Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce suplimente recomandati>?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Nx63325

Nx63325

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.02.2011
Salut,

Am 24 de ani, 72 Kg si o inaltime de 173 cm, si locuiesc in Danemarca. Cand eram in Romania, eram "sfatuit" de fratele meu, insa acum va rog pe voi sa ma ajutati. In fiecare saptamana, fac in jur de 50km cu bicicleta, in conditii de mediu variabile. Sunt destul de sedentar as spune, datorita faptului ca stau pe scaun mai bine de 10 ore pe zi. Nu fumez, dar beau bere in jur de 3L pe saptamana. Mananc mult peste, si carne de pui, putine supe, si fara paine. Dulciuri consum relativ 200g ciocolata pe saptamana.

Vreau sa incep sala, deoarece am putina burta, care variaza, cand creste, cand descreste, in functie de Sarbatori. Datorita ca suplimentele sunt destul de scumpe aici, o sa le cumpar din romania, va rog sa imi recomandati un pachet/pachete de suplimente, plus vitamine, care sa le pot administra timp de 2 luni. Eu m-am gandit la Animal Pak, care am mai consumat si mi-a facut foarte mult bine, si la Milk&egg, de la pro nutrition, dar aceasta este proteina cu absortie lenta.... posibil sa imi trebuiasca si  ceva cu absortie rapida imediat dupa antrenament.

Sunt dispus sa fac zilnic antrenament. Ceea ce va rog este sa imi construiti o cura de suplimente care sa ma ajunga pe 2 luni. Iar eu o sa le comand din ro. Va multumesc anticipat. Id meu de mess este nx63325

#2
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

 Nx63325, on 27th February 2011, 23:39, said:

Ceea ce va rog este sa imi construiti o cura de suplimente care sa ma ajunga pe 2 luni. Iar eu o sa le comand din ro.
Asta-i buna. :lol:
Iti aranjezi dieta, programul de antrenament (nu in fiecare zi) si apoi vorbesti de suplimente. Daca obiectivul este sa slabesti nu ar fi mai bine sa iei in considerare si un fat burner?

#3
Nx63325

Nx63325

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.02.2011

 Chrisforever, on 27th February 2011, 22:52, said:

Asta-i buna. :lol:
Iti aranjezi dieta, programul de antrenament (nu in fiecare zi) si apoi vorbesti de suplimente. Daca obiectivul este sa slabesti nu ar fi mai bine sa iei in considerare si un fat burner?


Obiectivul nu este doar sa dau burta jos. Obiectivul este sa pun si masa musculara, eu am scris dieta ca sa fiu cat mai explicit cu privire la situatie. Nu vreau un program, vreau suplimente, pt asta am postat, deoarece nu sunt in tema, cu ce ar trebui sa imi suplimentez deficitul de vitamine, si cum as putea sa imi imbogatesc dieta de proteine. Fat burnerele pot sa afecteze inima din cate am citit, e riscant sa le iau, doar ca sa dau burtica jos... nu e chiar asa de grav, si pot sa fac abdomene si cardio.

#4
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
Eh, atunci fa abdomene si tine-ma la curent cum merge treaba. Ce ai zis tu acolo, peste si carne, nu se numeste descriere a dietei. Ti-am zis clar, daca tu n-ai ordine in antrenament, odihna si mai ales dieta sunt curios ce suplimente ai dori...
Si aia cu slabirea si cresterea in masa in acelasi timp...viseaza in continuare.

Edited by Chrisforever, 28 February 2011 - 02:02.


#5
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
Sa completam topicul cu un mesaj interesant primit de la initiator care imi confirma faptul ca nu numai nesimtirea e mare la noi:

Quote

Mai frate, eu am grasime doar pe burta, nu imi zce tu mie ca nu poti sa arzi calorii din grasime si sa pui muschi pe piept, biceps si coapse.... cat despre suplimente, am cerut un sfat ca sa nu bag piept de pui in mine cu kg. ori ma ajuti ori nu....am nevoie si repet, de niste recomandari de produse, nu de secretara care sa imi zica ce si cum, ca alea le iau eu de pe net de la altii..... eu vreau pur si simplu o recomandare.

Edited by Chrisforever, 28 February 2011 - 02:18.


#6
Nx63325

Nx63325

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.02.2011

 Chrisforever, on 28th February 2011, 01:16, said:

Sa completam topicul cu un mesaj interesant primit de la initiator care imi confirma faptul ca nu numai nesimtirea e mare la noi:


Barbate, tu nu stii ce inseamna nesimtire. Eu te rog frumos sa te uiti in dictionar. Mai mult decat atat, iti explic ca sa vada toata lumea. Am spus ca sunt sedentar, deci jobul meu este in fata calculatorului, nu e vorba ca vreau eu sa fac asta, ci sunt pus sa fac asta. Ziua are 24 de ore aici in danemarca, dar ziua lumina are doar 8-10 maxim, in intervalul 8-18 eu lurez. Programul meu de somn, este foarte strict, nu random cum ai insinuat tu. Daca nu dorm 8 ore nu fac fata pe timp de zi. Nu beau sucuri acidulate, nu consum dulciuri in exces, nu fumez, nu beau alcooluri tari, mananc carne slaba si nu mananc paine, sau biscuiti, intr-un cuvant fainoase. Citeste ce are continutul de peste, casa iti dai seama ca e super ok ca si dieta. Pestele nu e doar la conserva, dupa cum stii... e si la gratar e si supa e si conserva, e si ton, mult mult multe. Nu mananc fructe ca nu au nici un gust, dar asta speram sa suplimentez cu animal pak, beau lapte in schimb. Mai mult, zilnic ard calorii pe bicicleta, asa ma deplasez eu aici, oriunde ma duc ma duc pe bicicleta. Calculeaza unde ajugi cu bicicleta dupa 50km daca pleci din bucuresti spre constanta.

Ti-am dat aceste informatii ca tu sa poti sa imi recomanzi 2-3 amarate de firme, care din experienta le-ai incercat... si au mers frumos pt tine, in schimb tu imi zici sa iau fat burnere care afecteaza inima.... in 3 posturi, nu mi-ai raspuns deloc la intrebari... doar ai dat-o dintro chestie in alta... era greu sa imi raspunzi la obiect? nu am intrebat de antrenament, nu am intrebat de tipuri de exercitii si nu am intrebat de somn... ci am intrebat de niste firme care produc sulimente, atat. Posibil ca mesajul meu sa te fi jignit, si daca e asa imi cer sincer scuze, departe de mine intentia sa te ofensez in vre-un fel. Dar sincer iti zic, asta nu e treaba, si dor in Ro se intampla sa ceri o treaba si sa primesti 3-4 chestii ne la subiect in schimb....  acuma ca am terminat ce am avut de spus te trimit la dex si cauta cuvantul nesimtit, ca sa iti imogatesti vocabularul si pe viitor sa nu mai folosesti cuvinte care nu stii ce inseamna.


Moderatorii rog sa inchida topicul, nu reusesc sa obtin informatii pe aceasta cale

#7
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

 Nx63325, on 28th February 2011, 02:42, said:

Nesimtirea vine din faptul ca ti-ai creat un cont, ai venit aici avand pretentia sa ti se ofere niste informatii in mod gratuit si tu nu ai avut bunul simt sa raspunzi macar la ce ai fost intrebat, si pe deasupra vii si cu pretentia sa ti se raspunda ce vrei. Vrei un raspuns superficial? Sa ti se zica un produs minune care sa-ti rezolve problemele? Eu ti-am zis foarte clar ca suplimentele se iau in raport cu antrenamentul, alimentatia, odihna.... Informatiile date de tine sunt de asemenea superficiale.
Tu nici macar un obiectiv clar nu ai, de ce sa-ti recomand suplimentele folosite de mine daca eu am obiective, antrenamente si alimentatie diferite de ale tale?
Daca iti garantez eu ca nu poti sa slabesti si sa pui masa in acelasi timp si tu zici ca da atunci ca ce mai vii sa ceri ajutor daca stii tu mai bine? Daca stii asa bine ca fat burnerele iti afecteaza inima, eu ce mai pot sa zic? Dupa ce ca habar n-aveti va mai dati si destepti.
Nume de firme gasesti pe google daca vrei.

#8
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
La cerere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate