e rezistiv, nu capacitiv; nu are multitouch, nu are imagine de calitate, nu raspunde prompt la comenzi etc
era de preferat sa aiba modem intern, pt asta ii trebuia slot sim de internet mobil
Nu e prea comod nici elegant cu un stick infipt in USB...
Bafta, daca vrei neaparat sa o iei si nu faci initial o comparatie cu o tableta de calitate, intr-un showroom

#48
vladutz26

vladutz26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.08.2007
Ma mult pentru tot ajutorul oferit, ai dreptate. Am cautat un pic minusuri si plusuri si am ajuns al concluzia ca nu merita banii.
O zi buna.

#49
tris

tris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2010
Am achizitionat o Tableta PC Gpad G12 7 inch Google Android 2.1 Aluminum Shell 1080P 4GB MID.
Problema mea este ca nu stiu sa o folosesc. Nu am primit cu decat un manual de 10 pagini in care nu se expplica aproape nimic.
Cele mai mari probleme:
1. nu stiu cum sa incarc de pe calculator fisiere
2. nu stiu cum sa il in stalez ca nou hard pe PC pt ca nu am cd
3. nu stiu cum sa folosesc GPS fara net
si asa mai departe
Multumesc pentru ajutor!

#50
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai tu ai primit manual la tableta. Dar nu si la sistemul de operare - ptr asta intra pe Google si descarca-l.
Oricum vad ca nici pe forum nu te descurci cu postatul...

#51
vladutz26

vladutz26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.08.2007
Salutari din nou, dupa o noapte de cautari am gasit asta ce parere aveti?, desi imi depaseste bugetul prefer sa mai strang bani si poate sa achizitionez asa ceva in viitor. Astept pareri.
Dupa mine acesta ar fi un tablet fara limite, singurul dezavantaj ar fi lipsa asa numitelor apps care sunt prezent atat pe android cat si pe iOS, dar dupa mine windows rules ca sa zic asa.

#52
laurentiuene70

laurentiuene70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.12.2008
Dezavantaje:
-foarte groasa la 18 mm (noile tablete au 9-11 mm)
-forte grea
-autonomie (noile tablete au 6-10ore)
-chinezeasca... asta spune multe

#53
vladutz26

vladutz26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.08.2007
Dimensiunile nu ma intereseaza si autonomie minima imi trebuie 3 ore minim. In fine ma las pagubas. Ms de ajutor.

#54
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
vladutz26 - Nu descuraja, este bine că afli lucrurile astea înainte, pe urmă nu mai are rost, verifica pe teren, verifica în magazine, vezi că au început să expună: Real: Ipad, Evolio Evo Tab, apoi încă ceva cu J... (cea mai ieftină 4 mil si ceva, ecran de 7) - dar părea mai groasă.
http://www.pcgarage....-android-white/
http://www.pcgarage....-android-black/
http://www.pcgarage....let-pc-android/ - Asta are Slot 3G, te-am auzit de Stick USB pentru internet 3G.
laurentiuene70 - Ține-o tot așa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate