Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Apple iPad 2

- - - - -
  • Please log in to reply
411 replies to this topic

#325
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
asta e ca romanu' care-si cumpara haudi si alimenteaza la galeata =))

Edited by v3lsatis, 14 January 2013 - 15:34.


#326
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 17.06.2010

View Postandreylk2, on 14 ianuarie 2013 - 15:10, said:

Nu vreaeu sa le cumpar. Vreau sa le iau de pe internet full.

Appstore tot pe internet este...si toate sunt full

#327
andreylk2

andreylk2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 31.05.2010
Eu spun ca nu vreau sa platesc pentru ele de pe appstore. Vreau sa le iau de pe internet si sa le instalez, cum fac cu aplicatiile de pe android. Trebuie jailbreak? Daca stiti alternative de la installous imi puteti trimite un mesaj.

#328
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 17.06.2010
Cred ca ar trebui sa ramai la android.

#329
andreylk2

andreylk2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 31.05.2010
Si eu cred ca ar fi trebuit sa nu comentezi nimic daca nu stii despre ce este vorba.

#330
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 17.06.2010
Asa este..chiar nu stiu nimic..ma bucur ca tu sti mai multe..dar din pacate esti habarnist, ma mir inca cum de n-ai fost suspendat.

#331
DanielSogor

DanielSogor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.06.2013
Buna ziua, mi-am luat un iPad 2, si a avut 6.1.2, si am dat update la 6.1.3, ca deh..credeam ca pot da downgrade ca si la iPhone 4, dar se pare ca nu prea sunt metode...

Chiar nu exista vreo metoda de Downgrade la 5.1.1 sau 6.1.2 ? Sau macar Tethered Jailbreak? :(

#332
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Daca nu ai SHSH blobs salvate, nu prea ai cum (din cate stiu)

#333
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013
sal

am vazut intr-un clip video cum ca ipad 2 are si un adaptor pt USB !!!

tinand cont ca am varianta legala de soft...cu acel adaptor, as putea folosi un stick USB cu filme ,muzica, poze etc si sa vad filmele, pozele si muzica pe ipad ??


adica pot explora stickul USB de pe ipad, si sa vad filmele , muzica etc ?

multumesc

Edited by Cosmin1981, 08 August 2013 - 09:09.


#334
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
http://store.apple.c...-connection-kit

Pe scurt nu...

#335
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013
http://www.idevice.r...ent=Yahoo! Mail

daca te uiti la acest clip, la un moment dat, vezi un la ipad 2 se poate conecta un memory stick, un acel USB stick normal

de acela vorbeam eu, NU de conectarea la camere video

#336
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Daca te uiti atent, primul e pentru camere, iar al doilea pentru conectat direct carduri SD la iPad. Dar din cate stiu niciunul nu-ti permite ce vrei tu, ci doar sa importi fisiere de pe camera foto/video sau de pe carduri SD in memoria interna a tabletei.

#337
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Daca voiai sa poti conecta mai multe dispozitive la tableta, iti luai una cu usb otg. Majoritatea celor cu android suporta aceasta functie.

#338
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013
niciunul din voi nu a vazut clipul din linkul de mai sus, nu ?

http://www.idevice.r...ent=Yahoo! Mail

in vizualizati l voi,   incepand cu 0:58 min !

clipul per totale f scurt, are doar 1:21 min !


in acel clip, se conecteaza un MEMORY STICK USB !!!   NUUU o camera, card SD etc !!!


intrebarea mea era: cu acel conector USB ce permite se pare, conectare unui memory USB stick,  pot sa vad filmele si pozele si muzcia direct pe ipad ?

ms

Edited by Cosmin1981, 08 August 2013 - 09:57.


#339
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Iti recomand inca o data sa intri pe link-ul dat de Adm, si vei vedea ca primul adaptor are la un capat portul prezent pe toate generatiile de iPad pana la iPad3 si la celalalt capat un port USB la care poti conecta o camera foto/video, un stick sau un hard disc extern ce are alimentare separata ori nu necesita prea mult curent:

Quote

With the iPad Camera Connection Kit, it's incredibly easy to download photos and videos from your digital camera to your iPad so you can view them on the gorgeous iPad display and share them with family and friends.
The kit includes two connectors, each with a different interface:
The Camera Connector features a USB interface. Just plug it into the dock connector port on your iPad, then attach your digital camera or iPhone using a USB cable (not included). iPhone 3G is not supported.
Use the SD Card Reader to import photos and videos directly from your camera's SD card. Connect it to your iPad, then insert your digital camera's SD card into the slot.
After you make the connection, your iPad automatically opens the Photos app, which lets you choose which photos and videos to import, then organizes them into albums. When you sync iPad to your PC or Mac, the photos and videos on your iPad are added to your computer's photo library.

Ceea ce vezi tu in video e noul adaptor ce are intr-o parte conector Lightning pentru generatia recenta de iPad/iPhone si in cealalta parte un conector USB.

Edited by Hider141, 08 August 2013 - 10:07.


#340
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013

View PostHider141, on 08 august 2013 - 10:06, said:

Ceea ce vezi tu in video e noul adaptor ce are intr-o parte conector Lightning pentru generatia recenta de iPad/iPhone si in cealalta parte un conector USB.


asa...si acela permite sa explorezi stick ul USB   (deci NUU o camera sau un card SD)  si sa vezi filme, muzica etc,  cu softul legal ?


de fapt, daca acela permite vizualizarea continutului unui stick USB, de ce nu ar permite o si cel din linkul de la admin ?!?!

ca doar softul de pe ipaduri e acelasi IOS !!!

Edited by Cosmin1981, 08 August 2013 - 10:11.


#341
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
After you make the connection, your iPad automatically opens the Photos app, which lets you choose which photos and videos to import, then organizes them into albums. When you sync iPad to your PC or Mac, the photos and videos on your iPad are added to your computer's photo library.

Acum se vede? Acel conector nu permite conectarea unui stick USB in sensul ca-i vei explora continutul si vei putea rula de pe el filme ori muzica, ci permite strict sa importi (adica sa copiezi) fisiere de pe un stick USB in memoria interna a tabletei.
Doar dupa ce le-ai copiat in memoria tabletei le vei putea rula.

#342
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostCosmin1981, on 08 august 2013 - 10:11, said:

asa...si acela permite sa explorezi stick ul USB   (deci NUU o camera sau un card SD)  si sa vezi filme, muzica etc,  cu softul legal ?


de fapt, daca acela permite vizualizarea continutului unui stick USB, de ce nu ar permite o si cel din linkul de la admin ?!?!

ca doar softul de pe ipaduri e acelasi IOS !!!

Nu functioneaza cum crezi tu. In momentul in care conectezi camera sau un stick USB, se lanseaza aplicatia "Photos" careia ii mai apare un tab numit "camera". Dar nu ai browser de fisiere (explorer). Pur si simpluselectezi fisierele (poze sau filme) pe care vrei sa le importi in aplicatia "Photos" si ATAT. In filmuletul de mai jos ti-am filmat sa vezi exact cum se comporta. eu folosesc adaptorul de SD-card-uri pentru ca cel de USB nu mai functioneaza, sau nu functioneaza cu stick-uri. Oricum ale mele sunt niste chinezarii luate de pe DX.com cu 5$. Daca-i faci jailbreak, atunci povestea se schimba. Exista browser de fisiere si evident poti vedea orice format de fisier.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/l36SRxx9Tj0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate