Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Plamani

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Mihaela_20

Mihaela_20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2010
Buna am si eu o intrebare sper sa ma poateti ajuta.
Am un prieten care cam de 2 luni il doare capul mereu si ii vine sa vomite dupa orice bea sau mananca mai ales de la tigari are un serviciu care nu prea poate sa doarma si sumeaza si bea foarte mult pepsi ca sa stea treaz stiu ca sar putea ca aceste lucrurisa ii dauneze la durerea capului dar la vomitat nu stiu, eu cred ca e de la plamani.
Va rog sa ma ajutat.i
Multumes.

#2
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 12.02.2010

View PostMihaela_20, on 5th April 2011, 18:07, said:

Buna am si eu o intrebare sper sa ma poateti ajuta.
Am un prieten care cam de 2 luni il doare capul mereu si ii vine sa vomite dupa orice bea sau mananca mai ales de la tigari are un serviciu care nu prea poate sa doarma si sumeaza si bea foarte mult pepsi ca sa stea treaz stiu ca sar putea ca aceste lucrurisa ii dauneze la durerea capului dar la vomitat nu stiu, eu cred ca e de la plamani.
Va rog sa ma ajutat.i
Multumes.


ia sa faca niste analize la ficat....

e mult mai plauzibil ca de la ficat i se trage si DU-L LA DOCTOR, aci pe softpedia nu e spital

#3
vic234

vic234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.06.2010
Nu sunt doctor, dar partea cu voma imi suna a probleme cu stomacul, posibil gastrita. Daca nu ingera decat covrigi, cola, cafea si fum de tigara toata ziua, problemele cu stomacul sunt inevitabile, precum si durerile de cap.
Tineti cont ca orice probleme de natura medicala nu se pot rezolva pe forum. Duceti-va la medic.

#4
Mihaela_20

Mihaela_20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2010
Multumesc mult
O sa incerc sa il conving sa mearga la doctor

#5
avlad18

avlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 26.07.2010
Nu are nimic bai. Spune-i sa doarma mult si sa nu mai bea pepsi. Vrea sa moara la 30 de ani??? Eu cand dorm 3-4 ore pe noapte din cauza la invatat nu pot sa mananc nimic a doua zi, dar sa mai fi baut si pepsi in seara aia, cred ca mi-ar exploda bostanul. Greata aia o are de la prea putin somn, iti garantez din propia experienta! Evident, daca nu ia masuri, cum spun userii de mai sus va ajunge la probleme medicale grave.

Edited by avlad18, 05 April 2011 - 17:36.


#6
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
sa nu se duca la medic! doar asa i-a zis avlad18 de pe softpedia, care e un mare....fs.
sa se duca la doctor! ar putea avea o gastrita care netratata poate evolua in ulcer!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate