Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

RETENŢIE Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
859 replies to this topic

#847
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007
Hai sa va zic și eu, am avut la Telekom internet 1GB și tv L la aprox 72 Lei, prelungit contract la cu orange la 59Lei pentru aceleași servicii, 1 singur decodor iptv, mai aveam un tv la care mă uitam pe analogic. După prelungire contract semnalul de analogic a dispărut, exista vreo modalitate de a-l face să “reapară”?

Edited by lucas22010, 26 November 2022 - 10:10.


#848
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 19.11.2017
Nu, vor renunța la analogic... Eu am trimis reziliere plătesc vreo 42 lei pe luna pe full bună net și tv.. Am trimis rezilierea pentru denunțare unilaterala contract și am reușit sa obțin încă un decodor caci printre discuții tipa mi-a zis cind am întrebat dacă se închide iptv în viitor ea mi-a răspuns ca nu doar analogic și astfel am reînnoit cu un decodor în plus și același preț de pina acum. Ai 14 zile să renunti și renegociezi contractul!

Edited by trafalgar20, 26 November 2022 - 13:00.


#849
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007

 trafalgar20, on 26 noiembrie 2022 - 12:58, said:

Nu, vor renunța la analogic... Eu am trimis reziliere plătesc vreo 42 lei pe luna pe full bună net și tv.. Am trimis rezilierea pentru denunțare unilaterala contract și am reușit sa obțin încă un decodor caci printre discuții tipa mi-a zis cind am întrebat dacă se închide iptv în viitor ea mi-a răspuns ca nu doar analogic și astfel am reînnoit cu un decodor în plus și același preț de pina acum. Ai 14 zile să renunti și renegociezi contractul!

Prețul de 59 de lei fix este in urma negocierii contractului, după cererea mea de reziliere, adică tipul cu care am vorbit la telefon mi-a spus ca e cea mai buna oferta pe care o pot primi. Despre încă un decodor nu am discutat, priza aceea de rețea de iptv o folosesc pentru conectarea calculatorului la internet, degeaba îmi da încă un decodor ca nu am unde sa-l bag.

#850
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Pe 5 noiembrie am trimis primul mail la [email protected] că urmare a primirii plicului cu mărirea de 1 euro la Tv DTH.
Niciun răspuns de atunci. Pe 24 noiembrie am retrimis același mail și am primit un reply automat cu mesajul
Stimate client,



Va multumim pentru mesajul dumneavoastra.



In vederea optimizarii timpului de raspuns,  avem rugamintea de a utiliza linkul urmator: https://fix.orange.r...ziliere-online/

Am completat și acolo și am primit SMS și mail că a fost înregistrată cererea mea. Aștept să mă contacteze

#851
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
Nu e o oferta de retenție e oferta pentru client deja plecat la digi.
Net plus tv, un an gratuit, al doilea an 25 lei.
ATI mai auzit de oferta asta?

#852
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Încă nu au sunat dar s-a emis factura pe perioada 1-31 decembrie.
E cu același preț, nu e mărită cu 1 euro cum scria în plicul primit că se mărește din 1 decembrie.

Oare nu îmi schimba STB-urile SD vechi ce le dețin cu altele HD? (fara să îmi ceara 1,6 euro lunar chirie in plus).
Am pe factura 0,2 euro chirie la SD și 1,6 euro chirie la HD.

#853
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008
Nu mai merge adresa: http://fix.orange.ro/reziliere-online/ ... Are cineva alt link? Maica-mea avea la 2 euro (fara TVA) Voce-S cu 100 unitati nationale incluse. Fara sa anunte nimic (nici pe e-mail si nici pe mobilul de contact) i-au adaugat 1,2 euro in plus cu TVA inclus.

#854
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,175
  • Înscris: 15.07.2005
cu ocazia maririi de abonament ..am renegociat si situatia mea sta cam asa :
- inainte aveam voce zero, tv L(sport inclus), hbo,hungarian, midnight, iptv , net 1gb echipamente =9.7 euro=aprox 48,5 lei

acum am :- voce zero, tv premium(sport inclus) hbo, hungarian, midnight,iptv, net 1gb,echipamente=10.57euro=52,85 lei in primul an(pachetul hbo oferit gratis in 1-an) si 13.31 euro=66,55 lei in al doilea an
asta e ce am reusit ..puteam sa am pret super mega ieftin daca nu voaiam toate pachetele si toate canalele..
am 2 stb-uri kaon iptv
la noul abonament pachetul analogic nu mai este oferit ..asta este un lucru bun poate renunta de tot la analogic!!!
in concluzie mai stau inca 2 ani la orange comunnications

#855
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Merge sigur
https://fix.orange.r...ziliere-online/
In linkul tau poate ai vreun caracter aiurea

Primul mail pe [email protected] l-am trimis pe 5 noiembrie. A rămas "in pom".
Pe 25 noiembrie am retrimis mailul și instantaneu am primit linkul de mai sus.
A apărut și în contul online solicitarea mea. E cu status "preluat".
Azi am sunat iar sa întreb de solicitarea mea. Au spus că voi fi sunat sigur. Nu mi s-a aplicat mărirea de 1 euro pe cont așa cum am primit în plic.
Au zis că pot primi o oferta "uau" .
Aștept. Am TV DTH pachetul L la 25 lei.
As prelungi daca îmi schimba STB-urile SD in HD.


View Postdjmaxx, on 08 decembrie 2022 - 12:57, said:

..puteam sa am pret super mega ieftin daca nu voaiam toate pachetele si toate canalele..
Ce preț era pt TV L fara extraoptiuni?

#856
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,175
  • Înscris: 15.07.2005

View Postdorin_2k, on 08 decembrie 2022 - 15:05, said:

Merge sigur
https://fix.orange.r...ziliere-online/
In linkul tau poate ai vreun caracter aiurea

Primul mail pe [email protected] l-am trimis pe 5 noiembrie. A rămas "in pom".
Pe 25 noiembrie am retrimis mailul și instantaneu am primit linkul de mai sus.
A apărut și în contul online solicitarea mea. E cu status "preluat".
Azi am sunat iar sa întreb de solicitarea mea. Au spus că voi fi sunat sigur. Nu mi s-a aplicat mărirea de 1 euro pe cont așa cum am primit în plic.
Au zis că pot primi o oferta "uau" .
Aștept. Am TV DTH pachetul L la 25 lei.
As prelungi daca îmi schimba STB-urile SD in HD.



Ce preț era pt TV L fara extraoptiuni?

7 euro

#857
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
7 euro e preț super ieftin?
Pai eu plătesc acum 25 lei pt TV L cu 5 echipamente.

#858
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 19.09.2008

View Postdorin_2k, on 08 decembrie 2022 - 15:05, said:

Merge sigur
https://fix.orange.r...ziliere-online/
In linkul tau poate ai vreun caracter aiurea

De pe vodafone fix nu merge:

The connection has timed out

The server at fix.orange.ro is taking too long to respond.

    The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
    If you are unable to load any pages, check your computer’s network connection.
    If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the web.

#859
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
M-au sunat azi și cei de la OROC pt retenție. (ieri și azi și cei de la Vodafone). Cred că au ordin pe unitate să păstreze cu orice chip clienții. :)
Până acum plăteam 25 lei lunar pt TD DTH L.
De acum voi plati 20 lei. Aștept și răspuns pt înlocuirea unui receptor SD cu unul HD.
Acum se numește TV premium la 5 euro dar oferta e reducere 1 euro pe 24 luni.
Mi-a spus ceva că nu mai exista taxa de reziliere la ei, cu toate că în anexele primite scrie că e 50% din abonamentul rămas.
Totuși scrie acolo că dacă am ști neconectat la curent 40 zile, nu se va mai putea utiliza acel STB. Eadevarat sau o greșeală de exprimare? Știu că se dezactivează cardul daca nu e folosit, dar nu că e inutilizabil total STB -ul
Attached File  Screenshot_2022-12-09-13-45-25-754_com.adobe.reader.jpg   186.69K   43 downloads
Attached File  IMG_20221209_140228.jpg   234.4K   47 downloads

Până pe 30 aprilie 2023 se vor muta toți clienții Orange pe Hellas
Vechii de la Dolce și Telekom sunt de la început pe Hellas
Attached File  Screenshot_2022-12-09-14-07-49-589_com.android.chrome.jpg   93.66K   57 downloads

Edited by dorin_2k, 09 December 2022 - 14:05.


#860
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Cred că îmi schimba și un SD proprietatea mea cu un HD fara costuri suplimentare. M-au sunat acum să îmi ceara seria

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate