Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Indicatoare de ...Confirmare!

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ionioni2000

ionioni2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.08.2004
Am avut de curand de facut 2 drumuri rapide pe ruta Rosiori-Turnu Severin (dus-intors) E70/DN6 si am vazut ceva foarte util si vreau sa va impartasesc.
Nu credeam sa spun asta, dar...JOS PALARIA pentru Politia circulatie/ADP CARACAL !!!
Domne, traversarea orasului asta, care este destul de intortochiat, se face la marea meserie si intr-un sens si in celalalt.
Au pus indicatoare la TOATE schimbarile de directie, si, mai ales, au pus indicatoare (le-am numit eu de CONFIRMARE), adica au pus indicatoare cu directia cam din 150-200m, CHIAR DACA  DIRECTIA NU SE SCHIMBA. Adica, mergi spre Craiova, pai sunt tata, indicatoare cu Craiova pe saturate. Mergi invers, spre Rosiori/Alexandria, la fel.
(Poate exact ultimele 2 cu Alexandria sunt puse un pic cam greu vizibile, dar SUNT!)
Daca ar proceda asa toti, eu zic c-ar fi minunat, caci, si daca te incurci si vezi ca mergi spre Urlati si tu vroiai spre Pitesti, baremi te opresti si te intorci sau intrebi pe cineva
nu-i dai inainte ca pelicanu'......NU?
De ce zic asta:
pai in Craiova(dinspre Filiasi), intri tata, e un indicator cu Bucuresti, ajungi pe un fel de centura (nu stiu daca e centura, ca e pe la marginea orasului, cu nspe sensuri giratorii si o tii
tot inainte. Si dai, si dai si NIMIC! Nici macar la giratorii?! Si dupa ce mergi vreo 3-4 Km, cu 5 giratorii ( si nici un indicator!), daca ai noroc ajungi la un semafor, unde se vede
un indicator cu Bechet si-ti zici: na, c-am pus-o, am mers ca boul in cerc. Cu noroc vezi un indicator spre stanga CARACAL. Dar e pus prost si multi il rateaza.
Ce Doamne iarta-ma or fi gandit craiovenii nu stiu. Le murea bugetul sa mai puna din 500 in 500 de m 7-8 indicatoare sa scrie pe ele: Da boule, mergi spre Bucuresti! ?
Baremi in Turnu Severin, dupa ce ca stai la paleta de te uita sfintii la intrare, indicatoarele nu sunt puse cu nimic mai bine decat in Craiova! Ca sa nu mai spun ca au la
intrare un sens giratoriu de mori: e giratoriu numai pentru unii, pentru altii e pe de-a dreptul - dar...cu semafor!!!
Ma durea capul, dar cred ca as fi ras cu lacrimi.
N-am nici o nevoie, n-am rude in Caracal, n-am prieteni de acolo, nu-l cunosc pe primar sau pe seful ADP, dar halal de mama lor, bun cap au avut!
Da domnule, asa trebuie facuta treaba!
Bravo lor!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate