Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

O intrebare pentru cunoscatori !

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Cronos17

Cronos17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.02.2011
Salut!
Sunt baiat, am 17 ani si ma gandesc sa dau la Academia de politie din Bucuresti cand termin liceul. Dar nu e chiar asa simplu. Am Hemofilie de tip A (cea mai usoara forma) si nu stiu daca pot sa trec examenul medical cand o sa dau la academie. De alte boli mai speciale, grave NU sufar. Deci voi ce crede'ti ..? Pot sa dau la Academie sau nu ?
Astept raspunsul unui cunoscator sau macar cineva care a gasit niste informatii . Eu am cautat si nu prea am gasit nimic care sa ma lamureasca.
Va rog sa ma ajutati! Multumesc !

#2
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Si daca vei fi impuscat de-a lungul carierei de politist? O rana usoara pentru unii pentru tine poate fi fatala. Se vor gandi si ei la asta, nu doar tu.

#3
Cronos17

Cronos17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.02.2011
Pai de aia s'a inventat vesta antiglont :)).. glumesc.. nu stiu ce sa zic.. am cea mai usoara forma a bolii .. poate merge sa trec proba medicala... :D
Voi restu ce spune'ti ? Si mi'ar place la circulatie :X .. acolo nu se impusca unii cu altii.. asa des .

Edited by Cronos17, 13 April 2011 - 19:31.


#4
katamaxx

katamaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 18.04.2009
Poate se gandeste la "beneficiile" materiale :D  Legat de subiect, nu cred ca o sa poti sa treci de teste...ei au acolo niste intervale de valori pt fiecare substanta din sange...si daca nu te incadrezi in interval nu treci. Vorbesc in cunostinta de cauza

#5
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Din analizele medicale e mai greu să își dea seama dacă ai hemofilie. Doar dacă timpii de coagulare sunt mai mari, dar nu știu dacă asta intră în lista de analize care trebuie făcute. Tu ar trebui să fii cinstit și să spui că ai hemofilie când te întreabă despre alte boli de care suferi. E posibil să fii acceptat dacă e atât de ușoară cum spui, iar probele tale sunt aproape de normal.

#6
Cronos17

Cronos17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.02.2011
Pai nu am avut niciodata probleme grave.. decat cand eram copil doar chestii usoare.. acum la varsta asta n'am mai avut nicio problema, adica am avut taieturi, julituri etc dar au trecut repede.. adica normal ca la ceilalti. Ma gandeam ca in vacanta asta cu Pastele sa ma duc la doctor sa imi fac niste analize si sa intreb despre lucru' asta.. poate doctorul stie exact.
Voi aveti alte idei ?

PS : Nu ma gandesc la beneficii materiale .. ma gandesc sa fac ceva care mi'ar place pe viitor. Si chiar mi'ar place sa lucrez in politie.

#7
Cronos17

Cronos17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 24.02.2011
Multumesc pentru pareri! Subiect inchis !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate