Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Numai aici despre decodor R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
1809 replies to this topic

#37
micuzzu

micuzzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.08.2006

View Postblondevil, on 15th March 2011, 20:07, said:

In Iasi se gasesc decodoare SD la punctul de vanzare din cartierul Alexandru cel Bun. Acum 3 ore am luat unul si erau destul de multe. Din pacate HD inca nu. Mai asteptam.
Greu tare cu HD urile astea, SD  mi am luat si eu ( iasi ), dar dupa cum vad mi am cam pierdut speranta pt HD :thumbdown:

#38
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Ploiesti, decodoare SD la Aurora, a primit un coleg (nou abonat) telefon sa mearga sa il ridice.

#39
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
[quote name='cristi0304' date='17th March 2011, 15:07' post='9617503']
Ploiesti, decodoare SD la Aurora, a primit un coleg (nou abonat) telefon sa mearga sa il ridice.

Asa este au decodoare SD, dar, in functie de data la care ai facut cerere pentru decodor am aflat acum ca ti se aloca un numar de ordine si ti se da decodor doar daca ai ajuns la rand,......
Eu am contract din 15.02.2011 si nu ma "calific" pentru tura asta

Sa-i ia dracu :bandit:

#40
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008
aia-s nebuni ? dau numere de ordine de capul lor ?
regula generala este : primul venit in casierie cand este stoc, primul servit.

#41
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postcretu22, on 17th March 2011, 18:03, said:

Asa este au decodoare SD, dar, in functie de data la care ai facut cerere pentru decodor am aflat acum ca ti se aloca un numar de ordine si ti se da decodor doar daca ai ajuns la rand,......
Eu am contract din 15.02.2011 si nu ma "calific" pentru tura asta

Sa-i ia dracu :bandit:

Sorry ! :console:

Am aflat si eu asta de la un amic pe care l-am trimis la Aurora plin de speranta... Culmea e ca amicul, desi are contract (tot) de pe 15.02.2011 iar colegul de birou are de la inceputul lunii Martie, nici lui nu i s-a dat. O fi avut colegul asta al meu ceva pile.


View Postmaistoru, on 17th March 2011, 19:04, said:

aia-s nebuni ? dau numere de ordine de capul lor ?
regula generala este : primul venit in casierie cand este stoc, primul servit.

Asa sunt astia de la Ploiesti... Mereu au fost altfel, mai deosebiti. Vai mama lor. Cred ca s-a rasturnat caruta cu prosti RCS-RDS la noi in urbe.

#42
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Am o rugaminte la cei care au luat decodoare, indiferent de locatie.
Au existat tabele cu numere de ordine pentru distributia decodoarelor?
Multumesc

#43
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

View Postmaistoru, on 17th March 2011, 19:04, said:

aia-s nebuni ? dau numere de ordine de capul lor ?
regula generala este : primul venit in casierie cand este stoc, primul servit.
ie perfect normal sa nu stiti unii de altii......

btw,  nu tie tarseala de clienti, totusi.....? ....retoric vorbind.....

#44
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

View Postcretu22, on 18th March 2011, 11:46, said:

Am o rugaminte la cei care au luat decodoare, indiferent de locatie.
Au existat tabele cu numere de ordine pentru distributia decodoarelor?
Multumesc

eu am vazut un tabel, de fapt o lista, in cluj, la sediul central de aici....

#45
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008

View Postcooliooo, on 18th March 2011, 15:26, said:

ie perfect normal sa nu stiti unii de altii......

btw,  nu tie tarseala de clienti, totusi.....? ....retoric vorbind.....

pentru ce sa-mi fie ?
nu ma intreaba nimeni la cati Mhz se fac  transmisia pentru un canal treide ;)

#46
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View Postraduors, on 18th March 2011, 15:53, said:

eu am vazut un tabel, de fapt o lista, in cluj, la sediul central de aici....
Cam asa e - m-au trecut pe o lista si mi-a spus ca o sa ma anunte telefonic cand primesc decodoare HD - is curios cand o sa se intample asta.. :)

#47
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009
Treaba cu tabelele pentru decodoare hd e cat se poate de reala, cel putin aici in Sighisoara.Acum doua luni am fost trecut pe un tabel si am primit numarul de ordine numarul 8, si ca voi fii anuntat cand vor primi,intradevar nu a specificat anul. Oricum nu am stat dupa ei si pentru 10 lei chirie pe luna sau 350 achizitie cat facea decodorul mai bine am luat un tv cu dvb/c. De ce sa dea romanu 350 pe un decodor pana poate sa dea de 5 ori mai mult pe un tv?.I-mi pare rau doar de hbo care am inteles ca e chiar hd,nu ca digi film hd unde am inteles ca e chiar sd. Mai sti ca nu e o afacere intre digi si astia ce comercializeaza tv-uri?, pai ce zic ei?,  noi nu le dam decodoare ca nu vrem, dar las ca-si cumpara ei tv-uri, da avem si noi o cota parte. Tv-urile nu se pot lua in chirie. Si totusi revin cu o intrebare obsesiva la care nu am primit un raspuns concret asa ca-mi incerc norocul iarasi. Daca tot nu sunt in stare sa satisfaca cererea de receptoare de ce nu lasa abonatul sa-si cumpere ce receptor vrea, si ei sa imperecheze cartelele cu respectivul receptor, caci abonament le platesti. Care-i treaba cu Humaxul asta?,de ce numai Humax?, chiar nu mai pot sa faca contracte cu alt furnizor? Mersi, si o zi buna sa aveti.
Am uitat sa mentionez ceva, cel mai corect pentru viitori abonati ar fii sa-si schimbe acel anunt de pe site-ul lor, si anume,
Esti abonat la acest pachet sau la un altul de tip analog din oferta noastra si vrei sa vizionezi canalele noastre gratuite in format HD? Vrei sa vezi HD derby-urile Ligii 1?
Treci la un pachet de televiziune digitala prin cablu si inchiriaza sau achizitioneaza echipamentul de receptie HD.

; acolo la urma dupa echipamentul de receptie HD, sa ma adauge..., in cazul in care veti gasi receptoare, noi nu promitem nimic., atunci omul poate s-ar mai gandi un pic.

Edited by nikuniku, 19 March 2011 - 16:21.


#48
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009
Rog sa schimbati titlul ,au mai trecut doua saptamani,deci s-au facut cinci saptamani de cand s-a deschis acesta discutie iar nerusinarea celor de la digi in privinta receptoarelor v-a mai continua.

Edited by nikuniku, 23 March 2011 - 17:40.


#49
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Intreb pe cei cu experienta:Se poate rezilia contractul la digi cablu digital pe motiv de lipsa decodoare?Fara nici o penalitate, bineinteles....

#50
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
nu se poate !

#51
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Daca plateati un abonament mai scump la UPC sau RTC aveti 1-2-3 receivere HD cu sau fara DVR in momentul in care v-ati abonat. Majoritatea au ales RDS pt. ca e mai ieftin, impacati-va cu ideea, cat dai atata face si treceti vizitatul caseriilor in programul zilnic (sau macar saptamanal) pana la urma tot veti gasi un receiver HD daca aveti timp si nervi se poate sunt atatia useri si aici pe forum care au pus mana pe un receiver HD. Cu siguranta si angajatii RDS prezenti pe forum o sa va ajute in masura in care pot.
Cum marea majoritate a clientilor sunt se pare ft. multumiti de RDS, ft. probabil ca vor merge si in continuare tot asa la capitolul receivere, modemuri, telefoane, etc pe principiul romanesc daca merge si asa de ce nu ...
Aceasta politica a RDS-ului trebuie sa recunosc ca a avut si o parte buna a incurajat pe multi romani sa-si schimbe vechiul CRT cu un LCD/plasma cu tuner DVB-C pt. a scapa de vanatoarea de receivere sau pt. a putea vedea si intr-o a doua sau a treia camera o buna parte din grila digitala de la RDS.

Edited by MD, 23 March 2011 - 23:28.


#52
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

View Postcatalinman, on 23rd March 2011, 22:56, said:

nu se poate !
translation: 'te-am facut fraiere!'

cata, una-i sa fi haios si alta-i sa ne insulti inteligenta.

#53
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

View Postcretu22, on 23rd March 2011, 18:26, said:

Intreb pe cei cu experienta:Se poate rezilia contractul la digi cablu digital pe motiv de lipsa decodoare?Fara nici o penalitate, bineinteles....
Teoretic daca in contract este prevazut si acel mediabox(conserva,STB) si nu l-ai primit in maxim 90 de zile de la semnarea contractului.....cred ca poti renunta fara nici o penalitate,deoarece RCS nu si-a onorat contractul fata de tine.
Dar poti intreba si la ANPC....

Edited by feribalint, 24 March 2011 - 12:16.


#54
dkro

dkro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 13.01.2011

View Postcretu22, on 23rd March 2011, 18:26, said:

Intreb pe cei cu experienta:Se poate rezilia contractul la digi cablu digital pe motiv de lipsa decodoare?Fara nici o penalitate, bineinteles....
Daca ai bifat optiune de digital ar trebui sa se poata rezilia. Daca e doar pe analogic atunci cred ca nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate