Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Pilozitatea la femei

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Eva24

Eva24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.04.2011
Eu ma confrunt cu aceasta problema a pilozitatii foarte mari de foarte mult timp! Am par aproape peste tot: picioare, maini, burta, spate..si in ultima perioada a inceput sa-mi creasca din ce in ce mai mult si pe fata! Imi este foarte rusine sa discut cu cei apropiati sau cu un medic despre problema mea! Uneori simt ca nu mai suport...nu pot sa inteleg de ce ma confrunt eu cu aceasta boala, imi vine sa-mi trag un glont in cap!  Am citit pe internet si am vazut ca si alte fete au aceiasi problema, totodata am citit si despre cauzele si remediile acestei afectiuni!
De epilare definitiva cu laser nici nu se pune problema pentru ca nu am banii necesari! Pe picioare si maini il epilez cu aparatul dar creste destul de repede si la fel de gros...iar pe burta, spate, fata nu mi-e frica sa incerc deoarece ar putea creste mai mult si mai repede! Intrebarea mea este daca cunoasteti remedii naturiste sau daca tratamentele cu antiandrogeni dau rezultate pentru ca am citit despre fete care ziceau ca s-au ingrasat dupa tratamente si tratamentul a dat rezultate doar temporar?!

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Incearca intai niste analize hormonale, in prelabil mergi la un medic endocrinolog.

#3
Nanoq

Nanoq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 26.12.2008
Eva,

Epilarea cu laser nu te-ar ajuta nici daca ai avea banii. Daca ai o problema endocrina, fara un tratament care sa tina sub control boala, epilarea laser nu ajuta.
Trebuie sa mergi la un endocrinolog, sa-ti faci un set de analize hormonale, sa ti se stabileasca un diagnostic si un tratament.
Exista mai multe tipuri de antiandrogenici si crede-ma ca nu te ingrasi de la aceste pastile. Este posibil sa te ingrasi din cauza dezechilibrului hormonal, dar de la antiandrogenici, nu.

Edited by Nanoq, 12 April 2011 - 19:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate