Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Informatii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
142 replies to this topic

#1
StiffyMeister

StiffyMeister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 10.03.2011
Intrebarea mea ar fi cat costa facultatea de stomatologie?
Daca o termin am sanse sa plec in strainatate?
In ce oras din tara e mai bine sa fac aceasta facultate?
Cea din Timisoara este buna?

#2
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
De ce tot deschizi topicuri noi? Nu e mai simplu sa postezi unde trebuie? te rog sa cauti topicul care se potriveste cererii tale.

#3
gabeea

gabeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2011
buna all,eu vreau sa dau la litere la galati,sunt din braila si as vrea sa fac naveta.e cineva care a facut/face asa si ii reuseste?
as avea nevoie de niste rasp :| ([email protected])
ms anticipat

Edited by gabeea, 10 April 2011 - 12:44.


#4
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
In primul rand, nu e cazul de deschis topic nou. In al doilea rand, nu folosim prescurtari Irc. In al treilea rand, propozitiile incep cu litera mare.

Posteaza aici http://forum.softped...howtopic=709858 si scrie cum trebuie. Topicul acesta va fi sters.

Edited by Lucian_M, 10 April 2011 - 12:46.


#5
hellboy666_germy

hellboy666_germy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.08.2008
Buna ziua. As dori sa aflu niste detalii legate de aceasta academie .
Cum sunt conditiile de cazare in campusul studentesc?
Cat de grea este admiterea?
Ce concurenta a fost anul trecut?
Daca port ochelari cu dioptrii mai mari de 2 , acesta lucru va influenta bunul mers al lucrurilor ?

Multumesc.

SI VREAU SA STIU CINE SI DE CE IMI STERGE POSTUL ?

#6
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pentru ca NU postezi acolo unde trebuie. Ti s-a explicat, posteaza in topicul cu "Ce facultate v-ati ales"- e tocmai sus pe pagina. Ti-am mutat postul acolo, ti-am dat warn si PM- nu vrei sau nu poti sa postezi unde trebuie?

E ultima data cand inchid topicul.

LE: te rog sa ai o atitudine mai civilizata pe PM.

Edited by Lucian_M, 10 April 2011 - 14:38.
precizari.


#7
herman_eran

herman_eran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2011
sal.. sunt eran, un elev in cl a 11-a din roman(un orasel langa bacau) vreau sa dau la stomatologie la bucuresti si as dori sami spuneti parerile voastre viata, profesori, distante intre facultati si camine, costuri, timp liber, daca am asa cv, medii de intrare, taxele.
va rog datimi raspunsuri clare si sincere. multumesc antipat. sper cu ajutorul vostru sa ma hotarasc cu privinta la ce universitate sa dau (buc sau iasi).
adresa mea de email este [email protected] puteti sa ma contactati daca doriti

Edited by herman_eran, 10 April 2011 - 19:02.


#8
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Invata sa scrii si cauta topicul potrivit pentru postarile tale. Deci fara limbaj Irc. Propozitiile vor incepe cu litera mare.
Topicul acesta se va inchide, normal trebuia sa dau warn pentru Irc, dar trec cu vederea.
Scrie corect!

#9
purple10sunrise

purple10sunrise

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2011
Buna! Sunt pusa in fata unei mari dileme(aceea a alegerii unei facultati potrivite). Sunt din Timisoara.Sunt inca la liceu la un profil de matematica-informatica si ma tot gandesc la ce facultate sa merg. Ideea e ca as fi vrut sa merg la FEAA, dar nu stiu daca e o idee buna tinand cont de faptul ca mai toata lumea merge acolo, ca deh,e usor si nah, dar nu cred ca asta mi-ar aduce o meserie bine platita.Pe de alta parte as dori sa merg la UPT la sectia de informatica pentru ca se tot zvoneste ca programatorii sunt cei mai cautati in zilele noastre. Eu mai am si un curs de perfectionare in Web Design facut. Ma gandeam ca cel mai bine ar fi sa fac ambele facultati in paralel, dar sa incep cu FEAA pt ca din cate am inteles e mai scumpa decat Info[si at sa merg la fara taxa la FEAA si la cu taxa la cealalta]. Chiar nu stiu ce sa zic, care ar fi cea mai inteleapta alegere:-??[ sa fac doar una dintre ele:-/]. Daca aveti ceva informatii si sfaturi, va astept.:)

#10
Actorashul

Actorashul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.04.2011
Salutare, sunt alex si-s in clasa a12a. In prag de bac  am maimulte intrebari printre care:

1. Chiar se merita sa dau la UNATC?? :confuzzled:  Nu stiu cat sunt de talentat, dar consider teatrul o schita pe care o creionez cu destula usurinta pt a crea ceva de admirat.

2. Care-s avantajele unei pers care a terminat teatrul-actorie, fata de o pers talentata fara studii de specialitate?

3. Cineva pasionat de teatru, dar tot fara studii cum poate ajunge ... sa joace intr-o piesa de teattru, film, reclama...etc?  

4. O sa sariti toti spunand ca la casting arati cine esti si ce stii?? Dar cv-ul cu diploma de la unatc nu "luceste" mai mult decat ardoare cu care-si doreste [si crede ca poate interpreta] cineva acel rol?


Nu mai am alte intrebari. Problema generala e:" As putea da la o faculta...oarecare si sa fiu actor "part-time", gandindu-ma ca poate n-am nevoie de diploma, ci doar de talent pt a juca [intr-o zi din viata Asta] intr-um film romanesc... sau sa ajung pe sticla? [mai orice din domeniul Audiovizualului]

... primul meu post pe acest forum. fiti intelegatori!  
Mersi anticipat!

#11
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Ti-a fost mutat primul topic unde trebuia, si anume "Ce facultate v-at ales...". Posteaza acolo.

#12
CoraliaCory

CoraliaCory

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2011
Spunetimi si mie va rog ultimele medii de intrare la buget si taxa la UBB facultatea de stinte economice si gestiunea afacerilor specializarea finante banci.ms

#13
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Asa de naspa scrii si la scoala? Regulamentul l-ai citit?

Poate te ajuta cu ceva asta. O zi buna.

Edited by 10nut, 27 April 2011 - 12:13.


#14
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Doamne, ce "studenti" avem!!!

#15
lela22

lela22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2011
hey buna!!! caut o lucrare de licenta cu titlul "Conversation analysis " platesc bine;;):P daca stiti pe cineva care ma poate ajuta pls help....am nevoie de cateva informatii, surse etc :)

#16
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
tulai Doamne!!!! inca unu de la Siru Haret. :(

#17
lela22

lela22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2011

View Postrumegus, on 1st May 2011, 02:22, said:

tulai Doamne!!!! inca unu de la Siru Haret. :(


Nu cred ca este cazul sa fim rautaciosi, first nu sunt la Spiru Haret,iar second ceream doar niste informatii, surse idei:)...Daca nu te intereseaza subiectul nu comenta!!!!

#18
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
pai problema e ca tocmai nu esti in stare sa explici ce vrei.... dupa halul in care te exprimi, imi amintesti de reclama la napolitane....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate