Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Totul despre Nissan Juke

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#1
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
In ziua in care am primit masina de ziua mea am vazut si reclama la aceasta masina. Am inghitit in sec cateva nopti, pur si simplu am adorat-o din acel moment. Am mai avut ganduri cu un Nissan Primera dar m-am razgandit ulterior din cauza exteriorului. Am aflat dupa si de colaborarea cu Renault si in final am renuntat de tot la marca. Am fost cu un amic intr-o zi sa manevrez putin Juke si din fericire avea cutie manuala, cam ce ma interesa ca nu ma pot obisnui cu cea automata. Nu-s foarte inalt si mi-a placut pozitia la volan, in spate si-asa nu se asaza nimeni, portbagajul e acceptabil. Din pacate pretul unui juke nou se ridica la 17000, destul de mult si totusi as avea remuscari, ca de banii astia imi iau ceva SH, dar premium nene.  :thumbup: Si totusi nu pot trece peste designul superb. Am citit pareri si toata lumea o aseamana cu o broasca (nu ar fi o problema ca broasca am si eu in prezent :D). nu prea e pe placul nimanui, dar azi am vazut din nou una in bucuresti dar nu stiu daca merita sa-mi iau masina noua. avantaje sunt destule iar dezavantaje prea putine. daca aveti sfaturi, le astept cu nerabdare si va rog sa ma lasati la acest model, nu vreau alte variante.  :rolleyes:

#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Uau.
Tu ai carnet de conducere?

#3
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Chiar ca :huh: Daca nu as fi avut carnet de ce as fi mai intrebat?

#4
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Este o masina extrem de foarte extraordinar si enorm de urata.
Mai bine te orientezi spre altceva, chiar si SH.
Parerea mea.

#5
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
De gustibus non disputandum. :huh: Juke este singura masina care chiar imi place.

#6
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
Este una dintre cele mai urate masinii vazute de mine live,nu are nici o linie.Oricum iti respect parerea dar eu cei 17000€ NICIODATA nu ii voi da pe o astfel de masina.La banii aia ai destule compacte super bune,cu un aspect mult mai atragator,optiunii destule,motoare bune la fel si ma refer la masinii noi,cele SH nu le valorez pentru ca nici nu am avut asa ceva si nici nu voi avea asa ceva,prefer NOU si numai NOU.O zi buna tuturor. :peacefingers:  :peacefingers:  :peacefingers: .

#7
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Asta e parerea ta. :D Sunt persoane care nu sufera masina asta, nici broasca, nici Fiat 500 eventual gucci sau diesel, noul Ford Ka, dar in schimb le place Duster, Logan, Octavia, Citroen si alte masini care chiar nu au nicio linie. Si eu iti respect gusturile ca si tuturor de altfel, dar nu vreau sa mi le schimb pe ale mele.
Oricum as face rost de cascaval in timp, poate prin iarna sa o cumpar dar totusi ma intereseaza ca marca, fiabilitate, motor etc.

Edited by rooibos, 25 April 2011 - 21:17.


#8
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
marca e buna , dar cred ca pe forumul Nissan obtii cele mai multe sfaturi despre aceasta masina
offtopic urata alaturi de Ford ka si Fiat 500

Edited by aalinn, 25 April 2011 - 21:22.


#9
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Sfat : la aproximativ 17000Eu mai pui ceva si cumperi masina .Daca intri pe forumuri vezi vs-ri cu Duster si masina autohtona cistiga detasat , daca o mai vrei si 4x4 ajungi la o suma astronomica .
Ce sa mai spunem , peste 10 mil o revizie , 12 mil o janta originala , decit asa mai bine cauti o masina din aceasi clasa dar cu muuult mai reusita atit estetic cit si tehnic .

Attached Files


Edited by Neohori, 25 April 2011 - 21:24.


#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Nissan Juke e o masina ciudata, care atrage sentimente extreme.

Designul mi se pare un "leap of faith" si clar arata un mare curaj al japnezilor.
Au reusit cu Juke sa faca un SUV de oras, ceea ce consider ca Qashqai nu a fost niciodata.

Ceea ce m-a oripilat la Juke este finisajul si lipsa de comfort a interiorului, care mi se pare mult prea clasice, pt o maisna care frizeaza normele normalului.

Nici ca motorizare nu e stralucita, dar e suficienta.
La motorizarile diesel, avem doar 1.5l, 110 cp cu -100 Km/h in 11.2s...
De asemenea, un alt defect e ca nu exista cutie automata pe diesel...

[ http://www.autoevolution.com/images/gallery/medium/NISSANJuke-medium-4241_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
alin: am intrat si pe forumul Nissan si am primit numai sfaturi de bine, nici nu ma asteptam la altceva. :)) posesori prea multi nu sunt. cum am zis, alea sunt masinile care imi plac, este clar ca avem alte gusturi. :)
neohori: pe mine nu ma intereseaza offroad, 4x4, prapastii, mlastini. masina o folosesc numai in oras, nici nu se pune problema de tractiune integrala. strict dpdv al aspectului, imi place Juke. nu prea tin cont de clasa ci daca imi place sau nu. pentru ceva euroi (mai multi) am vazut noul Passat.
courage: ma intereseaza 1.6 benzina si cutie manuala. din cate am inteles vor fi introduse vreo 10 culori noi, "energizante" dupa spusele unora. intr-adevar nu mi se pare atat te interesanta in interior pe cat la exterior. ca si confort nu mi se pare atat de suparatoare.

Edited by rooibos, 25 April 2011 - 21:32.


#12
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
daca te uiti dupa ciudatenii incearca un civic 5d

#13
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Civic e o masina care mi-a placut intotdeauna, parca o stiu de secole :)), tocmai de-aia nu as cumpara-o. O noua masina ar insemna sa ma potolesc cu ele, sa o pastrez ceva timp si nu m-as vedea deloc fericit 4-6-7-10 ani cu un civic.

#14
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
nu inteleg , tu de fapt vrei masina ca sa o schimbi repede ?
daca o iei noua pierzi destul de mult , deci cauta sh.

#15
rooibos

rooibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 19.10.2010
Nu ca sa o schimb repede, ci ca sa o am noua. Juke sh nu prea sunt, si la alea care sunt nu imi place culoarea.

#16
alwaysfresh

alwaysfresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.12.2009
motoarele is de la reno banuiesc. in rest ce poate sa te sperie? e frumoasa parerea mea, mi-ar place o masina cu design ca Juke.

#17
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Initial am zis ca in loc de Juke ii zic Puke ( voma) caci nu-mi placea de nicio culoare. Apoi am vazut-o intr-un hypermarket, apoi intr-un showroom si ulterior si pe strazi si m-am indragostit si eu de ea. Mi se pare o masina extraordinara pentru oras. Mica -> usor de parcat si garda maaare. Dar totusi nu as da 17k euro pe ea, evident daca as si avea atitia bani.

 rooibos, on 25th April 2011, 22:16, said:

Citroen si alte masini care chiar nu au nicio linie.

Citroen chiar e prin producatorii care au linii frumoase la design. Aici ai dat-o putin in bara :P

#18
mihai123a

mihai123a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 19.12.2010
Nissan are tendinta sa masini faca hate-it-or-love-it. Mie personal imi place Juke.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate