Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce este zeciuiala si cum se aplica ea?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1639 replies to this topic

#1621
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postmicutuljhon, on 05 iunie 2020 - 20:13, said:

Deci,din toate cate s-au scris,eu nu am gasit temei biblic ca lucrurile ar sta altfel decat am citit in Maleahi.
Minunat frate!
Deci?

#1622
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Zeciuiala este falsa. Cine da zeciuiala comite pacat de maorte. In biblie scrie ca banul este ochiul dracului. Cine vrea sa dea 10%, sa dea obiecte, hrana etc. Nu bani, banii sunt ochiul dracului

#1623
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Tu ai voie sa dai obiecte, ok: bijuterii, opere de arta, masini scumpe.
Ceilalti pot sa dea si bani, ca nu-i niciun pacat.

#1624
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpenticostalul, on 18 ianuarie 2021 - 17:40, said:

Tu ai voie sa dai obiecte, ok: bijuterii, opere de arta, masini scumpe.
Ceilalti pot sa dea si bani, ca nu-i niciun pacat.

Citeste Bilbia si lasa wikipedia. Wikipedia nu a fost scrisa de Cristorul. In Bilbie scrie clar : Lasati banii ca altfel veti cadea. Cine se va pune in seamam banilor, va cadea in cazanul cu smoala al lui Mamona.
Mai usor va intra fiara prin urechile acului decat cosul plin de bani.

Edited by MembruAnonim, 18 January 2021 - 17:45.


#1625
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2021 - 17:43, said:

In Bilbie scrie clar : Lasati banii ca altfel veti cadea. Cine se va pune in seamam banilor, va cadea in cazanul cu smoala al lui Mamona.
In Biblie nu.
Doar in "biblia" scrisa se cristosul tau, Dan Barna, probabil.

#1626
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpenticostalul, on 18 ianuarie 2021 - 18:05, said:


Tu probabil folosesti bilblia de la Mamona, In bilblia crestina spune clar "Lasati banii ca altfel veti cadea. Cine se va pune in seamam banilor, va cadea in cazanul cu smoala al lui Mamona. Mai usor va intra fiara prin urechile acului decat cosul plin de bani."

Edited by MembruAnonim, 18 January 2021 - 18:13.


#1627
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2021 - 18:10, said:

Tu probabil folosesti bilblia de la Mamona, In bilblia crestina spune clar "Lasati banii ca altfel veti cadea. Cine se va pune in seamam banilor, va cadea in cazanul cu smoala al lui Mamona. Mai usor va intra fiara prin urechile acului decat cosul plin de bani."

Poti sa ne spui cartea, capitolul si versetul unde gasim cele de mai sus?

#1628
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 24 ianuarie 2021 - 13:46, said:


Poti sa ne spui cartea, capitolul si versetul unde gasim cele de mai sus?

O intrebare stupida. Ti-am mai spus, in Bilbie se afla toate informatiile. Cauta si singur, ca doar nu ti-oi da eu mura-n gura. Cauta-ti si singur versetul. V-ati obisnuit toti ca niste putori sa caute altii in locul vostru.

#1629
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Nu meriti graunte.
Nici macar oboseala sa ti se dea un report.
Pur si simplu.

#1630
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Inca o chestie despre zeciuiala. Aceasta poata fi data si in natura, nu neaparat bani. Poti sa dai mancare, haine etc.



#1631
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2021 - 23:14, said:

O intrebare stupida. Ti-am mai spus, in Bilbie se afla toate informatiile. Cauta si singur, ca doar nu ti-oi da eu mura-n gura. Cauta-ti si singur versetul. V-ati obisnuit toti ca niste putori sa caute altii in locul vostru.

L-as cauta, dar stiu ca nu-i in Biblie. Daca nu ma crezi pe mine, intreaba si pe altii de pe aici, ca se pricep cativa. Oricum, pricep ca habar nu ai pe unde este acel verset si de aceea scuipi, in loc sa raspunzi.

#1632
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 26 ianuarie 2021 - 16:08, said:


Cuvantul lui Cristos este scris in inima si in piatra. Dar tu cum esti eretic si te inchini la Mamona, este si de inteles de ce nu gasesti cuvantul Cristosului/Imparatului. :) Du-te la scoala si mai invata.
Chiar Bartolomeu Anania a zis asta. Dar tu il injuri pe la spate pe Anania. Crezi ca a fost un eretic.

#1633
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 27 ianuarie 2021 - 05:15, said:

Cuvantul lui Cristos este scris in inima si in piatra. Dar tu cum esti eretic si te inchini la Mamona, este si de inteles de ce nu gasesti cuvantul Cristosului/Imparatului. Posted Image Du-te la scoala si mai invata.
Chiar Bartolomeu Anania a zis asta. Dar tu il injuri pe la spate pe Anania. Crezi ca a fost un eretic.

Eu am gasit pe Hristos in inima mea si nu am tinut si nu tin ascuns faptul ca vorbesc cu el, nici cum imi vorbeste. Numai dumneata tii ascuns, ca si cum ti-ar fi rusine sa spui ce si cum. Iti este rusine de modul cum iti vorbeste?

#1634
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 29 ianuarie 2021 - 13:55, said:

Eu am gasit pe Hristos in inima mea si nu am tinut si nu tin ascuns faptul ca vorbesc cu el, nici cum imi vorbeste. Numai dumneata tii ascuns, ca si cum ti-ar fi rusine sa spui ce si cum. Iti este rusine de modul cum iti vorbeste?

Pune mana si mai citeste o carte. Mai treci pe la scoala deoarece tu citesti dar nu intelegi ce citesti. Ti-am scris clar ca tin ascuns continutul convorbirilor mele cu Cristosul, nu modul cum ne vorbim reciproc. Deci mai treci pe la scoala ca nici sa intelegi ce spun altii nu esti in stare Posted Image
Si nu il mai fa eretic pe Sfantul Bartolomeu Anania. Ori pe Papacioc. Tu ii injuri pe Sfintii Parinti pentru ca ii slujesti lui Mamona.

Apropo, vezi ca tu nu vorbesti cu Cristosul. Tu vorbesti cu Mamona insa nici asta nu ai habar Posted Image
Te inchini lui Alah, lui Budha. Busdha este Satana, dar tu habar nu ai nici de asta.

Edited by MembruAnonim, 29 January 2021 - 14:12.


#1635
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 29 ianuarie 2021 - 14:10, said:

Pune mana si mai citeste o carte. Mai treci pe la scoala deoarece tu citesti dar nu intelegi ce citesti. Ti-am scris clar ca tin ascuns continutul convorbirilor mele cu Cristosul, nu modul cum ne vorbim reciproc. Deci mai treci pe la scoala ca nici sa intelegi ce spun altii nu esti in stare Posted Image
Si nu il mai fa eretic pe Sfantul Bartolomeu Anania. Ori pe Papacioc. Tu ii injuri pe Sfintii Parinti pentru ca ii slujesti lui Mamona.

Apropo, vezi ca tu nu vorbesti cu Cristosul. Tu vorbesti cu Mamona insa nici asta nu ai habar Posted Image
Te inchini lui Alah, lui Budha. Busdha este Satana, dar tu habar nu ai nici de asta.

Pai, daca nu tii ascuns cum iti vorbeste Hristos, de ce nu  ne spui si noua? Si sa inteleg ca iti spune secrete pe care ti-a spus sa nu le dezvalui si muritorilor obisnuiti?

Edited by Dorel666, 29 January 2021 - 14:38.


#1636
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDorel666, on 29 ianuarie 2021 - 14:38, said:

Pai, daca nu tii ascuns cum iti vorbeste Hristos, de ce nu  ne spui si noua? Si sa inteleg ca iti spune secrete pe care ti-a spus sa nu le dezvalui si muritorilor obisnuiti?

Tu pricepi sau te faci??? Ti-am scris clar, este o conversatie privata. Pricepi ce inseamna privat? Sau e nevoie sa iti desenez?


---------
Doamne, mare iti este gradina si multi ii sar gardul.  Unii au nevoie sa mai treaca pe la scoala pt ca au trecut la viata lor ca gasca prin apa si ca Voda prin loboda.

Edited by MembruAnonim, 29 January 2021 - 14:50.


#1637
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostMembruAnonim, on 29 ianuarie 2021 - 14:47, said:

Tu pricepi sau te faci??? Ti-am scris clar, este o conversatie privata. Pricepi ce inseamna privat? Sau e nevoie sa iti desenez?


---------
Doamne, mare iti este gradina si multi ii sar gardul.  Unii au nevoie sa mai treaca pe la scoala pt ca au trecut la viata lor ca gasca prin apa si ca Voda prin loboda.

Si unde-i ”privata” unde vorbiti amandoi? O vezi aievea, sau doar ti-o inchipui? Vine la dumneata sub forma de inger, de om sau de vedenie?

#1638
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O sa vezi in momemtul cand iti va vorbi si tie Cristosul. Pana atunci mai baga niste ore de studiu ca nu prea le ai cu religia. "Este grele" pt tine.


Edit. Cristoase, da-le minte unora ca din pacate saracii habar nu au ce-a cu ei pe lumea asta.
Mare iti este gradina si multi ii sar gardul.

Edited by MembruAnonim, 31 January 2021 - 12:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate