Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Vila Klio - SARTI

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
lory_cica86

lory_cica86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2011
Pe 5 august mergem in Sarti - Vila Klio, 2 pers in camera de 3, cu autocar. As dori sa aflu si eu mai multe despre aceasta vila, fiind deschisa din 2010 nu prea sunt pareri, comentari in privita ei. Multumesc

#2
dello

dello

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2009
am stat anul trecut in iulie la klio ...excelent...mobilier nou,curatenie,balcon spatios la 20 m este supermarketul arvanitidis,preturi ok,100m pana la plaja mare si spatioasa

#3
dello

dello

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2009

 dello, on 17th March 2011, 09:53, said:

am stat anul trecut in iulie la klio ...excelent...mobilier nou,curatenie,balcon spatios la 20 m este supermarketul arvanitidis,preturi ok,100m pana la plaja mare si spatioasa
Attached File  DSC03446.JPG   136.53K   193 downloadsAttached File  DSC03448.JPG   102.99K   159 downloads[attachment=8810
85:DSC03526.JPG]Attached File  DSC03527.JPG   57.63K   174 downloadsAttached File  DSC03514.JPG   58.93K   175 downloads[
attachment=881089:DSC03526.JPG]

Attached Files



#4
el_roxana

el_roxana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.04.2011

 dello, on 17th March 2011, 10:53, said:

am stat anul trecut in iulie la klio ...excelent...mobilier nou,curatenie,balcon spatios la 20 m este supermarketul arvanitidis,preturi ok,100m pana la plaja mare si spatioasa
Buna seara! Si eu am sa merg pe 24 iunie 2011 la Sarti, vila klio...Imi mai puteti scrie cate ceva cu privire la vila Klio? aer conditionat? imi puteti trimite cateva poze cu vila? Va multumesc!

Edited by el_roxana, 21 April 2011 - 19:40.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am suflat viguros peste acest topic, ca să dau la o parte praful gros de un deget ce s-a așternut. Și iată-ne la vila Kleio.
Condițiile de cazare sunt bune, însă vila se află într-o deteriorare continuă. Ceva îmbunătățiri s-au făcut, în ceea ce privește mobilierul, de exemplu. Însă, pe lângă nesimțirea unora dintre turiști, mai este și indolența proprietarului.
Mai întâi, este vorba de conexiunea wi-fi, care nu funcționează. Sunt nevoit să recurg la conexiunea de date mobile din abonamentul meu, asta după ce atât noi, cât și ghidul agenției partenere i-am semnalat această problemă. Indolența se manifestă și în rândul celorlalți turiști, români și sârbi deopotrivă, care nu se arată revoltați de imposibilitatea utilizării unui serviciu plătit și nu îi sesizează problema asta.
Apoi, este vorba despre apa curentă. Dacă vreți să faceți duș, trebuie să așteptați seara, adică de la ora 23 încolo. În timpul zilei, când mulți intră în baie, presiunea apei scade foarte mult și uneori ajunge la 0, adică pe țevile de apă vine doar aer.
Știind că își închiriază camerele prin agențiile de turism românești și sârbești, proprietarul vilei nu mai este interesat de ceea ce se întâmplă cu construcția lui. Deși continuă să fie curate, camerele se degradează încetul cu încetul. Unele uși se închid mai greu, plasele de țânțari sunt rupte (este cazul camerei noastre), iar vasele de bucătărie nu se pot utiliza fie din cauza uzurii, fie din cauza celorlalți turiști, care le lasă murdare. Noi a trebuit să ne cumpărăm o tigaie ca să prăjim o mână de creveți proaspeți cumpărați din zonă. Geamul de la baie nu se poate închide (la camera noastră), iar la multe camere le-am văzut deschise.
Izolarea fonică lipsește aproape complet. Chiar și cu ușa de la balcon închisă, auzim ce se întâmplă afară, indiferent dacă trece un scuter pe stradă sau miaună o pisică.

În rest, n-avem ce reproșa vilei. Condițiile de cazare, trecând peste neajunsurile enumerate mai sus, sunt în general bune. Avem pat matrimonial în cameră, în stare bună. Podeaua este curată, până acum n-am pus mopul în funcțiune. Vila este aproape de plajă (cam 70 m), agenția de turism parteneră este la 2 minute de mers pe jos, parcarea publică este și ea aproape, iar în fața vilei este un teren (plin de praf, ce-i drept) pe care am parcat când am sosit.
Aproape sunt și străzile cu magazine și taverne, de asemenea faleza.

Per total, suntem mulțumiți de condiții, dar trebuie ca proprietarul să se implice mai mult, să nu se culce pe-o ureche știind că agențiile de turism îi aduc clienți oricum.

Plajă se poate face în condiții foarte bune chiar pe direcția străzii pe care se află vila, strada perpendiculară pe direcția falezei (care iese la parcarea publică). Intrarea în apă este lină (dacă nu sunt valuri) și, pentru o persoană de 1,80 m înălțime, se poate înainta mult în larg cu apa până la gât, fără pericol. Plaja nu este parcelată în această zonă.

Edited by PSC, 13 August 2018 - 22:56.


#6
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 16.04.2007
@PSC cat este cazarea ?

Tnx.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Noi am luat sejurul prin agenție (7 nopți), am plătit 430 euro din România.

#8
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 16.04.2007
Cam scumpuț, dar daca voi ați vrut prin agenție, inseamna ca ați avut un motiv temeinic.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu mai ştiu când am făcut rezervarea, parcă prin luna mai. Agenția românească are foarte puține camere contractate aici, 90% din vilă este luată de sârbi. Oricum, am luat ultima cameră disponibilă.
Stațiunea este ocupată 100%.

Cât despre prețuri, sunt cele normale pentru perioada asta.
Am avut, însă, noroc să găsim ieftin de mâncare pe la magazine, la taverne prețurile fiind echivalente celor de pe Lefkada din luna iunie.
De exemplu, cu 20 de euro tocmai ce am cumpărat mâncare pentru două zile, ultimele pe care le mai avem de stat aici (din nefericire).

#10
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

 cristiany, on 16 august 2018 - 08:21, said:

Cam scumpuț, dar daca voi ați vrut prin agenție, inseamna ca ați avut un motiv temeinic.

Sa fim seriosi, este totusi varful miezului sezonului, inceput / mijloc de august. Chiar moka nu pot gazdui nici aia.
Am vazut si eu un filmulet pe Youtube, arata binisor (pe mine m-ar deranja doar faptul ca este la strada si lipita de alte constructii, prefer mereu ceva mai aerisit, cu [macar] un pic de gradina).

______________________________________

Pe de alta parte, PSC-ule, tare carcotas mai esti.
Hai, net-ul si apa (mai ales apa) sunt probleme reale.
Dar usa pe care probabil o fi vrut sa o deschida cu capul vreun sarb, plasa de tantari prin care si-or fi aruncat unii plodul pe balcon sau vasele de bucatarie pe care nici nu vreau sa imi inchipui cum le-or fi utilizat hardcore unii...

Vacanta placuta, cata mai aveti!
Baga si tu poze!


________________

LE:
Din fericire, Halkidiki inca reuseste sa isi tina cateva paradisuri secrete Posted Image

Edited by BlueKing-69, 16 August 2018 - 20:44.


#11
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 16.04.2007

 BlueKing-69, on 16 august 2018 - 20:26, said:

Sa fim seriosi, este totusi varful miezului sezonului, inceput / mijloc de august. Chiar moka nu pot gazdui nici aia.
Noi am fost in Sarti in a doua jumatate a lunii iulie, deci stiu cam care sunt preturile in aceasta perioada.
Spun ca este cam scumput, pentru ca noi am platit 50 Euro / noapte la Achilleas House care este chiar peste drum de plaja ( iar conditiile sunt mult mai bune decat cele relatate de PSC la Klio ). Doar ca am vorbit direct cu proprietareasa si am platit avansul la sfarsitul lunii ianuarie.
PSC zice ca a facut rezervarea prin luna mai ( destul de tarziu, spun eu ) si prin agentie.
Oricum, nu mai conteaza 10-11 Euro pe zi in plus la cazare, important este ca in vacanta trebuie sa ne simtim bine.

@PSC bea te rog si pentru mine o Vergina Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate