Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Emana serpii de casa miros ca al usturoiului verde?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
sarpele de casa emana mirosu respectiv doar cand e in pericol.....nu cand vaneaza sau sta ascuns

#20
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Poti sa demonstrezi?

#21
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
nu cumva creste pe langa casa leurda?sau usturoi salbatic cum i se mai spune.pt ca daca creste atunci fix acum e perioada de crestere si recoltare.daca casa-i batraneasca si s-a inmultit usturoiul ,adica si-a intins bulbii pana sub casa?

#22
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 muteki, on 5th April 2011, 07:06, said:

Poti sa demonstrezi?

am avut sarpe de casa in mana si stiu cum reactioneaza

Edited by m&m, 07 April 2011 - 08:53.


#23
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Sarpele de casa nu miroase a nimic in mod normal. Mirosul apare ca o masura de aparare: elimina o secretie a glandelor anale cu rol repelent. http://en.wikipedia....i/Natrix_natrix

Edited by miromulus, 07 April 2011 - 02:19.


#24
lazarcristi

lazarcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 24.04.2010

 miromulus, on 7th April 2011, 03:18, said:

Sarpele de casa nu miroase a nimic in mod normal. Mirosul apare ca o masura de aparare: elimina o secretie a glandelor anale cu rol repelent. http://en.wikipedia....i/Natrix_natrix
Sarpele de casa miroase ingrozitor!!

#25
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,328
  • Înscris: 14.04.2010

 Lorin_stere, on 16th June 2011, 08:31, said:

salut...daca va intereseaza sa cumparati serpi, iguane, tarantule, si alte animale intrati pe id-ul likuriciu1 pt detalii si preturi...sunt din bucuresti....
:thumbup:  Hai ca asta-i tare, oamenii vor sa scape de serpi si tu vrei sa le vinzi serpi... Of doamne, mare ti-i gradina...

PS: acum stau si ma gandesc nu ai un sarpe care miroase mai normal, atunci poate gasesti ceva clienti...

ONTOPIC: Acum initiatorul topicului a zis ca a si facut focul in soba... apoi daca vietuia ceva pe acolo nu vad eu cum sa mai fi trait, plus ca cineva a mai dat o explicatie plyuzibila cu plantele ce cresc pe langa casa...

Edited by Engineer_xxl, 16 June 2011 - 08:48.


#26
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Cand eram mai mic, prindeam serpi la tara. Mai, da' asa o placere aveam sa ii prind... Nu ii uram, nu ii iubeam, imi placea mie sa ii prind. Stiu ca le bagam capul in gura mea, si fetele tipau, apoi le dadeam foc, sa ii vad cum se incolacesc. De mirosit, nu imi amintesc sa fi mirosit a usturoi, insa stiu ca vorba asta e din popor, alaturi de "sa ii tai capul cu sapa, ca bate vantul". Mie nu imi ardea de rahaturi d'astea, asa ca le dadeam una-n cap, apoi ma jucam cu ei. Mi-e sila mai mult de soareci decat de serpi, desi si p'astia ii prindeam in lada cu faina, apoi ii legam si dadeam cu ei de pamant. Deh, fiecare cu ale lui. Sa va mai povestesc ce faceam eu in copilarie ? :)

Totusi, initiatorul nu a zis cum a rezolvat problema. Sau l-a mancat sarpele ?

#27
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
am ramas odata intepeniti cu un Ford Transit pe camp . ne-am apucat sa sapam sub roti ca sa bagam ceva sub ele . si am dat de un serpalau gros ca pe mana lung de pana intr-un metru jumate . l-am luat de coada si l-am dus mai incolo . i-am dat drumul si a intrat intr-o gaura in pamant . dar cred ca se pisase pe mana mea sau ceva asemanator , pentru ca mirosea ingrozitor . apa nu aveam ... tot drumul de intoarcere de pe campul ala a trebuit sa stau cu mana scoasa pe geam . altfel , nu se putea sta in masina . putea groaznic .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate