Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

U.P.C. face încă un pas inainte: 3D!

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#1
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Incepand de astazi, 21 Aprilie, UPC a inceput sa testeze canale 3D, primul din ele fiind Brava 3D.

Cei care au trecut astazi dupa pranz pe la casieria magazinul de prezentare UPC de langa Guvern, de pe Bd. Titulescu, au putut vedea pentru o scurta perioada acest canal pe o plasma 3D LG.

Cei de acolo nu au putut da detalii despre lansarea comerciala a acestui serviciu.

Brava 3D apare pe EPG (la STB-uri setate pe un anume cod de activare), dar nu se deschide decat pe anumite cartele demo.

Sper ca vor aparea in curand mai multe detalii despre acest nou serviciu!  :naughty:

#2
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Bravo upc !

#3
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Era mai interesant daca acest anunt il facea Excelenta Sa.........care din pacate este foarte suparat pe noi din moment ce nu a mai intrat pe forum din 2 aprilie :console:

@gompo
Sper ca nu te-ai suparat :peacefingers: ...dar Excelenta Sa avea un farmec...cand anunta ceva.

PS.Excelenta cand te intorci aici pe forum...iti simtimi lipsa

#4
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Excelenta sa pastreaza anuntul de intrare 3d oficial in grila RCS-upc :lol:
http://www.antena3.r...ari-123465.html

Edited by DIVX2006, 21 April 2011 - 20:59.


#5
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

 feribalint, on 21st April 2011, 21:20, said:

Era mai interesant daca acest anunt il facea Excelenta Sa.........care din pacate este foarte suparat pe noi din moment ce nu a mai intrat pe forum din 2 aprilie :console:

@gompo
Sper ca nu te-ai suparat :peacefingers: ...dar Excelenta Sa avea un farmec...cand anunta ceva.

PS.Excelenta cand te intorci aici pe forum...iti simtimi lipsa
e suparat din cu totul alt motiv  :naughty:

oricum, lasa ca ii tii tu locul pe forum !

 DIVX2006, on 21st April 2011, 21:59, said:

Excelenta sa pastreaza anuntul de intrare 3d oficial in grila RCS-upc :lol:
http://www.antena3.r...ari-123465.html
corect !

#6
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
ma intreb cite  televizoare  vindute 3d sunt la noi in tara? ca abonatii care au televizoare hd sunt foarte putini ,daramite 3d :peacefingers:

#7
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,275
  • Înscris: 16.01.2007

 ramiz, on 21st April 2011, 23:32, said:

ma intreb cite  televizoare  vindute 3d sunt la noi in tara? ca abonatii care au televizoare hd sunt foarte putini ,daramite 3d :peacefingers:
Romanii au cumparat anul trecut 1.400 de televizoare 3D, anul acesta se va trece de 4.000

#8
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

 ramiz, on 21st April 2011, 23:32, said:

ma intreb cite  televizoare  vindute 3d sunt la noi in tara? ca abonatii care au televizoare hd sunt foarte putini ,daramite 3d :peacefingers:
Si Excelenta sa are unul, din cate imi amintesc !  :naughty:
Presupun ca la ora asta testeaza si el la greu 3D ! :P

 lafayette, on 25th February 2011, 18:29, said:

eu am Cisco HD DVR si tv 3D...asa ca imi pun ochelarii si ma pot bucura de emisiunile 3D dupa FTV HD , spre amuzamentul unora, ce probabil admira inca crt ul..
:blink:  :gunsmilie:  :icecream:

Edited by blue-line, 21 April 2011 - 22:49.


#9
DorelAtelier

DorelAtelier

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 176
  • Înscris: 04.04.2011

 manic_user, on 21st April 2011, 23:38, said:

anul acesta se va trece de 4.000


wow!

Edited by DorelAtelier, 21 April 2011 - 22:43.


#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

 blue-line, on 21st April 2011, 23:40, said:

Si Excelenta sa are unul, din cate imi amintesc ! :)
Presupun ca la ora asta testeaza si el la greu 3D ! :P
si eu am unul, de fapt am acelasi model ca si el  :lol:

#11
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 catalinman, on 21st April 2011, 23:43, said:

si eu am unul, de fapt am acelasi model ca si el  :lol:
nu....al tau e mai mumos :coolspeak:

#12
todoran13

todoran13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 19.10.2008
Sarbatori fericite!

Edited by megafanro, 22 April 2011 - 21:28.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Brava 3D nu este acesta?

[ http://www.lyngsat-logo.com/logo/tv/bb/brava_3d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oricum, daca se lanseaza pachetul 3D, mai mult ca sigur 3 canale vor fi incluse in pachet:

- Brava 3D (poate baga si Brava HD in pachetul HD :) );
- Fashion TV 3D;
- Eurosport 3D.  :coolspeak:

[ http://www.lyngsat-logo.com/logo/tv/bb/brava_3d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.lyngsat-logo.com/logo/tv/ff/fashion_tv_h3d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.lyngsat-logo.com/logo/tv/ee/eurosport_3d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu v-ar place un asemenea pachet?  :rolleyes:

Edited by megafanro, 22 April 2011 - 21:30.


#14
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010

 todoran13, on 22nd April 2011, 14:38, said:

...
Era vorba de un user(lafayette) care este inca angajat UPC si ne furniza diferite informatii(mai mult pe PM)si chiar avea un stil aparte......
Daca erai un forumist inflacarat,sau care citeste aceste topicuri regulat,sigur stiai despre cine este vorba....s.a.m.d.
Nu vad de ce te-ai suparat sau saturat :peacefingers:
Poate o sa mai plangem dupa el...ca de acu' in colo adio info din sanul UPC.......
Mie chiar imi pare rau...ca nu mai activeaza pe forum...chiar daca uneori intrecea masura....

Edited by megafanro, 22 April 2011 - 21:31.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 feribalint, on 22nd April 2011, 20:01, said:

Era vorba de un user(lafayette) care este inca angajat UPC si ne furniza diferite informatii(mai mult pe PM)si chiar avea un stil aparte......
Daca erai un forumist inflacarat,sau care citeste aceste topicuri regulat,sigur stiai despre cine este vorba....s.a.m.d.
Nu vad de ce te-ai suparat sau saturat :peacefingers:
Poate o sa mai plangem dupa el...ca de acu' in colo adio info din sanul UPC.......
Mie chiar imi pare rau...ca nu mai activeaza pe forum...chiar daca uneori intrecea masura....

Chiar daca e angajat U.P.C., totusi, 'Excelenta' si 'Marchiz', nu mi se pare o 'porecla' potrivita pentru el. Nu este imparat, rege, presedinte etc., este un angajat al unei companii care mai venea cu informatii utile!

#16
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010

Quote

Marie-Joseph Paul Yves Roch Gilbert du Motier, marchiz de La Fayette, cunoscut ?i sub numele de Marchizul de La Fayette (născut la Château de Chavaniac, la 6 septembrie 1757 ? decedat la Paris, la 20 mai 1834), apar?inea nobilimii militare franceze. Este cunoscut mai cu seamă pentru faptele sale de arme din timpul Războiului de Independen?ă al Statelor Unite ale Americii. Punctual, a participat la via?a politică franceză, de la Revolu?ia Franceză până la Monarhia din Iulie, când s-a eviden?iat ca unul dintre cei mai mari notabili liberali, de la ?partida patriotă? până la ?Carboneria franceză?, trecând prin tabăra ?constitu?ionalilor? ?i ?Clubul Feuillan?ilor?. Mirabeau, principalul său adversar în sânul ?partidei patriote?, îl supranumise ?Gilles César?, făcând referin?ă la dictatorul roman.

De aici a inceput totul....user@lafayette.
Si merita un pic de respect din partea noastra.

PS.Scuze pt offtopic...dar nu am stiut ca faceti din tantar...armasar.

Edited by feribalint, 22 April 2011 - 19:50.


#17
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010

 alfa_alfa, on 22nd April 2011, 20:20, said:

Chiar daca e angajat U.P.C., totusi, 'Excelenta' si 'Marchiz', nu mi se pare o 'porecla' potrivita pentru el. Nu este imparat, rege, presedinte etc., este un angajat al unei companii care mai venea cu informatii utile!
A picat numai bine stirea asta, ca sa-i mai racoreasca putin pe astia care tot bat campii cu dezinvoltura de o luna si ceva incoace despre preluarea upc de catre rds. Ca cica upc e sarac si abia mai gafaie. Si uite, asa cum il considera unii (schiop), upc mai da cate o lovitura extrem de dureroasa, sub centura mastodontului telecom.

3D-ul in curtea rds-ului, e doar un vis prea frumos si umed in miez de noapte.  Cand se trezesc si vad realitatea, e cam nasol.
Iata dovada ca upc are potential.

Da, nu m-am putut abtine sa nu fiu rautacios cu ultrasii rds, dar parca prea au inceput sa o ia pe aratura de o vreme incoace.

Edited by SebyD, 22 April 2011 - 20:03.


#18
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Le-a mai tras sub centura si cu net-ul....dar asta este alta poveste
Ma abtin de la comentarii...ca e mai bine asa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate