Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Informatii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
142 replies to this topic

#19
lela22

lela22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2011

 rumegus, on 1st May 2011, 02:49, said:

pai problema e ca tocmai nu esti in stare sa explici ce vrei.... dupa halul in care te exprimi, imi amintesti de reclama la napolitane....


Auzi, dar tu nu ai altceva de facut decat sa critici ce posteaza altii pe aici? Dar ce sa faci, asta este cand stai toata ziua in fata calculatorului, mai sunt si frustrati pe lumea asta asa ca keep going;)

#20
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Auzi, da' tu ai citit Regulamentul?

#21
adrianaristea

adrianaristea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.05.2011
buna! si eu vreau sa dau la farmacie anul acesta..admiterea din cate am auzit este foarte grea...in facultate cum este ?
greu...sau poti sa faci fata?:-??

#22
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cauta topicul dedicat si scrie corect.

#23
LonelyGirl

LonelyGirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2011
Buna seara! Este cineva la chimie alimentara si tehnologii biochimice? va rog, ajutati-ma!

#24
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cauta topicul dedicat.

#25
virusoxo

virusoxo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.12.2010
Salutare tuturor!
Imi cer scuze daca am gresit sectia...dar am mai multe nelamuriri. Intr-o luna termina clasa a XI-a, profil matematica-informatica intensiv informatica, si intentionez sa-mi continui studiile la Universitatea Politehnica din Bucuresti. Sunt indecis intre doua facultati, Automatica si Calculatoare sau Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației. Nu am ales aceste optiuni pe principiul ,,In liceu am fost la mate-info, trebuie sa merg mai departe in aceeasi directie." ci pentru singurul fapt ca imi place si cred ca ma voi descurca cel mai bine in acest domeniu. Apoi..sincer sa fiu, eu nu stiu o groaza de lucruri despre facultati/universitati. Ce m-ar interesa in dorinta de a alege ceea ce mi se potriveste mai bine sunt urmatoarele:
1)Admiterea..e grea, e usoara ? Cum se calculeaza nota finala de admitere cu tot cu bac? Au fost cazuri gen "vine tata cu banutu' si sunt admis" ?
2)Sunt multi care renunta dupa admitere din cauza programului incarcat sau care nu fac fata ?
3)Ce se studiaza mai exact la fiecare facultate in parte si pe ce se pune accentul?
4)Ce va scrie pe diploma de absolvire, licentiat sau inginer ? Si inainte, sau dupa master, voi gasi un loc de munca decent?
5)Cum e atmosfera generala pe acolo ?  

Rog pe cei care studiaza sau au absolvit unele dintre aceste facultati, si nu numai, sa ma ajute in luarea unei decizii. Multumesc. :)

#26
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Diiitamai topicul in pagina si tu nu-l vezi. De ce nu postezi unde trebuie?

#27
bboobboo

bboobboo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.10.2008
Vreau sa fiu scurt.
La ora actuala este vre-o facultate de informatica in romania la care sa se invete c#?

#28
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
La cea din Iasi, cel putin.

#29
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
C# e un limbaj care se poate invata cu usurinta si acasa.

#30
TerraVid_90

TerraVid_90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2011
Ce parere aveti despre Facultatea de Drept din cadrul Universitatii Romano-Americane?

#31
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
O parere excelenta. Ai postat unde nu trebuia, nu ai citit nici regulile de pe arie si nici Regulamentul cu care ai fost de acord la inscrierea pe forum.

#32
ukko

ukko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.03.2009
Salutare tuturor

As vrea sa stiu si eu care este diferenta dintre FR (Frecventa redusa) si ID (invatamant la distanta).

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva informatii?

Multumesc anticipat!

#33
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
F.R. = Sambata, Duminica.
I.D. = Doar la examene.

#34
ukko

ukko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.03.2009

 Aether, on 10th June 2011, 18:32, said:

F.R. = Sambata, Duminica.
I.D. = Doar la examene.

Multumesc frumos.

Pot fi considerate aceste tipuri de invatamant inferioare fata de studiile la zi? (ma refer strict la Masterat)

#35
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Cum să îți explic eu, astea îs mai mult de umplutură, adică nu prea te pomenești pe la școală, doar la examene, licența, sunt lucruri știute de toată lumea, I.D., F.R. = diplome mai mult așa de pus pe perete, adică să nu te aștepți la prea multă știința.
Ordinea îi cam așa: ZI, FR, ID - I.D. cred că a fost scos, sau așa era un proiect de anul trecut.

Edited by Aether, 10 June 2011 - 18:42.


#36
ukko

ukko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 02.03.2009

 Aether, on 10th June 2011, 18:41, said:

Cum să îți explic eu, astea îs mai mult de umplutură, adică nu prea te pomenești pe la școală, doar la examene, licența, sunt lucruri știute de toată lumea, I.D., F.R. = diplome mai mult așa de pus pe perete, adică să nu te aștepți la prea multă știința.
Ordinea îi cam așa: ZI, FR, ID - I.D. cred că a fost scos, sau așa era un proiect de anul trecut.

Si cursurile sunt trimise pe email sau exista o retea interna a facultatii de unde se pot accesa?

Edited by ukko, 10 June 2011 - 18:44.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate